2018 Ankara İl İçi Yer Değiştirme İhtiyaç Listesi

Melek Özçelik

2018 Yılı İl İçi Ankara İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Dönemine Ait Öğretmen İhtiyaç Listesi Yayınlandı.

Ankara MEM çok az İL'in yaptığı gibi öğretmenlerin il içi yer değiştirme ile ilgili önemli noktaları yaptığı açıklama ile vurguladı.Burada dikkat çekici nokta proje okullarına il içi yer değiştirme kontenjan listesinde yer verilmemesiydi.

Yapılan açıklamada fen lisesi,sosyal bilimler lisesi başta olmak üzere LGS ile öğrenci alacak okullar şeklinde detaylı açıklama yapılmadı ancak.İncelememiz neticesinde Ankara'da 2018 yılında LGS ile öğrenci alacak liselerin büyük bir çoğunluğunu aşağıdaki ihtiyaç listesinde göremedik.Ancak bazı illerin listelerinde bu durum yok.Yani illerin bazılarında özel durumu olan okullar hariç ihtiyacı olan tüm okullara yer verilmiş.

Ankara İli Muhtemel İhtiyaç Listesi İle İlgili Açıklamalar:

1) Proje okulu kapsamındaki okulların Öğretmen atamaları Bakanlığımızca gerçekleştirildiğinden bu kapsamdaki okulların Öğretmen ihtiyaçlarına Valiliğimizce atama yapılmayacaktır.
2) İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği işlemlerinde Öğretmenler, branşlarında Normu bulunan (İhtiyaç olsun olmasın tüm kurumları tercih edebilmektedirler. Ancak sıramatik çalıştırılınca kurumlardaki ihtiyaç durumuna göre atamalar zincirleme olarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle yayınlanan münhal kadrolar, Öğretmenlere tercih yaparken yol göstermesi amacıyla yayımlanmaktadır.
3) Yargı kararı, idari teklif vb. nedenlerden ötürü münhal kadroların değiştirileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesi 

2018 Yılı Ankara Öğretmen İhtiyaç Listesi İçin TIKLAYINIZ 

Ankara'da 2018 LGS ile öğrenci alacak liselerin bazıları:(Biz, bu okulların çoğunu yukarıdaki listede bulamadık...)