Eksik Ders Kitapları PDF olarak yayınlanacak

Melek Özçelik

Öğrencilere dağıtımı yetişmeyen ders kitapları MEB'in sitesinden PDF olarak indirilip kullanılacak.

'Eksik ders kitapları öğrencilere ne zaman dağıtılacak?' başlıklı haberimizde 15 Temmuz'dan sonra yayınlanan ve sorun tespit edilen 58 ders kitabı MEB tarafından yeniden basıldığını yazmıştık.MEB bu haberimizde değindiğimiz eksik kitapları ve diğer nedenlerle  öğrencilere ulaşmayan ders kitapları ile ilgili ilgili resmi yazı yayınladı.

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 21 Eylül 2016 tarihli illere gönderilen 'Acele ve Günlüdür' resmi yazısında İl genelinde ihtiyaç duyulan veya fazlalık olan kitaplar listelenerek 7 Ekim 2016 tarihine kadar Kitap Seçim Modülüne girilecek.Yazıda Kitap Seçimi Modülüne kitap girişleri ile ilgili uzunca bilgilendirmeden sonra,özellikle 8.Sınıfların 1.Dönem Ortak Sınavlarının (TEOG) en geç Kasım ayı sonunda yapılacağı için ders kitaplarının zamanında almayan öğrenciler için mağduriyet oluşturduğu belirtiliyor.

Bu nedenle eksik kitapların MEB sitesinde PDF olarak hizmete sunulacağı vurgulandı.Eksik ders kitaplarının dağıtımı tamamlanıncaya kadar PDF hali indirilip kullanılacak.

MEB her yıl Eylül ayında dağıtılan kitaplar da dahil tüm ders kitaplarının PDF halini EBA'da kullanıma sunuyordu ancak bu yıl bir takım aksaklıklar nedeniyle henüz kitaplar indirilemiyor.

Muhtemelen en kısa sürede tüm ders kitaplarının PDF hali EBA'dan indirilebilecek.Buna da ihtiyaç var; Çünkü akıllı tahta kurulmuş olan okullarda kitapların PDF haline ihtiyaç duyulmaktadır.

MEB'in Ders Kitapları ile İlgili Resmi Yazısı