İngiltere'de Süper Müzik Hayranı Olmanın Masrafları

Melek Ozcelik

2022'de müzik hayranı olmak ucuz değil. Sanatçılar Spotify gibi hizmetler sayesinde gerçek müzik çıktılarından daha az gelir gördüklerini söylerken, hayranlar hala biletler için çok büyük paralar ödüyor. resmi ürünler ve zamanla gerçekten birikebilecek diğer 'müziğe bitişik' şeyler.. Ed Sheeran, McFly, Haim, Maximo Park ve şaşırtıcı bir şekilde Feign Richard, 2022-2023'te ziyaret edecek ve biletleri taşıyan çok daha fazla Hotshot gösterisi ile bir yıl sonraki ziyaretleri için.Özellikle dünyanın en dikkat çekici sergileri için konser biletleri pahalı bir satın alma olabilir. Pop yıldızlarının süper hayranları, ziyaretlerinde sevdikleri resimlerin ardından çok fazla kilo tüketebilir ve bu bizi meraklandırdı - hangi süper müzik eylemlerinin süper hayranı olmak için en fahiş (ve en uygun fiyatlı) olduğunu?Dünyanın en çok satan 65 pop gösterisi için bir 'Süper Hayran Başlangıç ​​Paketi'nin tipik maliyetini öğrenen Eminem, hayranların yardım etmesi için en pahalı zanaatkar olarak ortaya çıktı. Bu, bir koleksiyon indirmesinin tipik maliyeti, gerçek ürün öğelerinin maliyeti, konser biletlerinin ortak maliyeti, gerçekten işaretlenmiş şeylerin maliyeti ve bir vinil LP'nin tipik maliyeti dahil olmak üzere her zanaatkar için farklı hayran temel satın alımları dahil edilerek belirlendi. Toplamak.

Elektronik süper hayranı olmanın maliyeti nedir?

Eminem'in güçlü etiket fiyatının (4.073.31 AU$) ardından, Superfan Başlangıç ​​Paketi için 3.081.62 AU$'dan muazzam bir ödeme yapmayı umabilen Travis Scott hayranları var ve Drake, müttefiklerine normal 2.119.16 AU$'lık bir maliyetle üçüncü sırada yer alıyor. Garip bir şekilde, rap uzmanları ana 10'a hükmediyor, Kanye West dördüncü genellikle maliyetli, Kendrick Lamar beşinci ve Jay-Z 6. sırada yer alıyor.

Olivia Rodrigo, Ocak 2021'de sunum single'ı 'Drivers Permit'i sunarak, en iyi 10 listenin ana çaylakıdır. 2000'li yıllardan itibaren Bülten ana hatlarında kolayca yer alan pahalı müzik hayranları temsil eder.Bir ile belirtildiği gibi Betway'den yeni makale - Drake, Ed Sheeran, BTS, Adele ve Dua Lipa, sıkı bir harcama planıyla hayranlar için genellikle akıllı olan müzik eylemlerinin bir parçası olarak. Bu uber eylemlerin süper sevenler için 'başlangıç ​​paketi' yaklaşık 150 £ (210 $) veya daha düşük bir fiyata geliyor.

Lewis Capaldi, Mumford and Kids, Meghan Trainor ve Ke$ha hariç, en iyi 20 'en uygun fiyatlı' müzik eylemi için sıradan ürün çeşitliliği maliyeti 9 £ (yaklaşık 12.50 $) altındadır. sterlin daha fazla. Her durumda gerçekten standartlaştırılmış ürün yelpazesi indirme maliyetleri ile, bir hayranın çanta iplerinden gerçek farklılaşma, konser biletlerinin maliyetleri ve o yeni kontrol edilen öğeyi ele geçirmektir.

Süper hayranı olmak için en pahalı elektronik vasıflı işçi olarak yola çıkan Binbaşı Lazer, aşıklara canlı olarak görmek ve hisse senedi satın almak için genellikle 631,48 £ 'a mal oluyor.Binbaşı Lazer'in son beş yıldaki altı gösterisinin tümüne giden hayranları, kararsız bir şekilde 488.04 £ ödemiş olacaklar. 'Major Lazer' ile ilgili her şeye ihtiyaç duyan süper hayranlar, en son 'Music Is the Weapon' ürünlerini 9,99 £ karşılığında satın alabilir veya 14,93 £ karşılığında stoklarla paketleyebilirler.

Süper bir hayran için bariz bir hatıra eşyası almak doğrulanabilir bir ön koşuldur ve toplamda işaretli eşyaları satın alabileceğiniz önemli bir nitelik vardır. eBay'de satın alınabilecek her uzman için esasen abartılı (garantili!) kontrol edilmiş şeyler görünüyorduk ve ilanların hepsi 20 £ (28 $) veya daha fazlaydı. Ed Sheeran, Lady Insane, Camilla Cabello ve Lewis Capaldi'nin hayranları, 30 £ (42 $) altında bir hatıra hatırası alabilirken, Eminem, Drake, Kendrick Lamar ve Kanye West hayranları, binlerce olmasa da yüzlercesini dağıtmayı bekleyecekler. inkar edilemez bir şey için.

Paylaş: