Alpaslan DURMUŞ'un EBA'da Müfredatla İlgili Konuşması

Melek Özçelik

MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan DURMUŞ'un EBA'da Yeni Müfredatla ilgili konuşması yayınlanacak.

 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı haziran dönemi mesleki çalışmalar kapsamında 21 Haziran 2017 Çarşamba günü saat 10:00'da, son bir kaç aydır tartışılan, geçtiğimiz aylarda taslağı yayınlanan yeni müfredatta ilgili bilgi vermek için Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan DURMUŞ  EBA'da konuşması izlenebilecek.Müfredatla ilgili öğretmenlerin ve kamuoyunun merak ettiği konulara açıklık getirecek.

MEB TTKB'nın konuşmsını tüm öğretmenlerin işleyebilmesi için okul idarelerinin gerekli tedbirleri almasını istedi.Geçtiğimiz günlerde MEB müsteşarı Yusuf TEKİN ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aytekin birer canlı konuşma yapmışlardı.

Bu programların her ikisi de EBA'da manşetten saat 10:00'da canlı yayınlandığı gibi bu da EBA Manşetten  aynı yer alacak.

YAYINDA PROBLEM YAŞARSANIZ

Yayını izlemede problem yaşayanların Chrome, Explorer ve Firefox web tarayıcılarını sırayla denemelerini tavsiye ediyoruz.Önceki yayınları, bazı okulların izleyemediği şeklinde duyumlar aldığımız için böyle bir hatırlatma yapmak istedik.

Buna rağmen açılmıyorsa yada donmalar oluyorsa okulun internet alt yapısında,anlık bağlantıdan vb kaynaklanıyor olabilir.Bunun için de şunları şunları yaparsanız canlı yayını izleyebilirsiniz diyemeyiz.

Ancak, canlı yayında her üç tarayıcıda da sorun yaşarsanız, rahat olun, programdan sonra canlı yayını kesintisiz EBA'dan izleyebilirsiniz hatta isterseniz konuşmanın videosunu indirebilirsiniz. 


Videoyu indirmek için tıklayınız.


BAKAN AÇIKLAMA YAPACAK

Ayrıca MEB Bakanı yeni müfredatla ilgili bayramdan sonra basın açıklaması yapacak.TTKB, bu haberi twitter hesabından şöyle duyurdu: