2015 TEOG 2.Nakil Boş Kontenjanlar

Melek Ozcelik

2015 TEOG Lise 2.Nakil Sonuçları


MEB 2015 TEOG 1.Nakilden sonra okullarda 230 bin boş olduğunu açıklamıştı.

MEB,17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında 201 TEOG 1.nakil başvurularını aldı.

Bu gün TEOG 1.Nakil Sonuçları açıklandı.Ve bir süre sonra 2.nakil başvurusu için boş kontenjanlar açıklandı.Ve 24-28 Ağustos 2015 tarihlerinde 2.Nakil başvuruları alınacak.2015 TEOG 2.Nakil Kontenjan Bilgileri  (24-28 Ağustos için)Burada sağdaki soru işaretine tıklayarak ilgili okulla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Buradan şu okulların listelerine-bilgilerine ulaşabilirsiniz:

Fen ve Sosyal Bilimler,Anadolu,Çok Programlı Anadolu,Mesleki ve Teknik Anadolu ve Anadolu İmam Hatip Liseleri TEOG LİSE NAKİLLERİ İLE İLGİLİ TEMEL NOKTALAR:

TÜMÜNE KATILABİLİRSİNİZ:  İlk nakil uygulamasına katılan, ikinci ve üçüncü nakillere de katılabilir. Nakil uygulamasında bir okula yerleşmiş olsanız da ikinci ve üçüncüye katılma hakkınız var. Her nakilde 3 okul tercih edebileceksiniz.

KAYDINIZ OTOMATİK OLACAK:  Her nakil döneminde bir okula yerleştiğinizde önceki okulunuzdaki kaydınız yeni yerleştiğiniz okula geçecek. Eski okula dönme şansınız olmayacak.BOŞ KONTENJAN ARANMAYACAK:  Nakil uygulamasında okullarınızı seçerken boş kontenjan şartı olmayacak. Okulda boş kontenjan görünmese de tercih yapabileceksiniz.

ORTAOKULDAN ONAYLATIN:  Nakil için tercih yaptıktan sonra bu işleminizi bir ortaokul müdürlüğünden onaylatmanız gerekiyor.

HANGİ DÖNEMLERDE YAPILACAK?  Nakillerde 2.tur 24-28 Ağustos tarihleri arasında yapılacak, sonuçlar 31 Ağustos'ta açıklanacak. Son ve 3.nakil başvuruları 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında alınacak, sonuçlar 7 Eylül'de açıklanacak.

SON NAKİL AÇIK LİSEYE:  3 dönemlik il, ilçe ve okul türü sınırlaması bulunmayan bu nakiller bittiğinde 7-10 Eylül tarihleri arasında açık lisedeki öğrenciler için il ve ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarınca boş kalan kontenjanlar için nakil yapılacak.

ÖZEL OKULA NAKİL:  Özel okullara devletten nakiller için tercih listesi hazırlanmayacak. Okullar boş kontenjanlarına açılana dek öğrenci alabilecek. Özelden devlete geçmek isteyen ise nakil uygulamasına katılıp tercih yapabilecek.