E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Ekranı

Melek Özçelik


E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Ekranına Buradan Daha Kolay ve Hızlı Ulaşabilirsiniz.

1800'lü yıllara kadar soya ağacını öğrenmek için e-devlet'i kilitledi!

E-devlette Soy Ağacı İle İlgili Şu Açıklama Yapıldı:'Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre:

08.02.2018 tarihinde saat 14:00’da E-Devlet üzerinden hizmete açılmış olan Alt-Üst Soy Raporu 09.02.2018 tarihi saat 02:00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 Alt-Üst Soy Raporu) yaşanmıştır. Saat 04:00 dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun E-Devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır.

Ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak Alt-Üst Soy Raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır. 

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.'

E-dvlet yeniliklere hızla devam ediyor.Bu kez çok ilginç bir modüle imza attı.2018 yılında e-Devlet sisteminde yeni dönem başladı. Alt-Üst Soy bilgisi sorgulama, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından e-Devlet sistemine entegre edildi. Herkes soyunu öğrenmek için 'e-devlet'e giriyor. Sayfaya girenler 1800'lü yıllara kadar üst soy bilgilerini kontrol etmeye imkanı buluyor.

Yoğun talep sonucunda e-Devlet sayfası kilitlendi.

Ancak Direk Şu adrese tıklayarak daha hızlı ve kolay giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Ekranı için TIKLAYINIZ 

Açılan Sayfanın iki aşamalı işlem yaptığı da belirtilmiş.

Bu arada buradan giriş yapsanız bile yoğunluğa göre sayfanın açılması,1800'lü yıllara kadar soy bilginizi öğrenmeniz zaman alabilir.

Ancak bu ilginç veri galiba beklemeye değecek gibi...

TWİTTER YIKILIYOR!

E-devletin soy ağacı öğrenme hizmeti twitterda edevleti zirveye taşıdı.Deyim yerindeyse soyunu sopunu öğrenmek isteyenlerin paylaşımları twtiterı yıkıyor!

Twitlerin devamını görmek için #edevlet