3.Yenilikçilik Ödülü Alan Okulların Listesi

Melek Ozcelik

Bakan Avcı, Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri'ni verdi.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 3. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri törenine katılarak dereceye giren proje sahiplerine ödüllerini verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Başkent Öğretmenevi'nde düzenlenen törendeki konuşmasına, ödüller için başvuru yapan bütün okulları, öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ederek başladı.Ödüller için bin 47 projeyle başvuru yapıldığını belirten Bakan Avcı, bu tür düzenlemelerde sıralama yapmanın çok zor olduğuna işaret ederek, 'O nedenle, biz pek çok alanda yaptığımız çalışmalarda, diyelim resim yarışmalarında, artık yarışma kavramını da bir tarafa bırakarak şölene dönüştürmeye ve tüm katılımcıları bir şekilde ödüllendirmeye çalışıyoruz. Birinci, ikinci ve üçüncü tabirlerini mecbur kalmadıkça kullanmamaya çalışıyoruz' diye konuştu.Törende, bin 47 çalışmanın tamamının paylaşılamayacağı için, 88 çalışmanın bölgesel düzeyde, 15'inin de bakanlık düzeyinde tanıtıldığına değinen Bakan Avcı, 'Vaktimiz ve yerimiz müsait olsa bin 47 eserin tamamını kamuoyuyla paylaşmak isterdik' dedi.

ÖDÜL LİSTESİ için TIKLAYINIZBakan Avcı, bazı projelerin uygulanmasıyla performansın çeşitli şekillerde ölçülebildiğini, bu ölçümün sadece pilot uygulamaya ilişkin rakamlar ve yüzdeler olduğunu bildirdi. Bakan Avcı, 'Biz bu programı gerçekleştirirken amacımız da herhangi bir yerde yapılan iyi bir uygulamanın örnek olması ve diğer illerde, diğer okullarda da uygulanması. Dolayısıyla okul düzeyinde bir projenin toplumsal etkisi için 20-30 binle çarpmamız gerekir. İl ölçeğinde yapılan bir proje ise bunu da 81'le çarpmak gerekir. Dolayısıyla burada büyük bir sinerji yatıyor' ifadesini kullandı.

'Az laf, çok iş'

Bakan Avcı, konuşmasının sonunda 'Bakanlığımızın yerleştirmeye çalıştığı bir yenilik de 'az laf, çok iş.' Asıl kahramanları görelim' diyerek ödüle layık görülenlere hediyelerini takdim etti.Paylaş: