2014 AÖL İkinci Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı

Melek Ozcelik

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi İkinci Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı

 

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi´nde öğrenim gören öğrencilerimizin ikinci dönem sınav sonuçları, bugün (02.07.2014) itibariyle liselerimizin resmi internet sitelerinde yayımlanmıştır.2013-2014 eğitim öğretim yılı ikinci dönem sınavları sonucunda Açık Öğretim Lisesi´nden 16 bin 245, Mesleki Açık Öğretim Lisesi´nden ise 11 bin 798 öğrencimiz mezun olmuştur.

Bugüne kadar 654 bin 106 öğrencimiz Açık Öğretim; 142 bin 870 öğrencimiz de Mesleki Açık Öğretim Lisesi´nden diploma almaya hak kazanmıştır.

Her iki lisemizin 2013-2014 eğitim öğretim yılı üçüncü dönem kayıt yenileme işlemleri 07-14 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacak ve 18 yaşını doldurmuş öğrencilerimiz müracaat edebileceklerdir. Öğrencilerimizin sınava girebilmeleri için mutlaka kayıt yenileme işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Sınav sonuçları için TIKLAYINIZ.

Değerli Öğrencilerimiz, Sınav Sonuçlarınızı Öğrenmeden Önce Aşağıdaki Açıklamaları Dikkatlice Okuyunuz!

 

1.  Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişleri nden sisteme girerek “ Öğrenci Genel Bilgiler ” menusu altındaki “ Sınav Sonuçları ” veya “ Dönem Dersleri ” seçeneklerinden (2013/2.dönem) öğrenebilirsiniz.

2.  Mezun olan öğrencilerimizin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra  2 ay  içerisinde hazırlanarak koordinatör  Halk Eğitim Merkezleri ne gönderilecektir.

3.  Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine “mezuniyet yazısı” alabilirsiniz.)

4.  Durumu “ Mezuniyet incelemesinde ” olan öğrencilerimiz gerekli incelemeler yapıldıktan sonra “ mezun ” konumuna gelecek olup, sistemde öğrencilik durumu “Mezun” görünenler “ Çıkma belges i” veya “ mezuniyet yazısı ” alabilirler.

5.  Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerimiz  10 TL itiraz harcını  bankalara (Ziraat Bankası-Halk Bankası- Vakıfbank) yatırdıktan sonra 10 gün içerisinde (sınav sonucu açıklandıktan sonra) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne dilekçe ile (posta – kargo vb) başvurabilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü