2018 YKS Hukuk,Mimarlık,Mühendislik,Tıp,Öğretmenlik En Düşük Başarı Sırası

Melek Özçelik


2018 YKS Tercih (programlar ve Kontenjanlar) Kılavuzu yayımlandı.Hukuk,Mimarlık,Mühendislik,Tıp,Öğretmenlik En Düşük Başarı Sıralarına YKS kılavuzunda da ayrıca belirtildi.

Bazı üniversite bölümleri için 2018 yılında da en düşük başarı sırası devam ediyor mu? ediyorsa hangi bölümler ve en düşük başarı sıraları nedir? adayların bu günlerde cevabını en çok merak ettikleri sorulardan biri de bu..

Bunun doğru cevabını verebilmek için '2018 YKS TERCİH KILAVUZU'na baktık.LYS sisteminden YKS gibi yepyeni bir sistem değişikliğine gidildiği için bölümlerin puan ve sıralamaları yok sadece kontenjanlar var.Hukuk,tıp,mühendislik ve eğitim fakültelerinin barajları aynen devam ediyor.


Üniversitenin Kapısını Başarı Sırası Açacak - TIKLAYINIZ


Bu bölümler hala en çok ilgili gören ve istenen bölümler olduğu için, ayrıca bu konuya özel olarak değinmeyi doğru buldu.

Hukuk, Mimarlık, Mühendislik, Tıp, Öğretmenlik Programlarına Başvurabilmek İçin En Düşük Başarı Sırası Nedir?

Kılavuzda yer alan tabloda da görüldüğü gibi Hukuk tercih edilebilmesi için ilk 150 binde,Mühendislik için ilk 240 binde,Mimarlık için ilk 200 binde, Tıp için ilk 40 binde ve Öğretmenlik için ise ilk 240 binde yer almak gerekiyor.