2016 LYS Sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Melek Ozcelik

2016 LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Haziran 2016 tarihinde yapılmış olan LYS-1-2-3-4-5 sonuçları merakla bekleniyor.

2016 LYS sınav sonucuna göre hayalindeki üniversiteye yerleşmek isteyen öğrencilerin ve velilerin heyecanlı bekleyişi devam ediyor.ÖYSM, 2016 yılında yapılan,başta KPSS ve LYS sınavları olmak üzere, tüm sınavların sonuçlarının açıklanma tarihlerini sınav takviminde ilan etmişti.

Buna göre 2016 LYS1-2-3-4-5 sınavlarının sonuçları 18 Temmuz 2016 tarihinde açıklanacak.

Açıklanacağı tarih belli ama saat belli olmadığı için sonuçların açıklanacağı saat merak ediliyor.

Ülkemizde 15 Temmuz'da yaşanan o vahim darbe kalkışması nedeniyle MEB, 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan ehliyet sınavlarını ertelemişti.

Aynı durum sınav sonuçlarında yaşanabilir mi? diye düşünenler olabilir.

Hemen cevap verelim:Bu sözünü ettiğimiz olağanüstü durum sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihten sadece 2 gün önce,hafta sonunun başladığı gece,yaşandı.ÖSYM muhtemelen bu tarihe kadar zaten sonuç işlemlerini büyük oranda bitirmiştir.Dolaysıyla ÖSYM'nin 2016 LYS (Lisans Yerleştirme Sınav) sonuçlarını, ilan ettiği 18 Temmuz 2016 Pazartesi günü açıklayacağını düşünüyoruz.

Tabi bu durum karşısında ÖSYM bir açıklama yapsaydı çok daha iyi olurdu.Çünkü ÖSYM geçtiğimiz yıllarda yapılan bir çok sınavla ilgili oldukça zor bir süreç geçirmişti.

ÖSYM SÜRPRİZ YAPABİLİR!

Ancak 2016 LYS sonuçlarının açıklanacağı saat henüz belli değil.Çünkü ÖSYM saati konusunda açıklama yapmadı henüz.

Ama bizim görüşümüze göre,gece saat 00:00 dan itibaren 2016 LYS sonuçları ÖYSM'nin sitesinden her an açıklanabilir.

Bu nedenle sonuçları için gece yarısından itibaren ÖYSM'nin sitesine bakmanızı öneriyoruz.

Bu arada ÖYSM daha önceki yıllarda olduğu gibi,sürpriz yaparak daha erken saatlerde açıklayabilir.Yada tam tersi geç saatleri de bulabilir.

2016 LYS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

LYS'ye giren adaylar sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr / adresine; TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM Aday Şifrelerini girerek öğrenebilirler. 2016 LYS sınav sonuçları için ayrıca bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

2015 LYS SONUÇLARININ ZAMANI DA ÇOK MERAK EDİLMİŞTİ

2015 LYS sonuçlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler internet başında adeta nöbet tutmuştu. ÖSYM'nin sınavların ne zaman açıklanacağı hakkında bir açıklama yapmamasına hem öğrenciler hem de veliler büyük tepki göstermişti. İşte öğrencilerin 2015 yılında sosyal medya hesapları üzerinden göndermiş oldukları o mesajlar: Beyza @BbBeyzanurbulut Uyku duzenim bozuldu ösym yüzünden. Her gece rüyamda lys sonucu off off yeter artık sonucumuz neyse öğrenelim yaa viççiçiçu @viccicicu Lys sonuçlarını düsünmekten beynim yoruldu Merve Demircan @vampiree0110 Lys açiklanacak diye kaç gecedir nöbet tutuyorum ,karsiligini alsam bari . Betul B. @betulbsgdk Aciklanamayan LYS yapmissiniz?? @OSYMbaskanligi zeynep @hammurablaa Lys açıklanmıştır diye erken uyandım. Sonuç yine hüsran ?????? Abdullah E @AbdullahE1907 @OSYMbaskanligi Tek tek elinizle mi okuyorsunuz açıklayın la şu lys sonuçlarını hadi daha yurt bakmaya gideceğim. Elif Karahan @elofkarahan #lys2015 #lys sanırım sabrımızın sınırını ölçüyosun ösym hiç komik değil ???? GizemÖztürk @OzturkkGizemm Lys sonuçları kabusum oldu tatilde bu saatte kalkılır mıı be GetJensenTo2Million? @DianaSan96 Ösym bir sınav vardı hani hâlâ AÇIKLAMADIĞINIZ bir sınav.... LYS!!!! Açıklayın şunu artık!!!! #lyssonucları Buse Tezcan @yellow_carousel LYS sonuçlarını beklerken ölüp gitcez Umarız,iki gündür ülkenin yorucu gündemine ilaveten,2016 LYS sonuçlarının açıklanma zamanı öğrenci ve velileri ayrıca yormaz!

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI ÖĞLEDEN SONRAYA KALDI