EBA İle İlgili Çalıştay Düzenlendi

Melek Özçelik


Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü himayesinde ve Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. işbirliği ile 21 Eylül 2016 Çarşamba günü Ankara Swiss Otelde ' Yeni Eğitim Öğretim Yılında EBA ve Milli Eğitim Bakanlığı Birimlerinin EBA´ya Sağlayacağı Katkılar' konulu çalıştay düzenlendi. 

Çalıştaya Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Strateji Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Yükseköğretim  ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü, Ölçme ve Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünden idareci ve personel katıldı. 

Çalıştayın açılışında YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI tarafından genel bir bilgilendirme yapıldı. Ardından Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanlığı personeli Erkan DÜNDAR; EBA, yürütülen mevcut çalışmalar , içerikler ve eğitimler hakkında sunum yaptı. EBA’nın yeni öğretim yılında yapılacak arayüz iyileştirmeleri ve içerik düzenlemelerinde çalıştay katılımcılarının görüşleri alındı. Ayrıca katılımcılar, kendi genel müdürlükleri görev alanına giren,  öğretmen ve öğrencileri ilgilendiren konuların EBA’da yayınlanabileceği konusunda görüş birliğine vardı. EBA’nın Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün yaptığı içeriklerin yanında diğer genel müdürlüklerin de sağlayacağı katkılar ile daha da gelişeceği ve zenginleşeceği, sadece YEĞİTEK’in değil Milli Eğitim Bakanlığının bir eğitim portalı olduğu konuları vurgulandı. EBA´da yapılabilecek düzenlemeler hakkında istişareler yapıldı ve diğer genel müdürlüklerden görüş ve öneriler sözlü ve yazılı olarak paylaşıldı.MEB