2017-2018 Yılı TEOG Yerleştirme Taban Puanları - Fen ve Anadolu Liseleri

Melek Ozcelik

2017-2018 TEOG sonucuna göre yerleştirmeye esas nakiller sona erdi.Ve böylece Liselerin taban puanları netleşmiş oldu.

Hangi İL'de,hangi anadolu lisesinin,hangi fen lisesinin taban puanı kaç? Anadolu ve fen liselerinin kontenjan açığı var mı? Hangi nakil dönemi ne zaman başlıyor? Nakil sonuçları ne zaman açıklanıyor? vb soruların cevabı için sayfa sayfa,site site dolaşmanız gerek yok.Tüm bu soruların cevabı bu haberimizde...2017-2018 eğitim öğretim yılı 9.sınıfların TEOG yerleştirmeye esas 11-14 Eylül başvuru dönemi  İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Nakil Yerleştirme Sonuçları 15 Eylül'de açıklandı.9.Sınıflarda Yerleştirmeye Esas Nakillerinde son aşamaya gelindi:

2017 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması sonucu herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler için talep etmeleri hâlinde, İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 (üç) tercih alınarak, YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapıldı.Yerleştirme sonuçları 15 Eylül 2017 tarihinde ilan edildi.

Ve bu sonuçlarla Anadolu Liselerinin 2017 TEOG sınav sonucuna göre taban puanları netleşmiş oldu.

KONTENJAN VE TABAN PUANLAR NASIL ÖĞRENİLİR?İstanbul,Ankara,İzmir,Adana,Adıyaman,Afyonkarahisar,Ağrı,Aksaray,Amasya,Antalya,Ardahan,Artvin,Aydın,Balıkesir,Bartın,Batman,Bayburt,Bilecik,Bingöl,Bitlis,Bolu,Burdur,Bursa,Çanakkale,Çankırı,Çorum,Denizli,Diyarbakır,Düzce,Edirne,Elazığ,Erzincan,Erzurum,Eskişehir,Gaziantep,Giresun,Gümüşhane,Hakkari,Hatay,Iğdır,Isparta,Kahramanmaraş,Karabük,Karaman,Kars,Kastamonu,Kayseri,Kırıkkale,Kırklareli,Kırşehir,Kilis,Kocaeli,Konya,Kütahya,Malatya,Manisa,Mardin,Mersin,Muğla,Muş,Nevşehir,Niğde,Ordu,Osmaniye,Rize,Sakarya,Samsun,Siirt,Sinop,Sivas,Şırnak,Tekirdağ,Tokat,Trabzon,Tunceli,Şanlıurfa,Uşak,Van,Yalova,Yozgat,Zonguldak

Tüm illerdeki,tüm liselerin kontenjan ve taban puanlarını buradan öğrenebilirsiniz. (Yerleştirmeye esas nakil döneminde buradaki bilgiler sürekli değişebilir.Her nakil sonucu açıklandığında tekrar bakmanızda yarar var)

2017 Yılı Fen,Anadolu ve Diğer Liselerin Taban Puanları ve Boş Kontenjan Durumlarını öğrenmek için TIKLAYINIZ 
  ( 2017  YILI ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ UYGULAMASI YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL TERCİH BAŞVURULARI TERCİH LİSTELERİ)

BOŞ KONTENJAN: 7 Ağustos 2017 tarihli yerleştirme sonuçlarına göre kalan boş kontenjan değerleridir. İlgili makam oluruna göre özel okullara nakil geçişleri sürekli açık olacağı için boş kontenjan değerleri ayrılan öğrencilerden dolayı anlık değişebilir.
TABAN PUAN: 7 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilen yerleştirme sonuçlarına göre tercihe son yerleşen öğrencinin puanıdır.

2017-2018 yılı nakil başvurusu için kontenjanı ve taban puanını öğrenmek için şu sırayı takip etmelisiniz.

1) Açılan sayfada öncelikli olarak, hangi tür lisenin kontenjanına yada taban puanına bakmak istiyorsanız, lise türünü seçiniz.

2) Ardından İl-İlçe seçimi yaparak okulları listeleyin.

 

Örneğin biz burada İstanbul-Beşiktaş'taki anadolu liselerinin listesini görmek istedik.Gördüğünüz gibi listede buradaki okulların kontenjan ve taban puanı dışında okulun öğretim şekli,pansiyon durumu ve yabancı dilini de öğrenilebiliyor.

Listede Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi 497 ile en yüksek taban puana sahip.

Bu sayfayı nakil dönemlerinde güncellemeye çalışacağız.

2017-2018 yılında liseye başlayacak geçen yılın 8.sınıf örencilerine başarılar dileriz.