E-Okul Öğrencilere Kapatıldı

Melek Ozcelik

E-Okul Öğrencilere Kapatıldı.E-Okulda çok önemli bir güncelleme yapıldı. Uzun zamandır performans notu verildikten sonra öğrencilerin değiştirmek için çaba harcadığı notlar artık yıl sonunda görüntülenemeyecek. E-okulda öğrenciler notlarını şu an göremiyorlar!2016-2017 eğitim-öğretim yılının son iki haftasına girilirken ders notları, sınıf içi ders notları, performans notları ile Yabancı dil derslerinde verilen uygulama ders notlarının girişleri e-Okul sistemine öğretmenler tarafından girildi. Öğretmenler için büyük bir sorun haline gelen ve sürekli olarak şikayet konusu olan yıl sonunda karne notlarını etkileyen performans notları ile ilgili sorun çözülürken bir başka sorunun da habercisi oldu.

Öğrenciler e-Okul'dan not sistemine giriş yaparken şu uyarıyı alıyorlar: Sayın Velimiz, öğrencimize ait ders notları, öğrencimiz tarafından ders öğretmenlerinden öğrenilecektir denildi. Bu kapsamda öğrencilerin sürekli olarak ders notu değiştirerek ortalama arttırmaya çalışması sorunu çözülmüş gibi görünüyor.

Öğrencilerin ders notlarının hiçbirine ulaşamamakta ve notta da öğretmenlerden öğrenileceği belirtilmekte. Öğrenciler yıl sonunda taktir, teşekkür veya ortalama artırmak için öğretmenlerden not istemektedirler. Bu uygulama ile kaç aldıklarını dahi göremeyecek olan öğrenciler bu sefer de öğretmenlerden notlarının kaç olduğu için sıkıştıracaklardır.Öğrenciler, öğretmenlerden sürekli olarak ders notu artışı için talepte bulunurlarken şimdi de ders notlarının kaç olduğunu öğrenmek için uğraşacaklar.

Yapılacak en güzel ve doğru düzenleme ise ders notlarının bir kez girişi yapıldıktan sonra bir daha değişmenin mümkün olmaması. Sürekli olarak performans notlarında değişiklik yapılmasından dolayı da öğrenciler bir umutla bunu değiştirme talebinde bulunmaktadır.Ders notlarının girildikten sonra değiştirilememesi durumunda hem öğretmenler not için sıkıştırılmayacak hem de öğrenciler için getirilen bu yeni uygulama ile notlar görülebilecektir. Şu an öğrenciler e-okul notlarını görememektedir ve sadece öğretmenlerden öğrenebileceklerdir. Bunun sıkıntısı daha büyük olacağından ona göre tedbir almak gerekiyor.

E-Okulda yapılan not değişiklikleri sisteme kaydedilmektedir ! Öğretmenler ders notlarını girdikten sonra değişiklik yapmaları durumunda bu değişiklikler okul idaresi, ilçe milli eğitim, il milli eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığı rapor halinde görebilmektedir.

Yazılı notlarında yapılacak bir değişiklik şikayet durumunda öğretmen için sıkıntı doğuracağından sadece performans notları öğrencinin başarısına göre dönem içerisinde değiştirilebilir.Kaynak:Mymemur.com

Paylaş: