Aday-Danışman öğretmen günlük sayfası açıldı

Melek Ozcelik

Aday-Danışman Öğretmen Günlük Sayfası Açıldı

MEB , EBA portalda Aday-Danışman Öğretmen Günlük Sayfasını hizmete sundu.MEB Bakanı Nabi AVCI imzalı şu mesaja yer verildi:' Sevgili öğretmenim, maarif camiamıza hoşgeldiniz.
Bu sayfa sizin için hazırlandı. Burada aday öğretmenliğiniz süresince yaşadıklarınızı yazabilir, çektiğiniz videoları ve fotoğrafları paylaşabilir, dahası sizin için hazırlanan video ve fotoğraflardan faydalanabilirsiniz. Başarı dileklerimle... Nabi AVCI Millî Eğitim Bakanı  '

Açılan bu sayfada,Aday öğretmenler günlük ekleyebiliyorlar.Eklenen günlükler okunabiliyor.Aday Öğretmenlerin günlük tutacakları ve en iyi günlük tutacak aday öğretmenin ödüllendirileceği konusunda daha önce şöyle bir açıklama yapılmıştı:

'Mesleki gelişimlerin gözlenmesi için günlük tutulması istenecekAday öğretmenlerden, yaptıkları faaliyetlerle ilgili günlük tutmalarını, kişisel ve mesleki gelişim dosyaları hazırlamalarını isteyeceklerini bildiren Aktekin, dosyadaki faaliyetlerin, performans değerlendirmelerinde veri olarak kullanılacağını ifade etti. İkinci dönem de aday öğretmenlerin gittikleri okulda, öğretmenler ve okul müdürü tarafından performans değerlendirmesinin yapılacağına işaret eden Aktekin, 'Sayın Bakanımızın bir talimatı oldu. Onu da inşallah arkadaşlarla paylaşacağız. Aday arkadaşlarımızın tuttukları günlükler arasında ' en iyi aday öğretmen günlüğü ' gibi bir yarışma yapıp, derece alan arkadaşlarımızın günlüklerinden müsaade ettikleri kısımları diğer arkadaşlarımızla da paylaşacağız' diye konuştu.

Aktekin, fotoğraf yarışması düzenlemeyi de planladıklarını belirtti.'

GÜNLÜKLER EKLENMEYE BAŞLANDIŞimdilik dört adet günlük eklenmiş durumda.Günlük ekleyen öğretmenler ve günlüklerin başlıkları

Salim Ateşli - ' Her zaman seven ve unutmayan çocuklar'
Zeliha AKBEY -'Nöbet hatırası'
Ufuk AYDOĞDU - 'Öğretmen ve öğrenci arasında...'
Salim ATEŞLİ - 'Bir öğretmenden tüm öğretmenlere'

Bu değerli genç öğretmenlerimizi yürekten kutluyoruz...

Yazılan günlükleri okumak için TIKLAYINIZ

Bu arada şunu da hatırlatalım;Sadece aday ve danışman öğretmenler günlük yazabiliyor.Sistem 'Sadece aday öğretmenler veya danışman öğretmenler günlük yazabilir.' şeklinde uyarıyor zaten.

MEB aday öğretmenlerin günlük tutma işlemlerini sanal ortama taşıyarak öğretmen adaylarının işini kolaylaştırmış oldu.

Paylaş: