Destekleme ve Yetiştirme Kurs Dokümanları

Melek Özçelik


MEB,2015-2016 Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurs Dokümanlarını Yayınladı

MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 'E-KURS' modülünde kurslarla ilgili ders planlarını,model ders ve haftalık ders dağılım çizelgelerini yayınladı.Şimdilik 8.ve 12.sınıflar ile mezunlara ait dokümanlar eksik.Bunlar da muhtemelen en kısa sürede eklenmiş olacak.

KAZANIM-KAVRAMA TESTLERİ DE YAYINLACAKAyrıca hangi tarihlerde tarama sınavlarının yapılacağı bir takvime bağlanmış.Önüzümdeki günlerde kazanım-kavrama testleri de yayınlanacak.Planlamaya göre 5-12.sınıflar için her hafta dört kazanım testi olmak üzere iki dönemde toplam 24 test yayınlanacak.

BU DOKÜMANLARA NEREDEN ULAŞILACAK

Bu dokümanların hepsini de MEB'in http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Ya da ogretmenler.com da 'DYK-MEB KURSLARI'bölümünden bazılarına ulaşabilirsiniz.

MEB UYARDI

MEB Modül girişinde şu uyarıyı yapıyor:“KILAVUZ, YILLIK PLANLAR, MODEL DERS DAĞILIMLARI, HAFTALIK DERS SAATİ DAĞILIMLARI, ÖN DEĞERLENDİRME SINAVLARI, DEĞERLENDİRME SINAVLARI ve KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ”nin telif hakları tümüyle MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne (ÖDSGM) aittir. Materyallerin hiçbiri, dolaylı dahi olsa ticari amaçla izinsiz kullanılamaz. Ayrıca sınavlar ve testler, kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz; kısmen ya da tamamen basılamaz. Kullanım koşulları ÖDSGM’nin iznine tabidir. Bununla birlikte sınav ve testler “ön nüsha” niteliğinde olduğu hâlde ÖDSGM; kapsam ve içerikte değişiklik, ekleme ve çıkarma yapabilir.

Öğrenciler EBA şifresini nereden ve nasıl alacaklar?