Büyük Ekranda Canlanmalar: Washington, D.C.'de Eski Filmler Nerede İzlenir?

Melek Ozcelik
  Büyük Ekranda Canlanmalar: Washington, D.C.'de Eski Filmler Nerede İzlenir?

Washington, D.C., Los Angeles veya New York City gibi büyük film şehirleriyle aynı etkiye sahip olmayabilir, ancak bu, onun bir film şehri olmadığı anlamına gelmez. Yaz aylarında gişe rekorları kıran filmleri gösteren mega sinema salonları mutlaka bulacaksınız, ancak klasikleri büyük ekranda da izleyebilmeniz sizi şaşırtabilir.Bu eski canlanmaları bulmak için nereye gideceğinizi bilmeniz gerekir. Washington, D.C.'de bunlar, eski zamanların dirilişlerini yakalamak için gidilecek en iyi yerlerdir.İçindekiler

Landmark E Sokak Sineması

Landmark'ın E Sokak Sineması bir dizi uluslararası, bağımsız ve sanatsal film göstermesiyle tanınır. Ama klasikleri beyazperdeye geri getiren bir Midnight Madness dizisinin de olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Canlı gölge oyuncu kadrosuyla The Rocky Horror Picture Show'u ve izleme keyfiniz için mevcut diğer eski filmleri bulacaksınız. Retro canlanmaları izlemeyi daha da keyifli hale getirecek bira ve şarap sunan bir bar da bulunmaktadır.

AFI Silver Tiyatro ve Kültür Merkezi

AFI Silver Theatre ile ilgili en dikkat çekici şeylerden biri, tarihi 1938 Silver Theatre'ı tamamen kopyalayan devasa bir merkezi ekrana sahip olmasıdır. Bu, eski bir film için rahatlamak için mükemmel bir yer yapar. AFI Silver Theatre ayrıca 80'lerin en sevilen filmlerinden bazılarını ve birçok unutulmuş hazineyi gösterir. Bu tiyatro, geçmişten film izlerken nostaljik hisseden sinemaseverler için idealdir.Güneş Sineması

Suns Cinema küçük, bağımsız bir tiyatro olabilir, ancak çok büyük bir tarikat takipçisi var. Bir dizi türden daha az bilinen bağımsız filmleri gösterir. Dışarıda bir veranda ve bara gidip biraz patlamış mısır alabileceğiniz bir salon gibi olanaklarla. Uyumsuz tiyatro koltukları benzersiz bir dokunuş, ancak buradaki çekiliş, zamanın büyük ölçüde unuttuğu bir şeyi görme şansı.

Ulusal Sanat Galerisi

bu Ulusal Sanat Galerisi West Building Konferans Salonu'nda klasikler, belgeseller ve avangart sinemadan oluşan film serilerini düzenlemesiyle ünlüdür. Burada, özellikle sanat filmleri söz konusu olduğunda, farklı sanatsal ve sinematik tarzlara sahip filmler bulabileceksiniz. Yıl boyu süren film programlamasıyla, hepsi geleneksel bir tiyatro ortamında dünyanın en iyi filmlerinden bazılarını öne çıkarır. Restore edilmiş tarihi eserler, canlı müzik eşliğinde sessiz filmler, yenilikçi retrospektif parçalar ve çok daha fazlasını bulmayı bekleyebilirsiniz.

Daha Özgür Galeri

Freer Gallery, Smithsonian'ın Asya sanat müzesindedir ve diğer sergileri seveceğinizden emin olsanız da, film programı Asya sinemasının en iyilerini öne çıkarır. Yeni Asya filmlerini ve klasiklerini ücretsiz olarak bulacaksınız. Farklı kültürlerden filmler izleyerek ufkunuzu genişletmenin harika bir yolu.Kongre Kütüphanesi

Kongre Kütüphanesi, eski filmleri izlemenizi daha da kolaylaştırır. Hem Independence Avenue SE'deki Mary Pickford Theatre'da hem de Mount Pony Road'daki Packard Campus Theatre'da, arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte izlemek için özenle derlenmiş çok sayıda klasik bulabilirsiniz. Her Kongre Kütüphanesi film lokasyonunda neler olduğunu görmek için programlama programlarını kontrol edin.

Ulusal Amerikan Tarihi Müzesi

Ulusal Amerikan Tarihi Müzesi'ndeki Warner Bros. Tiyatrosu, klasik Warner Bros. filmlerini izlemek için güzel bir yerdir. Onları düzenli olarak göstermeseler de, eskileri yakalamak için bu tek seferlik nokta, listenize eklemeniz gereken yerlerden biri. Ayrıca, ara sıra belgeseller ve film paneli tartışmaları da bulacaksınız, ayrıca sinema salonunun hemen dışındaki klasik film hatıraları sergisi, geçmişe mükemmel bir bakış sunuyor.

Arlington Sineması ve Drafthouse

Arlington Cinema and Drafthouse'ın yeni filmler oynadığı doğru olsa da, onları ilk gösterime girdikten aylar sonra, ilk gösterimlerinde görmek için ödeyeceğinizden daha düşük bir fiyata gösterme eğilimindedirler. Bu tiyatro, ilgili bir etkinlikle bağlantılı olduklarında kült klasikleri de oynayacak. Örneğin, her yıl büyük ekranda The Big Lebowski'yi gösteriyor.Washington, D.C.'de Eski Filmler Ne Zaman İzlenmeli?

Geçmiş için nostaljik hissediyorsanız veya sadece içinde bulunduğumuz dönemden önce yapılmış bir filmi izlemek istiyorsanız, bu sinemaları ziyaret etmek isteyeceksiniz. Eski filmlerin kendilerine has özel bir çekiciliği vardır ve her türde keşfedilecek bir şeyler vardır.

Bu altın eski canlanmaları beyaz perdede yakalamak için, etkinlik programları için bu sinemaları kontrol edin. Geçen yüzyılın filmlerini izleyerek yeni bir şeyler keşfedebilirsiniz.

Paylaş: