İşte Dünyanın En İyi 5 Golf Oyuncusunun Listesi! Açıklandı!

Melek Ozcelik
  en zengin golfçüler

Hiç şüphesiz golf, en eski sporlar şimdiye kadar oynanmış olan. Golf ilk olarak 15. yüzyılda oynandı, ancak 17. yüzyıla kadar her iki ülkede de yaygın olarak popüler hale gelmedi. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa.Genel kamuoyu, bu oyunun sadece erkeklerle sınırlı olduğu yanılgısına sahiptir; Ancak gerçekte, tüm dünyada buna katılan her iki cinsiyetten 55 milyondan fazla oyuncu var.Basit bir oyun gibi görünse de, golfte tamamen ustalaşmak bir ömür alabilir , görünen basitliğine rağmen.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlenen golf şampiyonaları ve turnuvaları, diğer spor organizasyonlarında olduğu gibi milyonlarca taraftarı kendine çekmiş ve önemli bir finansal başarı elde edilmiştir.

Sadece oyuncular değil, aynı zamanda sponsorlar, personel ve diğer paydaşlar Bu sporla uğraşan kişiler bu etkinliklerden yararlanmıştır.2022 yılı itibariyle, sizi dünyanın en zengin beş golfçüsüyle tanıştırmak için bu fırsatı değerlendireceğiz.

İçindekiler

Tiger Woods

Net Değeri: 800 Milyon DolarTahmini net değeri 800 milyon dolar olan, Tiger Woods en çok servet biriktiren golfçü. Ünlü golfçünün Forbes'un en zengin golfçüler listesinde 11 kez rekor kırarak bir numarada yer alması önemli bir başarı. 2009 yılında golf dünyasını sarsan bir ilişki skandalına karışmış olsa da, hala dünyanın en popüler golfçüsüdür.

  en zengin golfçüler

Bir golfçü olarak kariyerinin tamamı boyunca, bir dizi şampiyonadan zaferle ayrıldı. Woods, yarışan erkekler PGA Tour etkinliklerinin 80'ini kazandı. Amerika Birleşik Devletleri ve Kuzey Amerika, yanı sıra 14 büyük şampiyonluk. Sağladığı sponsorluklar ve ciro anlaşmaları sayesinde mali açıdan bağımsızdır.Tiger Woods, Twitter ve Instagram dahil olmak üzere çok sayıda sosyal medya platformunda muazzam sayıda sadık takipçi topladı.

Arnold Palmer

Net Değeri: 700 Milyon Dolar

Tahminlere göre, Arnold Palmer 700 milyon doların üzerinde net değere sahip ve onu dünyanın en zengin ikinci golfçüsü yapıyor. Palmer tanınmış ve başarılı bir profesyonel golfçüydü. Amerika Birleşik Devletleri. Yaygın olarak spor tarihinin en iyi golfçülerinden biri olarak kabul edilir. 2016 onun vefat ettiği yıldı.

  en zengin golfçüler

Sadece bir dizi kazanmakla kalmadı PGA Turları , ama aynı zamanda kazandı Ustalar Turnuvası dört kez golf kariyeri boyunca. Büyük beğeni topladı, ancak yine de düşük bir profil tutmayı başarıyor. Arnold'un yanı sıra Arnold'un spor menajeri Mark McCormack için lisans, onay, sözcü birlikleri ve ticari ortaklıkları yöneten Arnold Palmer Enterprises, onun tarafından kuruldu. Mark McCormack aynı zamanda şirketin kurucu ortağıdır. Yeni başlayan birçok genç golfçü onu bir rol model olarak görüyor.

Greg Norman

Net Değeri: 400 Milyon Dolar

Greg Norman, Avustralya'da golf ve girişimcilikle eş anlamlı bir isimdir. Greg, 1986 ve 1993 yıllarında 20 PGA Tour etkinliği ve iki büyük şampiyonluk dahil olmak üzere 91 uluslararası yarışmadaki başarısı sonucunda dünya çapında ün kazandı. Kendi giyim hattına sahip olmasının yanı sıra, kendi golf sahası tasarım şirketinin de kurucusudur. Greg Norman Şirketi aradı.

  en zengin golfçüler

Eskiden olarak bilinen Greg Norman Company, Büyük Beyaz Köpekbalığı İşletmeleri ve iç tasarım, gayrimenkul, şarap üretimi ve özel sermaye alanlarındaki ticari çıkarları içerir ve Greg Norman Company'nin başkanı ve CEO'su olarak onun liderliğindedir.

Phil Mickelson

Net Değeri: 400 Milyon Dolar

Amerika Birleşik Devletleri'nde golf sporunda tanınmış bir isim, Phil Mickelson 'Lefty' takma adıyla da bilinir. Tahmini net değeri 400 milyon dolar, bu da onu dünyanın en zengin dördüncü golfçüsü yapıyor. Profesyonel bir golfçü olarak kariyerine 1992 yılında başladığından beri, Amerika Birleşik Devletleri'nde golf sporunda finansal açıdan en başarılı oyuncu olmuştur.

  en zengin golfçüler

Birçok kez, Resmi Dünya Golf Sıralaması Mickelson'ı Tiger Woods'tan sonra dünyada ikinci sıraya yerleştirdi. Buna ek olarak, Dünya Golf Onur Listesi'ne girmiştir.

Jack Nicklaus

net değer: 320 Milyon Dolar

2021 yılı itibari ile, Jack Nicklaus 320 milyon dolarlık net serveti var ve bu da onu dünyanın en iyi 10 golfçüsü listemizde beşinci sıraya yerleştiriyor. Sadık takipçileri ona “Altın Ayı” lakabını verdi. Profesyonel golfçü olarak kariyerine 1961 yılında başladığından beri toplam 18 büyük zafer elde etti.

  en zengin golfçüler

Buna ek olarak, 73 zafer elde etti. PGA Turu 1974 yılında Dünya Golf Onur Listesi'ne girdi. Ohio, Dublin'deki Muirfield Village golf kulübünün yaratıcısı olmasının yanı sıra, o kulüpte oynanan Memorial Turnuvası'na da ev sahipliği yapıyor. Zamanının önemli bir bölümünü golf sahalarının tasarımına ayırıyor ve ayrıca golf kullanım kılavuzları için çok sayıda materyal kaleme aldı.

Paylaş: