İlhan VARANK MEB'de daire başkanlığı yaptı

Melek Özçelik

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eski Daire Başkanlarından Prof.Dr. İlhan VARANK, Fethullahçı Terör Örgütü mensupları çete üyelerince başlatılan darbe girişimlerine karşı yapılan halk gösterileri sırasında vurularak şehit edildi.

15 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan darbe girişimine karşı koymak ve demokrasiye sahip çıkmak için İstanbul Saraçhane’de başlatılan gösterilere halkla birlikte katılan Prof.Dr. İlhan VARANK’ın cenazesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve büyük bir kalabalığın katıldığı cenaze namazının ardından defnedildi.

Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı Büyükelçi Mustafa VARANK’ın da abisi olan Prof.Dr. İlhan VARANK’ı rahmetle yad ediyor millet ve memleket düşmanı FETÖ’ yü lanetliyoruz.Prof. Dr. İlhan Varank Kimdir?

Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesinden mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Bursunu kazanarak ABD Ohio State Üniversitesinde bilgisayarlı öğretim teknolojileri alanında master yapan Varank, daha sonra aynı alanda doktorasını tamamladı.

Türkiye'ye döndükten sonra Afyon Kocatepe Üniversitesinde çalışmaya başlayan Prof. Dr. İlhan Varank, YTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölüm başkanlığı görevini yürütüyordu.

EBA