Hamza Aydoğdu:2.il dışı yetişmeyecek

Melek Ozcelik

MEB Bakanı Avcı 25 Ağustos 2015 günü 2.il dışı ile ilgili açıklama yaptı.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı ziyaret etti.

Şuan kamuoyunda olup olmayacağı merakla beklenen ikinci il dışı tayinlerinin durumunu Bakan Avcı’yla görüşen Genel Başkan Ali Yalçın’a, Bakan Avcı; “Atama takvimleri dolayısıyla böyle bir atama artık mümkün değil” dedi.

Okulların geç açılma kararının alınmasının ardından, mezun olacak öğrencilerin tek ders sınav takvimlerinin sıkıntı yaşanmayacak şekilde ayarlanmasını, bu konuda herhangi bir mağduriyete izin verilmemesini gündeme getiren Genel Başkanımız Ali Yalçın’a Bakan Avcı; “Bugün bununla ilgili adım atıyoruz” dedi.
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu İkinci iller arası takvimin yetişmeyeceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, rotasyon ertelenmedi iptal edildi. Bakan bey yaparsanız hiç kimseyi mağdur etmeyeceksiniz talimatı vermişti. Fakat yaptığımız simülasyonda mağduriyetler oluştuğunu gördük. Sayın Bakan'a arz ettik ve Başbakan'ın da görüşünü alarak iptal kararı verdik dedi.

Aydoğdu, İkinci iller arası için takvimin çok sıkışık olduğunu önümüzde ilk ve özür grubu atamaları olduğunu bu nedenle yetişmeyeceğini belirtti.

Aydoğdu sözlerine şöyle devam etti:

Eş özründe 2 yıl şartı arayacağız. Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz. Aday öğretmenler de özür grubunda başvurabilecek. 37 bin öğretmen ataması yapacağız, alanları eşit ve adil dağıtacağız..

NTV