4 Ocak Cuma Günü İstanbul'da Okullar Tatil Edilecek Mi?

Melek Özçelik


Meteroloji gece İstanbul'da yoğun kar yağışının olacağını açıkladı.Bu nedenle öğrenciler şimdide 4 Ocak 2019 Cuma günü okulların kar tatili edilip edilmeyeceğini merak etmeye başladılar.Bu nedenle '4 Ocak tatil mi?' 24 Ocak cuma günü okullar tatil mi?' ,'4 ocak 2019 cuma İstanbul'da okullar tatil edilecek mi?' '4 Ocak istasnbul'da hangi ilçelerde okullar tatil edilecek?' vb.. sorularını google'ye çoktan sormaya başladılar bile..

Şu haberi okuyunca öğrencilerin 4 Ocak cuma İstanbul'da okulların kar tatili beklentisi içine girmelerine siz de katılacaksınız..

Meteorolojiden Sonra AKOM da İstanbul'a Şiddetli Kar Uyarısı YaptıAKOM, İstanbul'da akşam saatlerinde şiddetli kar yağışının görüleceğini, kar yağışına gece saatlerinde özellikle batı ilçelerde fırtınanın da eşlik edeceğini duyurarak vatandaşlara uyarıda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), mega kentte akşam saatlerinde şiddetli kar yağışının görüleceğini, kar yağışına gece saatlerinde özellikle batı ilçelerde fırtınanın da eşlik edeceğini duyurdu.

İSTANBUL'A ŞİDDETLİ KAR UYARISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi vatandaşları şiddetli kar yağışına karşı uyardı. AKOM'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

ÇATALCA, SİLİVRİ, ARNAVUTKÖY VE BÜYÜKÇEKMECE'DE TİPİ BEKLENİYOR

'Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun büyük bölümü Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına giriyor. Gün boyu yağmur şeklinde görülecek yağışların akşam saatlerinden itibaren Çatalca, Silivri, Arnavutköy ve Büyükçekmece gibi batı ilçelerimizde kuvvetlenerek yer yer tipi şeklinde yoğun kar yağışı, gece saatlerinden itibaren ise il genelinde fırtına (50-95km/s) ile birlikte kuvvetli kar şeklinde etkili olması bekleniyor.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ORTASINA KADAR DEVAM EDECEK

Soğuk hava, fırtına, karla karışık yağmur ve kar yağışlı havanın önümüzdeki hafta ortasına kadar devam etmesi bekleniyor. İstanbul'un yüksek ve kırsal bölgelerinde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Yapılan meteorolojik uyarı doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı.

7 BİN 83 PERSONEL TEYAKKUZDA BEKLİYOR

İBB Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM) yönetiminde İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı'na bağlı 7 bin 83 personel, bin 357 araç, 53 vinç-kurtarıcı, köy yolları için 147 traktör vatandaşların hava koşullarına bağlı sorun yaşamaması için teyakkuzda bekliyor.

MUHTEMEL SORUNLARA KARŞI BEYAZ MASA'DAN YARDIM TALEP EDİLEBİLECEK

Metrobüs güzergahında ise herhangi bir aksaklık yaşanmaması için 33 kışla mücadele aracı çalışıyor. Ayrıca İtfaiye, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Ulaşım, Destek Hizmetleri, Raylı Sistemler, Zabıta, Park Bahçeler, Çevre Koruma, Muhtarlıklar ve Gıda, Sağlık Daire Başkanlıkları, Beyaz Masa ve diğer ilgili müdürlükler, İETT, İSKİ, İSFALT, İGDAŞ, İSTAÇ, İSBAK, Metro İstanbul, Şehir Hatları temsilcileri AKOM'da görev başında. Vatandaşlarımız hava koşullarına bağlı oluşabilecek muhtemel sorunlara karşı ihbar için 153 Beyaz Masa ve İtfaiye 110'u arayarak yardım alabilecekler.'

İstasnbul'da tatil olur mu? Olursa muhtemelen daha önceden olduğu gibi yetkililer ya basın açıklaması ile yada twitter ile duyururlar..

Bir gelişme olduğunda biz de haberi sizinle en kısa sürede paylaşırız...Henüz 4 Ocak'ta İstanbul'da okulların tatil edilmesi ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

Bu arada yurdun değişik yerlerinden tatil haberleri gelmeye başladı bile.

4 OCAK 2019 CUMA GÜNÜ OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İL VE İLÇELER

1-Çanakkale

Çanakkale'de olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verilecek.

Bu gece yarısından itibaren Marmara'nın bir bölümü ile Kuzey Ege'de beklenen fırtına ile yoğun kar yağışı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kent genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini duyurdu.

Meteoroloji yetkilileri, Çanakkale genelinde kar yağışı beklendiğini aktararak, hava koşullarına karşı tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

2-Hakkari

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Senar Yüce, yaptığı yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde bugün öğleden sonra ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiğini bildirdi.