EBA'ya E-Okul Şifresi İle Nasıl Giriş Yapılır?

Melek Özçelik

EBA'ya artık E-Okul Şifresi İle Giriş Yapılabiliyor.MEB EBA'da bu hizmeti 10 Ocak 2016 Çarşamba günü başlattı.

Daha Önceden EBA'ya öğretmenler MEBBİS ve EBA giriş bilgileri ile öğrenciler ise sadece kimlik numaraları ve okuldan aldıkları şifre ile giriş yapabiliyorlardı.

EBA uzun süredir yeniliklerine devam ediyordu.Bu yeniliklerinden en çok dikkat çekeni, yarıyıl tatilinin yaklaştığı bu günlerde hizmete sunulan E-OKUL İLE EBA'ya GİRİŞ, öğrenciler için oldukça kolaylık sağlayacak.Ayrıca okul idarelerinin EBA ile ilgili iş yükünü hafifletmiş olacak.Çünkü öğrenciler EBA şifresini sık sık unuttukları için okul idaresinden ve öğretmenlerinden yeni şifre istemek zorunda kalıyorlardı.Artık öğrenciler ayrıca EBA şifresi ezberlemekten kurtuldular...Bu nedenle EBA'nın en çok ses getirecek gelişimi,değişimi galiba şimdilik bu.Tüm EBA kullanıcılarına hayırlı olun diyelim...

EBA'ya öğrenciler E-Okul şifreleri ile de giriş yapabilecekler.

EBA'ya E-OKUL ŞİFRESİ İLE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

EBA'ya E-Okul şifresi ile giriş yapmak için;

1) EBA'ya (http://www.eba.gov.tr) giriş yapılacak.

2) EBA'da sağ üstteki 'GİRİŞ' e tıklayınız.

3) Ardından da resimde de görüldüğü gibi 'E-Okul Şifresi İle Giriş' butonuna tıklanacak.

4) Açılan sayfada gerekli;'Güvenlik Kodunu,Kimlik Numaranızı,Öğrenci Numaranızı,Nüfus bilginizi' giriniz.

Bu yenilik ile 'Öğretmenin Öğrenciye EBA Şifresi Vermesi' devri kapanmış oldu.Çünkü zaten her öğrenci e-okula giriş yapabiliyor.İkinci bir şifreye ihtiyaç kalmadı.

Bu arada aynı sayfadan öğretmenler 'MEBBİS Şifresi ile Giriş' e,Açık öğretim öğrencileri 'Açık Öğretim Şifresi ile Giriş' e tıklayarak EBA'ya giriş yapabilirler.

MEB'i bu güzel çalışmalarından dolayı,özellikle EBA ekibini yürekten kutluyoruz.Umarız okul idareleri,öğretmenler ve öğrenciler EBA'nın daha da gelişmesine fikirleri ile katkıda bulunurlar.

EBA'nın bu yeniliği ile öğretmenler öğrencilere EBA şifresi veremeyecekler.Zaten gerek yok.Çünkü EBADA öğretmen panelinde 'Öğrenci Şifresi' iptal edilmiş durumda.

EBA Öğretmen Paneli - YENİ

EBA Öğretmen Paneli - ESKİ