2016 Yılı Mayıs Dönemi İl İçi Tayin Öğretmen İhtiyaç Listesi – İL İL TÜM TÜRKİYE

Melek Özçelik

2016 Yılı Mayıs Dönemi İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme-Tayin Dönemine Ait Öğretmen 2016 il içi ihtiyaç listesi – İL İL TÜM TÜRKİYE

İl içi yer değiştirme ile ilgili temel hususlardan bazıları:

Başvurular 20 Mayıs 2016 Pazartesi başlayıp 26 Mayıs pazar günü sona erecek.
2016 Eylül İl içi ve İl dışı yer değiştirme başvuruları başladı  - 2-8 Eylül 2016


30 Eylül 2016 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

Atamalar valiliklerce 6 Haziran 2016 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 17 Haziran 2016 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumu tercih edebilecektir.


2016 Yılı Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme-Tayin SonuçlarıİL İL TÜM TÜRKİYE


Başvuru için MEBBİS'e giriş yapıp 'Başvuru İşlemleri Modülünden' gerekli işlemleri yapmalısınız.

2016 Yılı İl içi Atama ile ilgili TÜM HUSUSLAR İÇİN DUYURUYA TIKLAYIN

Dikkat:İl Milli eğitim müdürlükleri il içi tayin isteme süresi içinde zaman zaman yayınladıkları listelerle ilgili ek duyuru yapabiliyorlar.Bu nedenle il içi tayin isteyecek öğretmenlerin süreci bağlı bulundukları il milli eğitim müdürlüğü sitesinden takip etmelerini öneriyoruz.

2016 Yılı Öğretmenlerin il içi tayin duyurusu

Öğretmenler il içi yer değiştirmede nelere dikkat etmeli?

 Öğretmenler için, İl içi yer değiştirmelere başvurular 20 Mayıs itibariyle başlıyor. 

Öğretmenlerden ;

 - Okulunda 30 Eylül 2015 itibariyle 3 yılını dolduracaklar, 

- Dönüşen okullarda eski ve yeni görev yerleri toplamı 3 yıl olanlar, 

- Yöneticilikten ayrılıp öğretmenliğe dönmek isteyenler süre şartı olmaksızın, 

- Norm fazlası durumunda olanlar süre şartı olmaksızın, 

- Bulunduğu okula Yöneticilikten ayrılma yada başka sebeple isteği dışında atananlar süre şartı olmaksızın, 

başvuruda bulunabilecekler. 

Okulu dönüşeceği için norm fazlası olacaklar ile norm güncellense de norm fazlası olacakların durumu açıklık kazanmadı. MEB onlara da başvuru hakkı verir diye düşünüyoruz. 

MEB ısrarla norm kadro güncellemesi yapmadığından öğretmenlerin başvuru yaparken iki kez düşünmeleri ve ince eleyip sık dokumaları gerekiyor. 

Başvurular nasıl yapılacak? 

Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin sitesinden boş kadro bulunan okulları görebiliyorlar. (Tabi yayınlayan iller için diyoruz...Henüz yayınlamamış olanlar var 20 mayıs itibariyle..)

Öğretmenler MEBBİS şifreleri ile sisteme giriş yaptıklarından alanlarında norm bulunan tüm okulları (Proje okulları hariç) ekranlarında görecekler. 

Çünkü şu anda dolu olsa bile istedikleri okuldan birisi ayrılırsa onların yerine atama yapılacak. Şöyle ki: A okulu Öğretmeni B okuluna gitti ise C okulundaki öğretmen A okuluna gidebilir. Tabii ki puan üstünlüğüne göre. 

Bu nedenle tercih yaparken okulun boş olup olmadığından çok istek sıralamanızı esas alın. Boş görünen bir okula sizden yüksek puanlı biri gidebilir fakat siz de bu kişinin boşalttığı yere gidebilirsiniz. 

Tercih sayısı 40 olduğundan ve tercih sırasının önemi bulunmadığından istek sıranız çok önemli. 

Tercih edeceğiniz okulları lütfen arayın daha çok da o okuldan bir öğretmenle irtibat kurup gelecek yılla ilgili durumunu (dönüşecek mi, taşınacak mı, kapanacak mı, norm açılır mı, kapanır mı, norm fazlası olur musunuz, olmaz mısınız?... ) durumlarını irdeleyin. 

Sonra tercihlerinizi yapın. 

Tercih yaptınız diyelim. Sonra bir tanesini çıkarmak istiyor ya da ekleme yapacaksınız. Bu durumda dilekçe ile başvurup başvurunuzu iptal ettirin. Tekrar başvuru yapın. 

Başvuru sürecini iyi takip edin okul/ilçe/il onaylarını izleyin. 

Başvuru işlemlerini son güne bırakmayın. Sistemin kilitlenmesi, elektrik, internet sorunu ihtimaline karşı tedbirli olun.

Başvuru Ekranındaki HA ve HB nedir?

1 HA. = 1. Hizmet Alanı
2 HB. = 2. Hizmet Bölgesi

Hizmet bölgeleri

MADDE 37 – (1) Öğretmen ihtiyacı, coğrafi durum, ekonomik ve sosyal yönden gelişmişlik düzeyi, ulaşım şartları ile hizmet gereklerinin karşılanması yönünden benzerlik gösteren iller gruplandırılarak üç
hizmet bölgesi oluşturulmuş ve bu iller, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-1 Hizmet Bölgeleri Çizelgesinde gösterilmiştir.

Hizmet alanları
MADDE 38 – (1) Öğretmen ataması ve çalıştırılmasında güçlük derecesi bakımından benzerlik gösteren eğitim kurumları gruplandırılarak altı hizmet alanına ayrılmıştır.

(Memurlar.net)