13 Mart 2016 YGS görev yerleri açıklandı

Melek Ozcelik

13 Mart 2016 Pazar Saat 10:00 da yapılacak olan 2016 YGS sınavında görev talebinde bulunanların görev yerleri açıklanarak görevli onayları başladı.ÖSYM gis.osym.gov.tr de görev isteyenlerin görevli oldukları okulları açıkladı.Ve görev onay işlemleri bu gün başladı.Kendilerine salon başkanlığı,gözetmenlik vb. görev verilmiş olanların 3 Mart 2016 saat 10:00 kadar görevi onaylamaları gerekiyor.ÖSYM ilk kez bu sınav görev onayında,görev belgesinin çıktısını almadan önce, sınavla ilgili görevlilerin uyması gerektiği 17 maddeyi tek tek ' okudum ' şeklinde onaylamaları istemiş.

 Görevlilerin 13 Mart Pazar günü en geç saat 08:45 de görev yerlerinde hazır olmaları gerekiyor.Sınav süresi 160 dakika.Yani görevliler 2016 YGS'de 13 Mart pazar günü 10:00-12:40 saatleri arasında görev yapacaklar.2016 YGS GÖREVLİ ONAYI İÇİN ADIM ADIM YAPILMASI GEREKENLER:

1) http://gis.osym.gov.tr ye giriş yapınız.

2) Sol menüden ' Görevlendirmelerim ' e ve sağdaki ' SINAVLAR ' dan ' SEÇİNİZ ' e tıklayarak 2016 YGS sınavını seçiniz.3) 'Görevlendirmeyi kabul ediyor musunuz?' sorusuna EVET yada HAYIR diyerek onaylayın.
4) Tek tek 17 maddeyi okuyarak 'okudum' a tıklayınız.5) Görevlendirme Belgenizi YazdırınOkudum  şeklinde onaylanması gereken 17 madde:

1. Sınavdan bir (1) saat onbeş (15) dakika önce sınav binasında olacağınızı unutmayınız.
2. Görevli olduğunuz binaya mutlaka görevlendirme belgeniz, görevli kartınız ve Nüfus cüzdanınız ile birlikte geliniz ve güvenlik aramasından geçiniz. Bu belgelerden birinin eksik olduğunda sınav binasına alınmayacağınızı unutmayınız.
3. Görevli kartınızı mutlaka görünür bir şekilde yakanıza asılacağını unutmayınız.
4. Sınav Binasına cep telefonu, cüzdan, çanta, saat, takı ve bozuk para gibi metal eşyalar başta olmak üzere getirilmesi yasak olan eşyaları kesinlikle getirmeyiniz.
5. Engelli Salonları hariç hiçbir sınav salonunun kapısının kapatılmayacağını unutmayınız.
6. Adayların sınav salonlarına alınışlarında Sınava Giriş Belgesi ile Nüfus cüzdanlarını kontrol etmeyi unutmayınız.
7. Bina Sınav sorumlusundan teslim aldığınız Sınav Evrakı Poşetini adayların gözü önünde açmanız gerektiğini unutmayınız.
8. Soru kitapçıklarını adaylara mutlaka kapalı poşet içerisinde ve rastgele dağıtınız.
9. Adaylara sınav başlamadan önce sınav kurallarını yüksek sesle mutlaka okuyunuz.
10. Sınav başlamadan önce Karekod etiket uygulamasını gerçekleştiriniz.
11. Sınav başlama saatinden 15 dakika sonra görevli olduğunuz salona gelen bir adayı kesinlikle sınava almayınız.
12. Sınav sırasında adayları rahatsız etmeyiniz, mecbur kalmadıkça salon dışına çıkmayınız.
13. Sınavda, salonundan her ne sebeple olursa olsun dışarı çıkan bir adayın tekrar sınav salonuna geri alınmayacağını ve böyle bir adayla karşılaşılması durumunda yasal çıkma süresi dolana kadar adayın binayı terk etmemesi ve Bina Sınav Sorumlusu odasında bekletilmesi gerektiğini unutmayınız.
14. Bir salona ait sınav evrakının o salondan hiçbir surette çıkarılmayacağını unutmayınız.
15. Sınav sonunda soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarını tek tek sayarak eksizsiz sayıldığına emin olunuz aksi takdirde hukuki ihtilaflara sebebiyet vereceğini unutmayınız.
16. Sınav süresini fazladan kullanan adayların sınavları ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edildiğini unutmayınız.
17. Göreve gelmeden önce Sınav Uygulama Yönergesini mutlaka okuyunuz. Sınav Uygulama Yönergesi ve sınav kurallarına ilişkin okuduğunuz maddeler hukuksal olarak tarafınızı bağladığını unutmayınız.

2016 YGS Gözetmen Ücreti

ÖYSM bir öğretmenin 29.02.2016 tarihli 'Bilgi Edinme Başvurusu' na şu cevabı vermiştir:'2016-YGS’de Gözetmen olarak görev alacak görevlilere 112,23 TL ödeme yapılması öngörülmektedir.'

Salon başkanlığı vb görevlerin ücretini,ilgililer,benzer bir başvuru yaparak öğrenebilirler.Yani 2016 YGS de salon başkanı olarak görev verildiyse ÖSYM Bilgi Edinme Başvurusu yaparak öğrenebilirsiniz.

Paylaş: