16 Aralık'ta okullar şu illerde kar tatili yapacak

Melek Özçelik


Hafta başından beri okullar değişik illerde kar tatili yapıldı.Yarında bir çok ilde kar tatiline devam edilecek.

İşte 16 Aralık'ta kar tatili yapılan iller:

MUŞMuş'ta kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

Milli Eğitim İl Müdürü Cevdet Arslan, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda 16 Aralık Cuma günü itibarıyla, eğitim ve öğretime bir gün daha ara verildiğini belirtti.

Kentte kar yağışı nedeniyle okullar iki gündür tatil edilmişti.

BOLU

Olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle Bolu'da tüm okullar, Bartın'da ise köylerde taşımalı eğitim yapılan tüm okullarda eğitime yarın ara verilecek.

Bolu'da il genelinde olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek sıkıntılara binaen 16 Aralık Cuma il genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, engelli ve hamile kamu personelinin de bir gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

-BARTIN

Bartın'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle köylerde taşımalı eğitim yapılan tüm eğitim kurumlarına yarın ara verilecek, kent merkezi, ilçe ve belde merkezlerinde ise eğitim devam edeceği bildirildi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yüksek kesimlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı belirtildi. 

Eğitime kent merkezi, ilçe merkezleri ve belde merkezlerinde devam edileceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

'16 Aralık Cuma günü köylerimiz ile taşıma yapılan okullarımızda yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bir gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiş olup, il, ilçe ve belde merkezlerimizde eğitim öğretim devam edecektir.'

ÇORUM Çorum merkezde kar yağışı dolayısıyla yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde kar, soğuk ve buzlanmadan dolayı yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Bu arada kar yağışının devam etmesi halinde bazı ilçelerde de yarın eğitime ara verilebileceği duyuruldu.

ELAZIĞ - Elazığ'da yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 7 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları ve kuvvetli buzlanma nedeniyle Elazığ merkez ilçe ile Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Arıcak, Maden ve Sivrice ilçelerindeki tüm okullar 16 Aralık Cuma tatil edildi.

Baskil ilçesinde ise sadece taşımalı eğitim gören öğrenciler için okulların tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan, okulların tatil edildiği yerlerde görevli engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari izinli sayıldığı bildirildi.

BİNGÖL - Bingöl merkezde, kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar ve buzlanmanın ulaşımı aksatması nedeniyle 16 Aralık Cuma günü merkez ilçe, belde ve köylerinde ilk ile orta öğretime ara verildiği bildirildi.

DÜZCE - Düzce'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde tüm eğitim öğretim kurumlarında eğitime 16 Aralık Cuma günü ara verilecek.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı bildirildi.

Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla il genelinde tüm okullarda eğitim öğretime 16 Aralık Cuma ara verileceği belirtilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarındaki engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacakları kaydedildi.

TUNCELİ - Tunceli'de Mazgirt ilçesi ile bağlı köylerinde bir gün, Çemişgezek ve Hozat ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte kar yağışının ardından olumsuz hava koşullarının sürdüğü belirtildi.

Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için bazı ilçelerde eğitime ara verildiği aktarılan açıklama, şu ifadelere yer verildi:

'Olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimiz Çemişgezek ve Hozat ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 16 Aralık Cuma günü bir gün süre eğitime ara verilmiş olup, diğer ilk ve orta dereceli okullarda eğitime devam edilecektir. Yine Mazgirt ilçe merkezi ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda 16 Aralık Cuma günü bir gün süre ile eğitime ara verilmiştir.'

Açıklamada ayrıca, kent genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ile hamile personelin de izinli sayılacağı kaydedildi.

VAN - Van'ın Erciş ilçesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve tüm köylerinde anaokul, ilkokul, ortaokul ve liseler (pansiyonlu okullar da dahil olmak üzere) ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı diğer kurumlarda 16 Aralık Cuma günü, eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildiği belirtildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün de tatil edilmişti.