İsmail Koncuk:Alan değişikliği ve 2.il dışı tayinleri yapılmalı

Melek Ozcelik

Türk Eğitim Sendikası Başkanı gündemle ilgili twitter'dan açıklama yaptı:

Ülkemizde ekonomik ve sosyal anlamda bir çok problem bulunmaktadır.En önemlisi genç işsizliktir.Normalleşme sağlanarak neşter vurulmalıdır.Gerek öğretmen alımı, gerekse İİBF'li işsizler, MYO mezunları dikkate alınarak bir acil eylem programı hayata geçirilmelidir.Gündeme alalım.Kamuda öğretmen ve memur alımlarında mülakat asla olmamalı yerine ciddi bir güvenlik araştırması getirilmelidir.Mülakat hiç bir şeyi çözmez.

MEB artık talepleri değerlendirmeli öğretmenlere alan değişikliği, 2. İl dışı tayinler, il ve ilçe emri konularında çalışmalar yapmalıdır.Toplu sözleşme kararları, Olağanüstü halin gölgesinde kalmamalı, Çalışma Bakanlığı fonksiyonlarını yerine getirmek için düğmeye basmalıdır.

Yaşanan menfur darbe girişiminden sonra bu ülkede aklı başında herkes demokrasinin önemini bir kere daha iliklerine kadar hissetmiştir.

İnsanlarımızın aynı acıyı bir daha yaşamaması için alınacak her türlü tedbiri Türkiye Kamu Sen olarak destekliyoruz.Demokrasiden taviz yok!Hayat devam etmektedir, bu olağan akış içerisinde tüm kurum ve kuruluşlar çalışanlarını ayrım yapmadan kucaklamalıdır.Ayrımcılığa son.

Yöneticilik işin ehli olanlara verilmelidir.Ülkemizin egoları öne çıkmış yöneticilere değil, liyakatli olanlara ihtiyacı olduğu görülmüştür.

Eğitim, sağlık, güvenlik vb alanlarda vatansever, nefsini aşmış, donanımlı insanlara ne kadar ihtiyaç duyulduğu ortadadır.Önce vatan.