2019 Yılı Okulların Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları - İL İL Türkiye

Melek Özçelik

MEB 2019 Yılı Okulların Hizmet Bölgeleri,Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları,Zorunlu çalışma süreleri güncelledi.Böylece hangi ilçelerin,hangi okulların zorunlu hizmet bölgelerin de yer aldığı belli oldu.

2019 yılından itibaren yeni bir güncelleme yapılıncaya kadar öğretmenlerin yer değişikliğinde bu hizmet puanlarına göre işlem yapılacak.Bu nedenle haberimizin başlığında 2019 yılını kullandık.En son bundan önce Ocak 2018 de okulların hizmet alanları ve hizmet puanları güncellenmişti.

Okulların hizmet alanları ve puanları, ilk atamaya başvuracak öğretmenler, zorunlu çalışma yükümlülüğü olan öğretmenler, özür durumu, il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmeye başvuracak öğretmenler için oldukça önemli.

Güncelleme, Aralık Ek 2018 tarihli ve 2735 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisinde yayımladı.Yayınlanan listede Kurum Kodu,İl,İlçe ve Kurum adı birlikte kurumun sağ sütunda sırayla hizmet bölgesi,hizmet alanı,yerleşim yeri,zorunlu çalışma yükümlülüğü süresi (yıl) ve Hizmet Puanı yer alıyor.

Yayınlanan yazıda şöyle denildi:

'Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 38 inci maddesinin dördüncü fıkrası ile 39 uncu maddesinin üçüncü fıkrası gereğince, eğitimöğretime yeni açılan ya da dönüştürülen eğitim kurumları ile bulundukları yerleşim yerinin idari bağlılığının ve benzeri nedenlerle hizmet alanının değişmesi uygun görülen eğitim kurumlarının Valiliklerce elektronik ortamda yapılan tekliflerinin değerlendirilmesi sonucunda hizmet alanları yeniden belirlenmiştir.

Tebliğler Dergisinde de yayımlanmak üzere; hizmet bölgesi, hizmet alanı, hizmet puanı ve yerleşim yeri değiştirilen eğitim kurumları ile diğer eğitim kurumlarının ekli listede belirtildiği gibi Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği eki Ek-2 Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesinde yer alması hususunda; 

Olurlarınıza arz ederim'


Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği eki Ek-2

Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesini bilgisayarınıza indirmek için TIKLAYINIZ