Bette Midler Net Değer: Büyük Bir Tarihe Sahip İkonik Amerikalı Şarkıcı ve Kadın Oyuncu!

Melek Ozcelik
  Bette Midler'ın net değeri

Bette Midler 250 milyon dolarlık net değeri olan ikonik bir Amerikalı şarkıcı, oyuncu ve kalemdir. Ayrıca şöyle bilinir' İlahi Bayan M,' Midler, iki Tonys, üç Primetime Emmy ve üç Grammy dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazanan sahne ve ekrandaki çalışmaları ile tanınır.Bette yayınladı 14 bitki özeti (30 milyondan fazla klonla ilgileniyor) ve 50'den fazla oyunculuk kredisi var, “The Rose”(1979),” Beaches”(1988) ve “The First Women Club”( 1996) gibi filmlerde rol aldı.Midler ayrıca Ryan Murphy'nin Netflix dizisinde de rol alıyor” Politikacı Ona Emmy adaylığı kazandıran “( 2019 – günümüz) ve “A View from A Broad”( 1980),” The Saga of Baby Divine”( 1983) ve “The Tale of the Mandarin Duck A” kitaplarını yazdı. ultramodern Fable”( 2021'de piyasaya sürülecek).

2017'den 2018'e kadar Bette, Dolly Gallagher Levi'yi oynadı” Merhaba dolly Broadway'de ve performansı için bir Tony kazandı.

  Bette Midler'ın net değeriİçindekiler

Erken dönem

Bette Midler B'de doğdu ette Davis Midler 1 Aralık 1945'te Honolulu, Hawaii'de. Annemle birlikte bir Yahudi mahallesinde büyüdü Ruth (bir iğne kadın), baba Fred (bir donanma üssünde ressam olarak çalıştı) ve kız kardeşler Susan ve Judy. Bette, Radford Lisesi'ne gitti ve burada 'son derece Dramatik' ve' son derece geveze

1963 yılında mezun olduktan sonra tiyatro eğitimi aldı. Mano'daki Hawaii Üniversitesi a, ancak üç sömestrden sonra okulu bıraktı ve kısa süre sonra 1966 filminde gereksiz işler kurdu” Hawaii ”, deniz tutmuş bir yolcu olarak ortaya çıkıyor.Kariyer

Midler 1965'in ortalarında New York'a taşındı ve HB Studio'da Uta Hagen ile çalışmaya başladı. son zamanlarda, Bette Off-Off-Off-Broadway oyunlarında göründü” Bayan Nefertiti Pişman” ve' Külkedisi Yeniden Ziyaret Edildi ”ve 1966'da Broadway'de ”Fiddler on the Roof”ta Tzeitel oynuyordu.

1969'a kadar ürünle birlikte kaldı, ayrıca Off-Broadway müzikal komedisinin kadrosuna katıldı” kurtuluş ” ve Barry Manilow'dan piyano olayı ile bir eşcinsel hamamında Continental catarakts'ta performans göstermeye başladı. Manilow, Midler'in ilk okuyucusu olan 1972'de ABD ve Kanada'da Platinum olan “The Divine Miss M”nin yapımcılığını yaptı.

Bette, 3 × Platinum dahil olmak üzere 13 ek bitki özeti ve dört film müziği yayınlamaya devam etti. Sahiller ” film müziği ve 2 × Platinum film müziği” Gül.'1970'lerin başında, Bette Who is 'Tommy'nin bir ürününde rol aldı ve ilk kez 'Tommy' dizisinde rol aldı. Johnny Carso'nun Başrolde Olduğu Tonight Show n.' Midler, 25'ten fazla maçla sık sık konuk oldu ve 1992'de emekli olduğunda Carson'ın son konuğuydu.

1979'da Bette, filmde en önemli rolü oynadı. Gül ona bir cesaret Aktris Akademi Ödülü adaylığı ve bir Altın Küre kazandıran ”; film müziğinin başlık şarkısı Altın oldu ve ona bir Grammy kazandı. 1985'te Midler, Live Aid'de gerçekleştirilen “We Are the World”ün kaydında yer aldı ve Walt Disney Studios ile bir anlaşma imzaladı.

  Bette Midler'ın net değeri

1988'de kendisinin de yapımcılığını üstlendiği 'strands' filminde rol aldı ve film müziği (en çok satan okuyucusu) ona bir Grammy daha kazandırdı. 1992'de Bette, ' Erkekler için” ve alternatif Oscar adaylığına girdi. Sonraki zaman, Disney'de Kathy Najimy ve Sarah Jessica Parker ile birlikte rol aldı. Hokus pokus'( bir kült klasiği olacak) ve TV için yapılmış bir yorumda Mama Rose'u oynadı. Çingene

Midler ayrıca 1996'da 'The First Women Club'da Goldie Hawn ve Diane Keaton ile birlikte rol aldı ve 2000'den 2001'e kadar CBS'de yayınlanan kendi sitcom'u Bette'yi aldı, aynı zamanda dizide yönetici patron olarak görev yaptı.

Midler ayrıca televizyon spesiyallerinde rol aldı” B Ette Midler Konser Diva Las Vegas'ta “( 1997),” Bette Midler Şov Kızı Devam Etmeli”( 2010), ve” Bette Midler Sadece Bir Gece”( 2014).

Daha yakın zamanlarda, Bette “The Stepford kadınları”( 2004),” T filmlerinde yer aldı. o Kadınlar “( 2008) ve” Anne Rehberliği”( 2012) ve 2020 bilgisayar destekli “Addams Ailesi” filminde Büyükanneyi büyüttü.

Kişisel hayat

Bette, 16 Aralık 1984'te Las Vegas'ta sanatçı Martin von Haselberg ile evlendi ve 14 Kasım 1986'da oğlu Sophie'yi yediler; sofi annesinin adımlarını takip etti ve bir aktris geldi.

Anlamına geliyor hayırseverliği ile tanınır ve 1995 yılında New York Restorasyon Projesi adlı kar amacı gütmeyen bir dernek kurdu. 1991'de Otoyol Ödünç Alma, 2001'de yaralı servis üyelerine yardım etmek için programlar geliştirdi.

Bette, o zamandan beri USO görev sürelerindeki renkler için sahne alıyor. 1990 Körfez Wa r ve konuşlandırmadan önce köpek suratlarına hizmet etmek için askeri üsleri ziyaret ettiği biliniyor.

Ödüller ve onurlar

Midler aday gösterildi 14 Grammy, 1973'te Şık Yeni Sanatçı ödülünü kazanan Şık Pop Oral Performans, kadınsı” T o Gül 1980'de ve 1989'da 'Vücutlarımın Altında Rüzgar' için Zaman Kaydı.

1974'te Broadway Sezonuna Parlaklık Kattığı için Özel Tony Ödülü'ne girdi ve Baş Kadın Oyuncu - Müzikal ödülünü kazandı. Merhaba dolly !” 2017'de Bette, 1980'de 'The Rose' ile iki Altın Küre kazandı, 1992'de 'For the Boys' ve 1994'te 'Gypsy' ile kazandı.

  Bette Midler'ın net değeri

İlk Primetime Emmy'sini 1978'de kazandı, çünkü' Bette MidlerOl' Kızıl Saç Geri Döndü ”ve tekrar” T için kazandı Johnny Carson'ın Başrolde Olduğu Tonight Show ” 1992'de ve “Bette Midler in Concert Diva Las Vegas” 1997'de.

Midler, Zamanın En Komik Kadın Oyuncusu ve Komedide Devamlılık Başarı Ödülü de dahil olmak üzere sekiz Amerikan Komedi Ödülü kazandı.

Bette ayrıca Halkın Seçimi Ödülleri, TV Rehberi Ödülleri ve Film Kristalinde Kadınlar Ödülleri tarafından da tanındı ve 1976'da Hasty Puding Teatrals Zamanın Kadını ve 1988'de ShoWest Konvansiyonunun kadınsı Star of the Time'ı. Bette, 1985'te Hollywood Walk of Fame for Recording'e bir yıldız girdi.

Emlak

Birçok kez, Bette ve Martin'in Birincil ocak taşı, Beşinci Cadde'de büyük bir üçlü daire olmuştur. New York City. 1996'da 000 metrekarelik mülkü satın aldılar (ayrıca 000 metrekarelik açık alana sahip).

Genişletme dairesi, iki ünitenin birleşimidir ve yapının en üstteki üç alt kısmını kaplar. Çift, koptuktan hemen sonra birimleri iki kez gözden geçirip bağladı.

  1. Eylül 2019'da Midler, 14 odalı daire 50 milyon dolarlık talep üzerine, “Başka bir ailenin tadını çıkarma zamanı” diyerek.
  2. Bette ayrıca bir dizi parsele sahiptir. Hawaii , en özel olarak 1988'de Kauai adacığında satın aldığı 38 dönümlük bir mülk. 1.5 milyon dolar. 1.000 metrekarelik başka bir mülkün sahibi.

  Bette Midler'ın net değeri

Çözüm

Eylül 2022 itibariyle, Bette Midler'in net değerinin kabaca 250 Milyon Dolar .

Bette Midler, Amerikalı bir şarkıcı, akortçu, aktris, komik adam ve film patronudur. Honolulu . Midler profesyonel kariyerine birkaç Off-Off- Broadway 1960'ların sonlarında Fiddler on the Roof ve Salvation on Broadway'deki nişanlarından önce.

Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin ve ziyaret etmeyi unutmayın. trend haber vızıltı daha akıllara durgunluk veren güncellemeler için.

Paylaş: