Bu twitler İstanbul'da Okulları 4 Ocak Pazartesi tatil yapar!

Melek Özçelik

4 Ocak 2016 Pazartesi günü bir çok ilde tatil olduğunu gören İstanbuldaki öğrenciler twitterda '#vasippazartesitatildesene' ile Vali Vasip Şahin'e yükleniyorlar..

Bakalım İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN bu isteklere ne kadar direnebilecek:)

Öyleki bu konu şu an TT'de zirvedeBu arada Vali Vasip ŞAHİN adına sahte twitler öğrencilere olmadık vaatlerle cevap veriyorlar:

Örneğin,Vasip Şahin ‏@vasipsahiin_ :'Yarın tatil olursa okullar Şubat 25'te kapanır. Anlaştık mı ? Kabulse hemen başlayalım.'


İstanbul Valisi 4 Ocak ile ilgili açıklamayı yaptı


Öğrencilerin 4 Ocak Pazartesini tatil olması için attıkları twitlerden bazıları:

Onay ‏@onayipek:Vurur yere kar tanesi,Tatil yapsana bitanesi
Vejeteryan zombi ‏@Thorganik:#vasippazartesitatildesene onlar diyecek ki Valim sakın tatil yapmayın onlara uyma ey vali zira seni kıskanan vekiller vardır @vasipsahin
M.Bilgili ‏@melihbilgiliii:Hala tatil haberini vermedin. Çok değiştin çok @vasipsahin 
Sıla ‏@Domefuji2:Tatil mi değil mi ona göre ders çalışıcam? @vasipsahin #vasippazartesitatildesene

Volkan Taşçı ‏@VolkanTasci_:
ADINI KARLARA YAZDIM VALİM
KAR TUTMUŞ YOLLARA KAZDIM
KARDA OKULA GİTMEK ZOR VALİM
#vasippazartesitatildesene

KENAN ‏@kenan_soy:Vasip amca tüm istanbul seni bekliyo bak bu kadar öğrenciye eziyet edemezsin dimi? 
Burcu duygu ‏@mutsuzunuzzzz:#vasippazartesitatildesene desen ne olur çok güzel olur çok hoj olur
Enes. ‏@_enesdmr_:Vasip amca daha ne bekliyon çığ mı yağsın #vasippazartesitatildesene
emre zengin ‏@emreznginn:Bak kar selfiesi yaptim tatil de artık
Yeldaa ‏@viniasigi:Ben zaten soğuktan hasta oldum bu havada nasıl gidelim servisciler nasil toplasin ogrencileri [email protected]  #vasippazartesitatildesene
............................

Bakalım bu twitler ne kadar işe yarayacak:)

Tabi bu işin şakası,ilerleyen saatlerde zaten tatil olma durumu olursa buradan biz de öğrencilerin beklediği tatil haberini seve seve paylaşırız:) 

Bu arada HABER7.COM kaynaklı İstanbul'un en son hava durumu ile ilgili haberi paylaşıyoruz,bu haberler önemli,çünkü valilik,tatil kararını, aldıkları hava raporuna göre veriyorlar.

İstanbul'da kar yağışı sürecek mi?

'Marmara Bölgesi'nde kar yağışı akşam saatlerinde etkisini arttırarak sürdürdü. Yağışların aralıklarla sürmesi bekleniyor.

İstanbul'da gün boyu aralıklarla süren kar yağışı akşam saatlerinde etkisini arttırarak sürdürdü.

Yağışlar trafikte herhangi bir aksaklığa neden olmazken, sürücülerin görüş mesafesinin yer yer düştüğü gözlendi. Akşam mesai bitiminin ardından etkili olan kar yağışı yayalara da zaman zaman zor onlar yaşattı. Trafikte seyreden sürücüler ise düşen görüş mesafesi nedeniyle hız azaltarak kısmi bir trafiğe neden oldu.

Meteoroloji yetkilileri, yağışların gece ilerleyen saatlere dek aralıklarla devam edeceğini bildirdi.'


İstanbul'da kar yağışı şiddetini artırdı

İstanbul'da kar yağışının yerini yağmura bırakması beklenirken, akşam saatlerinde özellikle kentin batısında kar yağışı şiddetini artırdı.

Saat 17.00 sıralarında başlayan kar yağışı, özellikle Bağcılar, Esenler, Silivri ve Çatalca civarında etkili oldu. Hava sıcaklığı, Çatalca'da eksi 2, Silivri'de de eksi 1 civarında ölçüldü.

Anadolu Yakası'nda ise kar yağışı akşam saatlerinde daha çok Ümraniye, Çekmeköy, Ataşehir, Sancaktepe ve Pendik civarında görüldü.

KAR YAĞIŞI GEÇ SAATLERE KADAR SÜRECEK, YARIN YAĞMUR VAR

Meteoroloji'nin son verilerine göre, İstanbul genelinde hava, gece saatlerine kadar aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, yarın da aralıklarla yağmurlu olacak. Hava sıcaklığının yarından itibaren artarak, ortalama 0-3 derece arasında olması bekleniyor.

(Memurlar.net)