Gama Pehlwan Ailesi mi? Son bilgi!

Melek Ozcelik
  gama pehlwan ailesi

bu Pahvalan aralığı büyük güreşçinin gerçek adı değildi. 22 Mayıs 1878'de Hindistan'ın Amritsar kentindeki Jabbowal vill'de Ghulam Mohammad Baksh olarak doğdu.O bir aileye aitti Keşmir Müslümanları güreş içine.İçindekiler

Gama Pehalwan'ın Ailesi, Kadını ve Çocukları

Gama Pehalwan'ın Babası ' Muhammed Aziz Baksh ” kim aynı zamanda bir güreşçiydi. Müslüman bir Keşmir ailesine mensuptu ve “İmam Babksh Pehalwan” adında bir ailesi vardı.

Gama hayatında iki kez evlendi; Wazir Begum ve bir tane daha. Toplamda beş oğlu ve dört kızı vardı. Torunu Kalsoom, Navaz Şerif. Kalsoom'un başka bir ailesi olan Sairu Banu, Jhara Pehalwan'ın kadınıdır.  gama pehlwan ailesi

Güreş Kariyerinde Aile Desteği ve Sabah

Ghulam Muhammed Baksh Butt'ın babası yani. Gama Pehalwan'ın babası Datia'dan Maharaja Bhawani Singh'in mahkemesinde güreşte dövüşürdü.

Gama'yı güreşçi yapma hayalini gören babası Aziz Bakş'tı, ancak oğlunu güreşçi yapamadan maalesef başarısız oldu. 6- eski Ghulam Muhammed Baksh Popo onu ve ailesini güreşte eğitmek için annesinin atası Noon Pehalwan tarafından alındı.Bundan sonra Gama Pehalwan'ın amcası İda Pehelvan her ikisine de itişme numaraları öğretti.

Güreşte 'Büyük Gama'nın İlk Tanınması

Güreşçi bir ailede doğduğu için, başından beri buna meyilli olması nispeten korkunçtu. Güreşi de severdi ve o zamandan beri gerçek anlamda provalara başladı.

O zamanlar on yaşındaydı 1988 ilk fark edildiğinde. Jodhpur'da düzenlenen bir tiranlaştırıcı yarışmasına katılıyordu. yüzlerce güreşçi ler katılıyordu.'Rüstem-e-Hind'-Prestij Ödülü

insanların çoğu bu gerçeği biliyor t Dara Singh 'Rustam-e-Hind'i kazandı ' ödül. Ama çok sayıda insan bunun 'olduğunu bilmiyor' Büyük Gama ' bu prestijli ödülü Dara Singh'den önce kendi adına koyan kişi.

“Büyük Gama”nın Günlük Tatbikat Rutini

yaptığı biliniyordu 5000 hece ve 1000 şınav bir günde. Önünde durabilecek bir güreşçi yoktu. Tüm güreşçileri şaşırttı.

Babasının yerine, Gama Pehalvan ayrıca mahkemeye bir güreşçi geldi Datia'nın Mihracesi . Bu sırada 12 saatten fazla egzersiz yaptı. Her gün yaklaşık 2 ila 3 bin disiplin toplantısı ve 3000 şınav yaptığı söyleniyor.

  gama pehlwan ailesi

Büyük Gama'dan 30 Pırıltı Mücadelesi

Batılı güreşçilerle mücadele etmek için, Gama İngiltere'ye gitti d genç ailesi İmam Baksh ile.

Yine de, kısa yüksekliği nedeniyle, inkontinanslı olarak kabul edilemedi. Başlangıçta hiçbir kemik onu ciddiye almadı, bu yüzden buna saldırdı ve en üst konumdaki güreşçilere herhangi bir ağırlık sınıfından herhangi bir 3 güreşçiyi 30 pırıltıda atabileceği bir meydan okuma yayınladı, ancak hiçbir kemik bunu bir hile olarak kabul ettikleri için dönmedi.

Ama Amerikan güreşçisi Benjamin Silindir Gama'nın meydan okumasını üstlenen ilk kişi oldu. Gama onu ilk kez 1 nanosaniye 40 saniye s ve alternatif süre 9 yanıp söner 10 saniye. Önümüzdeki gün, Gama mağlup d 12 güreşçi t o onaylanmış etkinliğe girin.

Gama vs Zbyszko

10 Eylül 1910'da finalde John Boğa Dünyası Londra'da taç giyen Gama, dünya şampiyonu Stanislaus Zbyszko ile karşı karşıya geldi. Maçın ödüllü zengini £ 250 (₹22.000 ).

Yaklaşık üç saat süren boğuşmadan sonra, Zabieszko The Great Gama'yı berabere yendi. Gelecek sefer, Zbyszko ve Gama karşı karşıya gelecekleri zaman, Zbyszko ortaya çıkmadı ve Gama kazananı ortaya çıkardı.

ünvanını kim verdi? Kaplan Büyük Gama'ya mı?

Gama'nın 1927'ye kadar rakibi yoktu. Yine de, kısa bir süre sonra Gama ve Zbieszko'nun tekrar karşı karşıya geleceği arsızdı. Ocak 1928'de Patiala, Gama bir nanosaniye içinde Zabisco'yu yendi ve Dünya Güreş Şampiyonası'nın Hindistan baskısını kazandı. Maçtan sonra Zabieszko, Gama'yı ' barakuda ”.

Büyük Gama'nın En Güçlü Rakibi Kimdi?

En Güçlü Rakip En güçlü rakibi sorulduğunda Gama, “ Rahim Baksh Sultani Wala. 1916'da Gama, Hindistan'ın bir başka şık güreşçisini yendi, Pandit Biddu.

  gama pehlwan ailesi

The Gream Gama'nın Emekliliği

Gama taşındı Pakistan 1947'de Hint-Pakistan bölünmesinden sonra.

Onun geri çekilmesine kadar 1952 , Gama başka bir rakip bulamadı. Geri çekilmesinden sonra Gama, Pakistan Güreş Kronlarını yaklaşık yirmi kez organize eden fahişesi Bholu Pehalwan'a danışmanlık yaptı.

Büyük Gama'nın Yaşamının son günleri

Söyleniyor ki Büyük Gama hayatının son günlerinde büyük bir mali kriz yaşadı. Gerçekten de Gama, alışılmış bir hastalıktan mustaripti ve tedavisinin bedelini ödemek için sabırsızlanıyordu.

Onlara yardım için, GD Birla , bir sanayici ona yıllık emekli maaşı verdi ₹1.000 ve ₹ 300. GD Birla aynı zamanda büyük bir güreş bağımlısıydı. Pakistan Hükümeti de 23 Mayıs 1960'taki ölümüne kadar tıbbi suçlamaları destekledi.

Büyük Gama Hakkında Şok Edici İlginç Veriler ve Sırlar

  • Onun doğum adı Ghulam Mohammad Baksh Butt.
  • Ayrıca Gama Pehalwan ve The Great Gama olarak da hitap edildi.
  • 20. yüzyılın yenilmez bir dünya itişme şampiyonu olduğu için ona Rustam-e-Hind (Hindistanlı Rustam o) deniyordu. r Hindistan Şampiyonu ), bu isim 1954 yılında Dara Singh tarafından kazanıldı.
  • eskiden 5 yapardı bin uthak- baithaks ve 3 bin dand bir gün içinde yaptığı tatbikatta.
  • o alırdı 15 litre süt ve kuru meyve karışık meyve suyu günde.

1895'te 17 yaşında, 7 baz irtifalı ve o zamanın Hindistan'ın dünya şampiyonu güreşçisi Raheem Bakhsh Sultani Wala'ya meydan okudu. Gama ile Raheem arasındaki mücadelenin galibi kemik çıkmadı, mücadele berabere sonuçlandı.

Hırslı takipçilerinden biri, dünyanın kötü şöhretli dövüş sanatçısı B'ydi. Lee'nin elleri.

Google onu tanıyarak tanıdı Google Doodle of Gama Pehlwan 22-05-2022'de 144. doğum yıl dönümü.

  gama pehlwan ailesi

Gama Pehlwan Güreş Kariyeri

Gama Pehlwan, Jodhpur'da düzenlenen 10 yaşında bir tiranlaştırıcı tamamlamaya girdiğinde ilk fark eden oldu. Yarışmanın en iyi 15 oyuncusu arasında yer aldı ve Mihrace nın-nin Jodhpur ondan etkilenmişti. Genç yaşı nedeniyle kazanan ilan edildi.

Gama'nın profesyonel eğitimi, M Datai'nin aharajası onu tanıdı ve eğitime götürdü. Güreş yarışmasına katıldığında Baroda, Gama Pehlwan 1200 kg'dan fazla mezar taşı kaldırdı. Mezar taşı, Baroda Müzesi'nde Onur ve gücün sembolü olarak tutulmaktadır.

15 Ekim 1910'da kendisine bir tefsir verildi. Dünya ağır sıklet taç. Daha ileri bir güreş kariyeri vardı 52 kez ve kariyeri boyunca yenilmedi. Tüm zamanların en iyi ve en başarılı güreşçisi olarak kabul edilir.

Çözüm

17 yaşında G. ama pehlwan Hint güreş şampiyonuna da meydan okudu Raheem Bakhsh Sultaniwala . O da bir Keşmir Güreşçisi itibaren Gucranvala, Pencap , sosyal Hindistan, şimdi Pakistan. İnsanlar Raheem'in Gama Pehlwan karşısında akıcı bir şekilde kazanmasını bekliyordu ama Raheem için tek borç yaşıydı.

Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin ve ziyaret etmeyi unutmayın. trend haber vızıltı daha akıllara durgunluk veren güncellemeler için.

Paylaş: