2017 LYS 2.Deneme Sınavları - MEB

Melek Özçelik

MEB 2017 LYS-1-2-3-4-5 2.Deneme (5.Değerlendirme) Sınav Sorularını ve Cevaplarını yayınladı 

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Yılı LYS-1 Matematik,LYS-2 Den Bilimleri,LYS-3 edebiyat-Coğrafya,LYS-4 Sosyal Bilimleri ve LYS-5 Yabancı Dil deneme sınavlarının ikincisini ÖDSGM adresinde bu gün yayınladı.

Birinci deneme sınavı ile ilgili haberimizde de vurguladığımız gibi;2017 LYS sınavı yeni müfredata göre yapılacak ilk sınav olması nedeniyle öğrenciler için MEB'in bu ilk deneme sınavının oldukça ayrı bir önemi var.Çünkü ilk kez 2017 LYS'de açık uçlu sorular sorulacak.Ve bu deneme de açık uçlu sorular ÖSYM'nin standartlarına birebir uygun.
LYS'de Açık Uçlu-Kısa Cevaplı Sorular Nasıl Kodlanacak? (DİKKAT!)


MEB 12 + VE MEZUNLAR 5.DEĞERLENDİRME (2017 LYS 2.DENEME) SINAVLARI SORULARI VE CEVAPLARI

LYS-1 (MATEMATİK TESTİ) - TIKLAYINIZ (80 Soru olup 3 tanesi açık uçlu)

LYS-2 (FEN BİLİMLERİ TESTİ) - TIKLAYINIZ (Fizik,Kimya ve Biyoloji 30 ar soru, 1 er soru açık uçlu ) 

LYS-3 (EDEBİYAT-COĞRAFYA TESTİ) - TIKLAYINIZ (Edebiyat 56;2'si açık uçlu ,Coğrafya 24;1'i açık uçlu) 

LYS-4 (SOSYAL BİLİMLER TESTİ) - TIKLAYINIZ -  (Tarih 44; 1 tanesi açık uçlu,Coğrafya 14;1 tanesi açık uçlu,Felsefe grubu 24 , Din kültürü 8 soru,açık uçlu soru yok )

LYS-5 (YABANCI DİL-İNGİLİZCE TESTİ) -  - TIKLAYINIZ

CEVAP ANAHTARLARI - TIKLAYINIZ

2017 LYS-1-2-3-4 MEB Deneme Sınavları-1 için TIKLAYINIZ

MEB Soruların yayınlanması ile ilgili ÖDSGM de şu açıklamayı yaptı:

'MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2015 - 2016 Eğitim - Öğretim Yılından beri Kazanım Kavrama Testleri ve Değerlendirme Sınavları hazırlayarak 12. sınıf ve mezun öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlık çalışmalarına yardımcı olmaktadır.

Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek Lisan Yerleştirme Sınavları öncesi, 12.sınıf ve mezun öğrencilerin üniversite hazırlık sürecinde genel başarı düzeylerini ölçmek, sınav kaygılarını düşürmek, sınav pratiği oluşturmak amacıyla hazırlanan 12. Sınıf ve Mezun Öğrenciler İçin 5. Değerlendirme Sınavı, 02.07.2017 tarihi itibarıyla yayımlanmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığının tüm sınıf düzeylerinde hazırladığı Kazanım Kavrama Testleri ile Değerlendirme Sınavlarına Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinden PDF formatında erişilebilmektedir: 'http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar'

Tüm idareci ve öğretmenlerimize kolaylıklar, öğrencilerimize başarılar dileriz.'

2017 YGS-LYS'DE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER 

Dikkat:Soruları MEB'in sunucularından indireceksiniz.Soruların telif hakları nedeniyle sitemizde bulundurmamız yasaktır.

2017 LYS-1’de Geometri Sorularını Es Geçmeyin! Okumak için TIKLAYINIZ