13 Ocak'ta Hangi İllerde Okullar tatil edildi?

Melek Ozcelik

Kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle birçok şehirde okullar 13 Ocak Salı günü tatil edildi.

Antalya Valiliği, hava muhalefeti nedeniyle merkez Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde ilkokul, ortaokul,lise ve anaokulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.İşte okulların tatil olduğu şehirler...ANTALYA

Antalya Valiliği, hava muhalefeti nedeniyle merkez Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde ilkokul, ortaokul,lise ve anaokulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı eğitime bir gün ara verildi.

Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için merkez ilçede anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.İlçe merkezlerinde ise kararın kaymakamlıklarca verileceğini ifade edildi.

BALIKESİR
Balıkesir'in Dursunbey, Manyas ve Sındırgı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Dursunbey ve Manyas'ta ilk ve orta dereceli okullarda, Sındırgı ilçesinde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği bildirildi.BİLECİK
Bilecik kent merkezinde, kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, yaptığı açıklamada, kar yağışı, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyete meydan vermemek amacıyla il merkezinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitime 13 Ocak Salı ara verilmesinin uygun görüldüğünü belirtti.

Vali Nayir, ilçe merkezlerin de ise kararın kaymakamlıklarca verileceğini ifade etti.

BOLU
Bolu'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

İl Mili Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve tipinin etkisini sürdürmesi dolayısıyla il genelinde 13 Ocak Salı tüm okulların tatil edildiğini söyledi.

Çavuşoğlu, olumsuz hava koşulları nedeniyle öğrencilerin okula ulaşmakta sorunlar yaşadığını belirterek, kararın bu nedenle alındığını belirtti.

ESKİŞEHİR
Eskişehir’de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın (salı) için 1 gün süreyle tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 13 Ocak Salı günü il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada , 'Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, valiliğimizce okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır' denildi.

KARABÜK
Eflani ve Ovacık ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Ovacık ve Eflani kaymakamlıklarından yapılan açıklamalara göre, kar yağışının üç gündür etkili olduğu, yarın (salı) da artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Ovacık ve Eflani'de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim öğretime 13 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.

KIRKLARELİ - KOFÇAZ
Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde, yoğun kar dolayısıyla eğitime ara verildi.

Kofçaz Milli Eğitim Müdürü Serkan Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar nedeniyle okulların tatil edildiğini söyledi. Arslan, kar kalınlığının yaklaşık 15 santimetreye ulaştığı ilçede, eğitime yarın (salı) başlanacağını söyledi. Bu arada, Demirköy ilçesinde de kar nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerin izinli sayılacağı bildirildi.

KÜTAHYA
Kütahya'da, akşam üzeri başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, kent merkezi ve tüm ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.

MANİSA- KULA / DEMİRCİ
Manisa'nın Kula İlçesi’nde, olumsuz hava şartları nedeniyle resmi taşımalı eğitime tabi öğrenciler için okullar 1 gün tatil edildi.

Kula Kaymakamı Murat Güven’in yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle resmi taşımalı eğitime tabi öğrencilere 1 gün okulların tatil edildiği belirtildi. Kaymakam Güven 'ilçe genelindeki kar yağışının yüksek kesimlerde etkili olması nedeniyle resmi taşımalı eğitime tabi öğrenciler için okullar 13 Ocak tarihinde bir günlük ara verildi. İlçe merkezinde ise okullar eğitimlere devam edilecek' dedi.

Öte yandan, Manisa'nın Demirci İlçesi’nde, akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'da, yoğun kar nedeniyle eğitime ara verildi.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sabah saatlerinde başlayan kar dolayısıyla Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ve Çorlu ilçesinde okulların tatil edildiğini belirtti.

Diğer ilçelerde ise özel eğitim ve taşımalı eğitim öğrencilerinin evlerine gönderildiğini ifade eden İşler, yarın (salı) eğitime ara verilip verilmeyeceğinin hava şartlarına göre değerlendirileceğini kaydetti.

UŞAK

Uşak'ta akşam saatlerinde başlayan ve etkisini artıran kar yağışı nedeniyle kent genelinde okullar 1 gün tatil edildi.

Uşak’ta akşam saatlerinde başlayan yağmur yağışı yerini kara bıraktı. Aralıksız 3 saattir devam eden kar yağışı, Uşak-İzmir, Uşak afyonkarahisar ve Uşak Denizli karayollarında ulaşımı aksattı. Karayolları ve Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri kapanan yollarda kürüme ve tuzlama çalışmalarını sürdürürken, belediye ekipleri de şehrin cadde ve sokaklarında kar temizleme çalışmaları yaptı. Karayollarında aralıksız devam eden kar temizlik çalışmaları ile ulaşım devam ederken, Uşak Valiliği yaptığı yazılı açıklamada Uşak ve ilçelerinde tüm okulları bir gün süre ile tatil edildiğini duyurdu.

Milliyet