Bisiklet Turu Nasıl Planlanır

Melek Ozcelik

Yaz, uzun mesafeli veya kısa mesafeli bisiklet sürmek için mükemmel bir zamandır. Sadece bir hafta sonu kaçamağı veya sadece bir günlük gezi için bile olsa, bu yaz bisiklet turuna çıkmadan önce yeterince plan yaptığınızdan emin olun. Bir plan yapmak, özellikle de ilk bisiklet turu gezinizse, stresli değildir. Bisiklet turuna başlamakla ilgileniyorsanız, tatmin edici bir tur deneyimine sahip olmak için neyin gerekli olduğunu öğrenmek yardımcı olur. Bu nedenle, unutulmaz ve keyifli bir deneyim için birkaç hazırlık yapmanız gerekir.  Anne's Day (9) (1)_1600x900Bununla birlikte, elektrikli bisikletinizle, özellikle de KBO elektrikli bisikletleriyle tura çıkmak için 'doğru' veya 'yanlış' bir yöntem yoktur. Ayrıca, banliyö elektrikli bisiklet Pedal çevirmeye gerek duymadan çalışmak için 750 W fırçasız dişli göbekli güçlü bir tepe motorla çalışır, eğlenmenizi ve stressiz bir sürüş yapmanızı sağlar.

İçindekiler

Bisiklet turu nedir?

Bisiklet turu, birincil ulaşım aracı olarak bir ebike ile farklı alanları keşfetmektir. Yolculuk sırasında nefes kesen manzaraları görecek ve geçeceksiniz. Normal şehir bisikletinden farklı olarak, elektrikli bisiklet turları farklı arazilerde yapacağınız için daha zordur.Bisiklet turları türleri

Bisiklet turlarının üç ana kategorisi vardır; onlar içerir:

Rehberli bisiklet turu:

Seyahat etmeyi ve insanlarla tanışmayı seviyorsanız ve deneyimli bir tur bisiklet rehberiniz varsa rehberli bisiklet turu tam size göre. Rehberli bisiklet turları, seyahatiniz sırasında bir tesiste kalmayı içerir. Sizi önceden belirlenmiş bir rotaya götürmek için bir tur rehberi olan bir grup insanla daha iyidir.

Kendi kendine rehberli bisiklet turu:

Bu kategoride, bir tur şirketi tüm tur deneyimini organize eder. Tur rehberi size katılmasa da, rotalarda gezinme konusunda önceden tasarlanmış bir kursa sahip olursunuz. Bu tur genellikle bir grup insanla veya yalnız yapılır.Kendinden destekli bisiklet turu:

Bu tur, yoldan gitmekten yemeklerinizi ve konaklama yerinizi ayarlamaya kadar yalnız gitmenizi gerektirir. Bu tür bir tur daha ucuzdur, ancak mükemmel bir gezi için daha fazla planlama gerekir.

Bisiklet turu ipuçları

Planlamaya başlayın

Herhangi bir seyahate çıkmadan önce bir planınız olmalı. Önceden bir tarih seçmeniz gerekiyor. İlk kez bisiklet turu yapıyorsanız, bisiklet turu yapmak zor olabilir. Uygun yerleri araştırabilirsiniz. Planlamanız, hangi yola gidileceğini, aksesuarları, bisiklet gezisi tarzını vb. içermelidir.

Uygun bir rota seçin

Ufkunuzu genişletecek yeni veya deneyimli yerler arıyorsanız, ideal bir ebike parkuru seçin. Sıcak mevsimlerde gezmeye gitmeniz tavsiye edilir. Uygun bir parkur seçmek seyahatinizi daha keyifli hale getirir. Tur yaptığınız için, büyük otoyollardan sıkışık olabileceğinden kaçınmalısınız veya bu tür yollarda oynarken ekstra dikkatli olmalısınız. Ancak, bir meydan okumayı seviyorsanız, yüksek dağları gezebilirsiniz. Şişman lastikli elektrikli bisikletler, engebeli ve kumlu arazilerde gezinmenize yardımcı olabilir.kamp hakkında bilgi

Kendi kendine rehberli bir tura çıkarken, muhtemelen birkaç gününüzü yolda geçirebilirsiniz. Bir apartman dairesinde kamp yapmaya veya konaklamaya karar verebilirsiniz. Bütçeniz ve programınız öncelikle konaklama yerinizi belirler veya kamp yapmayı seçebilirsiniz. Kamp yapıyorsanız, çadır kurmayı ve diğer kamp aktivitelerini nasıl yapacağınızı öğrenmelisiniz. Bisiklet sürdükten sonra vahşi doğada çadır kurmak stresli olabilir. Bazı bölgeler, gözden uzak kaldığınız sürece vahşi kamplara izin verirken, diğerleri bunu yasaklayarak işleri önemli ölçüde zorlaştırır. Bu nedenle, tur düzenlemelerinin farkında olmak önemlidir.

Hedefler belirlemek

Günlük mesafeleri belirlemek zor olabilir, ancak hedeflerinizi bilmek seyahatinizi planlamayı kolaylaştıracaktır. Hava durumuna ve e-bisikletinizin sunduğu mil aralığına bağlı olarak, yolculuğunuzda günde 60 ila 80 kilometre arasında seyahat edebilirsiniz. Kişisel hedefleriniz, yolculuk boyunca vereceğiniz kararları da etkilemeli ve hava durumu ve yolların durumuna ek olarak sizi ilerlemeye devam etmek için sık sık motive etmelidir.

  Anne's Day (1) (1)_1600x900

Bütçe oluşturun

Rehberli bisiklet ve kendinden korumalı bisiklet turları, kendi kendine destekli turlardan daha pahalıdır. Açık havada kamp yapmak eğlenceli, eğlenceli ve daha ucuz olabilir. Otel konaklamalarınız, restoranınız ve diğer etkinlikleriniz için uygun bir bütçe oluşturun. Yine de, mutlu bir ortam aradığınızı varsayalım (sıkı bir gıda bütçesi ve ara sıra savurganlıklarla birlikte bol miktarda düşük maliyetli veya ücretsiz konut). Bu durumda, seyahatinizin niteliğine bağlı olarak günlük harcamalarınızı nispeten düşük tutabilirsiniz. Seyahat sigortanızı, acil durum fonlarınızı, bisiklet onarımlarınızı ve kit değiştirmelerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Sadece gerekli şeyleri getirin

Bu bir tatil gezisi olduğundan, gereksiz gadget'lar getirmekten kaçının. Bisiklet turu, normal görevlerinizden bir mola olmalıdır. Ancak, düzenli olarak elektriğe ve internete erişiminiz varsa akıllı telefonlar önemlidir, çünkü sizi doğru yöne yönlendirebilecek GPS ve navigasyon uygulamalarını indirmeniz gerekebilir. Hem en muhteşem otoyolları hem de en ücra bisiklet rotalarını gösteren haritaları indirebilirsiniz.

Uygun ekipman satın alın

Güzel bir bağımsız çadır, gezici bir KBO bisikleti ve su geçirmez yan çantalar (bisiklet çantaları) gibi ihtiyaçlara yatırım yapın. Sağlam, çelik çerçeveli bir tur seçin KBO e-bisikleti çantalarınızı tutmak için çelik ön ve arka raflarla. Eşyalarınızı sıkıştırmak için hafif giysiler ve kuru çantalar kullanmanız gerekiyor. Kullanamayacağınız teçhizata aşırı harcama yapma dürtüsüne direnin. Bebek bezleri, böcek spreyi ve klor hapları gibi gerçek kit hazineleri, tur organizatörlerinden kurtulursunuz. Lastiklerinizin boyutu ve kalitesi, sürüş zevkinizde ve verimliliğinizde büyük bir fark yaratabilir. KBO bisikletleri, bisiklet yolculuğu için en iyi lastiklere sahiptir. Ayrıca çantalarınız kamp çadırı, ocak, uyku tulumu, alet edevat ve kıyafet gibi temel ihtiyaçlarınızı taşıyacak kadar sağlam olmalıdır.

Çözüm

Bir E-bisiklet turu, uygun planlama, doğru ekipman ve uygun yerler ile daha akılda kalıcıdır. Hangi bisikleti seçerseniz seçin, turunuzdan ne kadar keyif alacağınızı belirleyen faktör budur. Banliyö Elektrikli bisiklet KBO Breeze, olağanüstü özelliklere sahip en iyi tur bisikletlerinden biridir. Normal bisikletlerle karşılaştırıldığında, e-bisikletler herhangi bir fiziksel kapasiteye sahip biniciler için daha rahattır.

Paylaş: