29-30 Nisan AÖF Ara Sınav Görevli Başvuruları Başladı

Melek Özçelik


Anadolu Üniversitesi (AÖF) 29-30 Nisan 2017 Ara Sınav Görev Başvuruları Başladı

29-30 Nisan 2017 cumartesi-pazar dört oturumda yapılacak olan sınavlar sabah saat 9:30 da öğleden sonra 14:00 da başlayacak.Bu sınavlarda salon başkanı, gözetmen vb (başkan genelde üniversite çalışanları,gözetmen öğretmenler oluyor..) görev almak isteyenler 3 Nisan 2017 tarihine kadar AÖF AUGİS (https://sinav.anadolu.edu.tr/augis/) adresinden başvuru yapabilirler.AÖF (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi)  ADIM ADIM GÖREV TALEBİ

29-30 Nisan tarihlerinde sabah ve öğleden sonra 4 oturumdan oluşan AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavında görev almak için şu adımları izleyin:

1) AÖF Augis sistemine (https://sinav.anadolu.edu.tr/augis/)giriş yapınız.

2) Menüden 'Görev Talebi'ne tıklayın3) Görev Almak İstenen Oturum Tercihini yapın (toplam 4 oturum var)

'Görev Almak İstenen Oturum Tercihi' bölümünden istediğiniz sınavları işaretleyiniz.4) 'Yabancı Dil Bilgisi'nden dil seçimini yapınız..Yabancı dil biliyor ve görme engelli öğrenciler için okuyucu görevi almak istiyorsanız yabancı dil seçimini yapın.(Bilmiyorsanız Hiç biri seçiniz..)
5) 'Görev Almak İstenilen Bina Seçimi' ni yapınız.. En az 5 bina seçimi yapınız.

'Sınav yapılacak binalar aşağıda listelenmektedir. Görev almak istediğiniz binaları aşağıdan seçebilirsiniz. Minimum 5 bina seçimi yapmanız gerekmektedir.
Seçim işlemlerinizi onaylamak için sayfanın altında yer alan 'Seçim işlemlerimi tamamladım. Seçimlerimi onaylamak istiyorum' butonuna basmanız gerekmektedir. Seçim yapıp onaylamadığını binalar işleme alınmayacaktır.'

6)
 Yeşil renkli 'Seçtiğim Sınavlarda Görev Almak İstiyorum' butonuna tıklayınız.

Eğer tercih dışında bir başka bir binada görev almak istiyorsanız 'Tercih ettiğim binalarda ve oturumlarda görev alamadığım takdirde, diğer binalarda ve oturumlarda görev almak istiyorum.' seçiniz.

7) Açılan pencereden 'Evet' yada 'Hayır' ile onaylayın.

Tercihiniz doğru sonuçlandıysa 'Görev Talep Edilen Sınavlar' listesinde aşağıda olduğu gibi görebilirsiniz.

2017 YILI ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF GÖREVLİ ÜCRETLERİ

Salon Başkanı: 95 TL

Gözetmen: 85 TL

Not:2016 yılında da aynı ücret ödenmişti.

AÖF GÖREVLİLERİN BELİRLENMESİ

Açık Öğretim Fakültesi sınavlarında; Bina Sınav Sorumlusu, Bina Sınav Sorumlu Yardımcısı, Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Gözetmen türündeki görevliler belirli ölçütler (sınav tercihi, unvan, hizmet yılı, geçmiş sınav görevleri vb.) çerçevesinde merkezi otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak, diğer sınav görevlileri ise Koordinatörlükler tarafından belirlenmektedir.

Görevli belirleme sürecinde, aşağıda sunulan 'Görevlendirme İlkeleri' dikkate alınacaktır.

MEB'de çalışan personele AÖF sınavlarında görev verilirken Müdür,Müdür yardımcısı ve öğretmen şeklinde sırala izleniyor.Okullada bina yöneticisi olarak Müdür ve Müdür yardımcısı görevlendiriliyor.

Aşağıda belirtilen unvanlara sahip görevlilerin sayısının yeterli olmadığı durumlarda uygun alt unvan gruplarından görevlendirme yapılabilir.

 

Görev isteyenlere bol şanslar!...