2018-2019 Yılı Okul Öncesi,İlkokul,Ortaokul ve Lise Ders Kitapları

Melek Ozcelik

2018-2019 Okul Öncesi,İlkokul,Ortaokul ve Lise Okutulacak Ders Kitapları 

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018-2019 yılı İlkokul,Ortaokul ve Lisede okutulacak ders kitapları ilgili yazıyı illere gönderdi.Bu yıl okutulacak ders kitapları Ocak 2018 tebliğler dergisi nde yer almıştı.2018-2019 yılında okutulacak ders kitaplarının PDF'li hali EBA'da yayınlandı.Baskısı yapılan yada yapılmayan tüm ders kitaplarının indirilebilir halini MEB yayınladı. DERS KİTAPLARI YAYINLANDI

Ücretsiz dağıtılacak yada dağıtılmayacak ders kitapları  http://www.eba.gov.tr/ekitap adresinden indirilebilir.İlköğretim Türkçe, Almanca, Fransızca, İngilizce, Arapça ve Yaşayan Diller ve Lehçeler Öğretim Materyali ile Ortaöğretim İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça/Mesleki Arapça, ders kitaplarına ait dinleme bölümleri ile ücretsiz dağıtılan bütün ders kitapları, öğrenci çalışma kitapları ve öğretmen kılavuz kitaplarının içerikleri PDF formatında  http://www.eba.gov.tr/ekitap adresinde hizmete sunulacaktır

EBA'da yer alan tüm ders kitaplarını sitemizden ' Kitaplar ' bölümünden de indirebilirsiniz.Henüz tüm ders kitaplarını ekleyemedik ancak kısa sürede tüm ders kitaplarını aşağıdan sınıf sınıf indirebilir hale getireceğiz.

Kitapların hangi yayıncılığa ait olduğunu,yazarlarını ve kaç sayfa olduğunu kitap indirmeden önce görebilirsiniz.2018-2019 YILI OKUTULACAK DERS KİTAPLARI (PDF - İNDİRİN) - (KİTAPLAR EKLENMEYE BAŞLANDI)

Okul Öncesi Kitapları

1.Sınıf Ders Kitapları 2.Sınıf Ders Kitapları 

3.Sınıf Ders Kitapları 

4.Sınıf Ders Kitapları 

5.Sınıf Ders Kitapları 

6.Sınıf Ders Kitapları 

7.Sınıf Ders Kitapları 

8.Sınıf Ders Kitapları 

9.Sınıf Ders Kitapları 

10.Sınıf Ders Kitapları 

11.Sınıf Ders Kitapları 

12.Sınıf Ders Kitapları  


  2018-2019 YILI İLKOKUL-ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRETİM PROGRAMLARI için TIKLAYINIZ


DERS KİTAPLARI İLE İLGİLİ HUSUSLAR

2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilkokul,ortaokul ve lisede ücretsiz dağıtılacak kitaplarla ilgili gönderilen resmi yazıda yer alan bazı hususlar:

-2018–2019 eğitim öğretim yılında da Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin ders kitapları ücretsiz olarak verilecektir.
-Takım kitaplarda öğrencilere ders ve öğrenci çalışma kitabı, öğretmenlere ise ders kitabı ve öğrenci çalışma kitabı ile öğretmen kılavuz kitabı birlikte verilecek.
-Açık öğretim ortaokulu, açık öğretim lisesi ve meslekî açık öğretim lisesi ile yetişkinler I. ve II. kademe kitapları/ders notları halk eğitim merkezi müdürlüklerince teslim alınarak dağıtılacaktır.
-İllerde her bir ders için sadece bir yayınevine ait ders kitabı dağıtılacak.
-Okul müdürlüklerince ders yılı sonunda, okulöncesi eğitim, ilkokul, ortaokul, lise ve açıköğretim öğrencilerinin kullanmış olduğu ders kitabı, öğrenci çalışma kitabı, defterler ve atık kâğıtlar gönüllülük esasına göre toplanarak il/ilçe millî eğitim müdürlükleri koordinesinde okul aile birliklerince değerlendirilecektir.
-2018-2019 eğitim-öğretim yılında ücretsiz dağıtılacak okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve açık öğretim kitaplarının herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden öğrencilerimizin hizmetine sunulması için her türlü tedbir alınacak, teslim alma, muayene ve kabul ile dağıtım iş ve işlemlerinin yerine getirilmesinden il/ilçe millî eğitim müdürlerimiz sorumlu olacaktır.

Baskısı Yapılamayan İlköğretim(İlkokul-Ortaokul) Ders Kitapları

 


Baskısı Yapılamayan Lise Ders Kitapları