Çocuk Vergi Kredisi İadesi: Eksiksiz Bir Kılavuz

Melek Ozcelik

Federal hükümet, bakmakla yükümlü olunan nitelikli ailelere sahip ailelerin mali durumunun dengelenmesine yardımcı olmak için tamamen iade edilebilir bir vergi kredisi olan çocuk vergi kredisini uygulamaya koydu. Daha fazla aileye yardımcı olmak için 2021 Amerikan Kurtarma Planı kapsamında çocuk vergi kredisi artırıldı.bu çocuk vergi kredisi iadesi altı yaşından küçük çocuklar için 2021'de 2000$'dan 3000$'a yükseldi. Benzer şekilde, 6-16 yaş arası çocuklar için 2000$'dan 3000$'a yükseltildi. 2022'de Çocuk Vergi Kredisinde birkaç değişiklik yapılarak 17 yaşına kadar olan çocuklar 16 yaşın altındakiler yerine bunun için uygun.IRS, Temmuz ve Aralık 2021 arasında çocuk vergi kredisi için avans ödemesi yaptı ve bu, IRS'nin 2022 vergi beyannamesi döneminde 2021 vergi beyannamenizde yasal olarak talep edebileceğinizi öngördüğü çocuk vergi kredisinin %50'sini oluşturdu.Bir vergi beyannamesi doldurarak 2021 Çocuk Vergi Kredisi İadenizin tam tutarını alacaksınız.

İçindekilerNeden Vergi İadesi Dosyası?

2021 vergi beyannamenizi verdiğinizde size 2021 Çocuk Vergi Kredisi verilecektir.

Bu yıl vergi beyannamenizi gönderirken kalan Çocuk Vergi Kredisi için uygunluğunuz, geçen yıl yaptığınız aylık Çocuk Vergi Kredisi ödemelerinizden azalacaktır.

Vergi beyannamesi vermemişsem Çocuk Vergi Kredisi İadesi alabilir miyim?

Hala herhangi bir hak talebinde bulunmak için kalifiyesiniz Çocuk vergi kredisi iadesi sık sık vergi beyannamesi vermeseniz bile. 2019 veya 2020 için vergi beyannamesi göndermediyseniz, büyük olasılıkla 2021'de IRS'den aylık avans çocuk vergi kredisi ödemesi almamışsınızdır. Bunun nedeni, hükümetin, nitelikli olan kaç bağımlınız olduğunu ve her birinin ne kadar olduğunu bilmemesidir. hakkına sahiptir.Vergilerinizi Dosyalama

Geçen yıl hakkınız olandan daha az aylık ödeme almış olsanız bile, vergilerinizi beyan ettiğinizde Çocuk Vergi Kredisi tutarının tamamını alacaksınız.

Halen ödenmemiş tüm çocuk vergi kredisi yardımları, 2021'de sahip olabileceğiniz tüm vergi borçlarına tam olarak yansıtılacak ve kalan fonlar size geri ödeme olarak ödenecektir.

Vergilerinizi beyan ederken Çocuk Vergi Kredisi ödeneğinin tamamını talep etme hakkınız, geçen yıl yaptığınız aylık ödemelerden azalacaktır.Neden Tam Çocuk Vergi Kredinizi Almadınız?

Hak sahibi olduğunuz çocuk vergi kredisinin tam tutarını almak için 2021 vergi beyannamenizi sunmalısınız.

Vergi beyannamesi vererek, ailenizi ve talep ettiğiniz uygun çocuk sayısını devlete bildirebilirsiniz.

IRS, 2019 veya 2020 vergi beyannamenizdeki verileri kullanarak 2021'de aylık Çocuk Vergi Kredisi ödemeleri için uygunluğunuzu hesapladı ve IRS'nin 2021 vergi beyannamenizde yasal olarak talep edebileceğinizi öngördüğü Çocuk Vergi Kredisinin yarısına eşit ödemeler gönderdi .

Kredi Tutarınızın Belirlenmesi

Çocuk vergi kredisi iadesi için başvururken, IRS'yi ileri aylık ödemeleriniz hakkında bilgilendirmelisiniz. Vergilerinizi beyan ederken, avans ödemeleri, halen kullanabileceğiniz çocuk vergi kredisi ödeneği tutarından düşülecektir.

Aralık 2021'de IRS, aylık avans kredi ödemelerini alan ailelere mektuplar gönderdi. Mektupların amacı, ailelere hala ne kadar çocuk vergi kredisi ödemeleri olduğunu belirlemede yardımcı olmaktı.

Avans Ödemesi Yapılmamışsa CTC'nin Alınması

Birçok nedenden dolayı, Çocuk Vergi Kredisi almaya hak kazanan bazı aileler avans ödemesi alamadı.

  • 2019 ve 2020'de vergilerini dosyalayamadılar.
  • 2021'de yeni bir çocuğu ailelerine kabul ettiler
  • Gelişmiş ödeme almayı seçtiler
  • Başka bir vergi mükellefi bakmakla yükümlü oldukları kişileri sıraladı

Vergi beyanı, nitelikli ailelerin hak ettikleri kredinin tamamını almalarını sağlayacaktır.

Genişletilmiş çocuk vergi kredisi nedeniyle, 2021'de 6 ve 17 yaşlarında çocukları olan vergi mükellefleri 3.000 $'a kadar kredi almaya hak kazandı. 6 yaşın altındaki çocuklar için bu miktar 3.600 dolara yükseldi.

Geçen yıl, vergi kredisi de tamamen iade edilebilirdi, yani bir kişi vergi olarak ödemek zorunda olduğundan daha fazla krediye hak kazanırsa, fazladan parayı geri alabilirdi. Ek olarak, geri dönüşe hak kazanmak için gereken asgari bir gelir yoktu.

2022'deki gelirinize göre, vergi kredisi yalnızca 1.500 $'a kadar iade edilebilir (enflasyonu hesaba katmak için 2020'de 1.400 $'dan bir artış) ve çocuk vergi kredisi iadesine hak kazanabilmek için bile en az 2.500 $ gelir kazanmış olmanız gerekir. .

Paylaş: