Inception Gibi Filmler: Hayal Gücünüzün Ötesinde Filmler!

Melek Ozcelik
  başlangıç ​​gibi filmler

Bundan fazla Gerçek ve Başlangıç'tan 10 yıl sonra henüz tüm zamanların en havalı filmlerinden biridir. Çarpıcı beyinsel fikirler ve görseller ile, söz konusu fikirleri ve görselleri tasvir etmek için çok fazla aktarılan açıklamaların yanı sıra, Başlangıç izleyicileri kendi psişemizin evreninde kesin bir ziyarete götürür - bilinçli gerçekliğimizi etkileyen habersiz bir dünya.Kim varoluşsal bir acil duruma hazır? Bu özetteki beyin hareketleri, göz açıp kapayıncaya kadar gerçeklikten şüphe duymanıza neden olacak!  başlangıç ​​gibi filmler

İçindekiler

Zindan Adası

Zindan Adası başlığının önerdiği türden içgüdüsel tepkiyi çağırır ve Başlangıç . Film 2003 yılındaki romandan uyarlanmıştır. Dennis Lehane ve bu özette izlenen çeşitli tekrar eden oyuncuları ilişkilendirir. Leonardo Dicaprio, Ben Kingsley ve Martin Scorsese.Şaşırtıcı karakterlerden kalan ipuçlarının ve kodların yolunu takip etmek , ABD Mareşal Teddy Daniels (Dicaprio ) bir hastanın ortadan kaybolmasını inceliyor Ashecliffe Hastanesi ; ötesinde fırtınalı ve ayrılmış Shutter Adası'nda yer alan suçlu deliler için bir ofis Boston .

Daniels'ın bu vakayla bireysel bir bağlantısı var, çünkü adadaki özellikle garip bir hasta, Daniels'ın diğer önemli arkadaşının talihsiz ölümünün ardındaki gerçekliği açmanın yolunu tutabilir - bu, kaçınılmaz olarak her şey hakkında şüphe uyandıran bir gerçekliktir. Daniel'ler bir memur olarak kimliğini kabul eder, 2. Dünya Savaşı savaşçısı ve eşi, tam olarak yaptığı şeyle ilgili başka bir incelemeyi kışkırtmak Zindan Adası her durumda.

Ölmüş

değerlendirmemize devam ediyoruz. Scorsese-Dicaprio-Nicholso n dernek, biz var Ölmüş - - bir diğer Boston temelli polis heyecanı yolculuğu ve belki de bu özetteki en az şüphe götürmez Başlangıç-vari film.Ayrılan ben Inception'a benziyor, çünkü bu zorlayıcı bir suç unsurudur ve bir sürü ihanet ve casusluk, silahla ateş etme ve takım elbise giymeyi içerir.

Olursa olsun, kesinlikle bu özetteki daha kaba ve acımasız filmlerden biri. Bu şekilde, kırılgan hassasiyetleri olan kalabalıklar için kendinizi bir sürü şey için hazırlayın. f-bombaları, infilaklı vesikalık görüntüler ve şaşırtıcı bir şekilde daha fazla f-bombası.

ilke

Tenet, Inception gibi hissettiren bir film . Aslına bakarsanız, bir filmin gerçekten de Inception olması gerektiğine inanıyorum. Ancak genel olarak buna sahip olduğunu söyleyeceğim” düz ” vibe – havalı Nolan-esque işareti c beyinsel fikirler, sarsıcı sembolizm, şaşırtıcı melodik notalar ve takım elbiseli arkadaşlarla, gerçek olabilir miyiz?Tenet kesinlikle “takım elbiseli arkadaşlar ” filmi (bu özetteki hareketli görüntülerin önemli bir kısmı gibi). Aynı şekilde bir filmin çok yönlü bir labirenti ve bunun ötesinde, bir bilmece - birden fazla şekilde bir palindrom. Başlığının yazılışı gibi, Tenet bir palindromdur: Tersine olduğu kadar ileriye de giden benzer bir organizasyona sahip, filmin zamanı tersine çevirme sebebi. Esasen, olayların gidişatı ve asıl filmin tasarımı yeniden düzenlenir, filmin son kısmı anahtar olarak gerçekten asıl yarı olur.

  başlangıç ​​gibi filmler

Tenet ana film değil Nolan şeyin yapısını alır ve kafasına çevirir; Tenet'teki mekaniğin ve gerçek sembolizmin önemli bir kısmı, Nolan'ın 2000 çıkışlı filmi Memento.

Film parlak bir sarışınla açılıyor Adam Pearce anahtarda bir silahı vuruyormuş gibi görünüyor – – ya da gerçekten, sahne, aktivite geriye doğru oynatılırken onun ateşli silahı boşaltmasını içeriyor. İlk çekimde, bir polaroid aynı şekilde geriye doğru oluşturur.

İle birlikte hatıra örnek oluyoruz Nolan 'takım elbiseli dostum' Pearce'ın Leonard'ı, daha iyi olan yarısının korkunç ölümünün ardından intikam ve cevaplar ararken.

Kırmızı biber

Uzmanların hastalarının fantezilerine girmek için kullandıkları bir alet alındığında, bilinçli ve dahil olanların habersiz gerçekleri çok geçmeden karartılır - bireyler kontrol edilir.

Nihayetinde genç ve yiğit bir uzmana bağlıdır. chiba , fantezi dünyasının gerçek dışı gerçekliğine girmek ve işleri düzeltmek için. Küçük arkadaş grubunun yardımıyla insanlığı kurtarma konusunda başarılı olabilecek miydi?

Kendi/Daha Az

Self/less yıldızları Ben Kingsley ve Ryan Reynolds , ve bir filmin pürüzsüz, kışkırtıcı ve göz ardı edilmiş bir 2015 elması. Kingsley olgunlaşan ve hızla azalan oyunlar Damian , gerçek bir vasiyet t New York City'nin demir atıcısı ve kurumsal bahşiş üst başkanı.

Aslında bitirmesi gereken faydalı işleri olduğunu hissetmek, Damian son derece ön planda, son derece şifreli bir stratejiden geçer ve bu strateji, farkındalığını ve anılarını daha genç bir katılımcının (Reynolds) cansız bedenine taşır.

  başlangıç ​​gibi filmler

Prestij

Gibi serebral hareketli görüntüleri düşündüğünüz noktada Başlangıç , son bölümünde yer alan bir dönem parçası 1800'ler radarınızın üzerinden hızla geçmeyebilir. Her durumda, ile Christopher ve Jonathan Nolan arka planda ve C hristiyan balya ve Michael Cain Batman günlerinden önce ekranda birlikteyken, The Prestige'in bu listede bir yeri olduğuna bahse girebilirsiniz!

Hugh Jackman'ın oyuncu kadrosunu sürmesini de göz ardı edemeyiz. David Bowie Tesla olarak . Aslında bu, enerji virtüözü Nikola Tesla olarak rock yıldızı David Bowie.

Makinist

bizde başka var Christian Bale ile özetimizi vurgulayın Balya parçası olduğunu varsayarsak Trevor Reznik kirli 2004 film, Makineler t. Parsel, bir iş beklentisiyle yaptığı aşırı vücut değişiklikleriyle tanınır ve bu muhtemelen en çarpıcı modeldir.

Parsel Reznik bir fabrikada makinist olarak para kazanan solgun, umutsuz bir uykucu. göre Reznik , o bir yıldır uyuklamadı. Dahası, kalabalık gözlemciler olarak işler tuhaflaşmaya başlıyor. Pearce gibi Memento'dan Leonard , Trevor Reznik kendine bıraktığı olağanüstü notlar düzenlemesiyle kendi gerçekliğini yakalamaya çalışır.

Yine de, kopukluk, nevroz ve genel dinlenme yokluğu, hepsi yıpranmaya başladığından Reznik , sonunda bu uyku yoksunluğu düzenini - ve belki de tüm zihnini - kesin olarak kıracak düzenlemeyi bulmuş olabilir. Makinist, kaba ve içgüdüsel bir duyguya sahiptir. Memento ve The Departed, bu yıkımın genel olarak serebral doğasının yanı sıra.

  başlangıç ​​gibi filmler

Çözüm

Inception ve Interstella gibi r, Varış Bir sonraki izleme ile deneyebileceğiniz ve daha fazlasını elde edebileceğiniz türden hareketli görüntüleri düşünenlerden biri. O halde, iki harika filmi dört izlemeye dönüştürmeye hazırsanız, şuna bakın: Varış Inception'dan sonra.

Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin ve ziyaret etmeyi unutmayın. trend haber vızıltı daha akıllara durgunluk veren güncellemeler için.

Paylaş: