Hangi İllerde 2-3 Ocak'daki Açıköğretim Sınavları Ertelendi?

Melek Ozcelik

Van, Bitlis ve Hakkari'de 2-3 Ocak'ta yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi/Ortaokulu Sınavları yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildi.VANBölgede etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van, Bitlis ve Hakkari'de 2-3 Ocak'ta yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları iptal edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van ve ilçelerinde, 2 ve 3 Ocak'ta yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları'nın yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildiğini bildirdi.

Ayrıca VAN MEM'in sitesinden şu duyuru yapıldı:BİTLİS

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz da kar yağışı ve tipi nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı il genelinde sınav iptal kararının alındığını, sınav tarihinin bakanlık tarafından belirleneceğini ifade etti.Ayrıca Bitlis'te hafta sonu yapılan kurslar da tatil edildi.Bitlis MEM'in duyurusu:

'02.01.2016 Cumartesi ve 03.01.2016 Pazar günü Yapılacak olan Açık Öğretim Ortaokul ve Lise Sınavları İl genelinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir.

02.01.2016 ve 03.01.2016 tarihlerinde yapılacak olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları yoğun kar yağışından dolayı tatil edilmiştir.'HAKKARİ

Hakkari ve ilçelerinde de 2 ve 3 Ocak tarihlerinde yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları'nın yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Açıköğretim Lise Sınavları'nın ertelendiğini duyurdu.

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü şu duyurusu sitesinde yayınladı:

'2-3 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak Açıköğretim Ortaokulu/Lisesi Sınavları, olumsuz hava koşulları nedeniyle sınav kuryesinin sınav merkezlerimize ulaşamamasından dolayı yapılmayacaktır.

Hakkari Millî Eğitim Müdürlüğü'

Paylaş: