E-Pansiyon uygulaması başladı

Melek Özçelik

e-Okul bünyesinde e-Pansiyon modülü açılmıştır. Yatılı Bölge Ortaokulları'nın yatılı öğrencilerle ilgili bilgileri e-Pansiyon modülüne tam ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. e-Pansiyon modülünde pansiyonlarda oda listeleri, nöbet, belletici öğretmen görevlendirme gibi çok sayıda kullanışlı ve işleri kolaylaştıracak uygulama bulunmaktadır.

Ayrıca, e-Pansiyon modülünün altında e-Bütçe modülü de çok yakında kullanıma girecek ve Ocak 2016'dan itibaren pansiyon bütçelerinin hazırlanmasında bu modül kullanılacaktır. 2016 Pansiyon Bütçelerinin hazırlanmasında e-Pansiyonda kayıtlı ve bilgileri eksiksiz girilmiş öğrenci sayısı esas alınacaktır. Bu yüzden, okulların pansiyon bütçelerinin öğrenci sayısına göre yeterli ödeneği almaları için yatılı öğrenci bilgilerinin güncel tutulması, varsa eksik bilgilerin 31 Aralık 2015 tarihine kadar e-Pansiyon modülüne girilmesi önem arz etmektedir.

Bu konularda yardımcı olmak üzere hazırlanan e-Pansiyon kullanma kılavuzu ve e-Bütçe hazırlama kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.Bütçe Hazırlama Rehberi için TIKLAYINIZ

e-Pansiyon Kullanma Rehberi için TIKLAYINIZ