İzmir MEM İlk Atama Göreve Başlayacak Öğretmenler Duyurusu

Melek Ozcelik

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Atama Göreve Başlayacak Öğretmenler Duyurusunu yayımladı.İl Milli Eğitim Müdürlükleri yeni atanan öğretmenlerle ilgili duyuruları birbir yayınlamaya başladı.İzmir MEM gibi duyuru yapan illerden bazıları:Adana,Adıyaman,Bursa,Çanakkale,Edirne,Erzincan,Samsun vb...Her il için İL MEM'in web sitesine bakmak yeterli.Aşağıda bazı illerimize ait duyuruları aynen yayınlıyoruz.İşte duyurunun ayrıntıları:

İlk Atama Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler:

1-) Elektronik Başvuru Formu (Aslı)2-) Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Fotokopi)

3-) Diploma veya Mezuniyet Belgesi (Fotokopi)

4-) Pedagojik Formasyon (Fotokopi)5-) Sabıka Sorgulama Belgesi (Aslı)

6-) Sağlık Kurulu Raporu (Aslı)

7-) Vesikalık Fotoğraf (2 Adet) (Son altı ay içinde çekilmiş)8-) Mal Bildirim Beyannamesi (Başvuru bürosundan temin edilecektir)

9-) Dilekçe (Aday Öğretmenler için matbu dilekçe örneği için TIKLAYINIZ

  AÇIKLAMALAR:

a)  Nüfus cüzdanı ile diploma/mezuniyet veya pedagojik formasyon belgelerinin asılları da öğretmen adayının yanında bulunacaktır.

b)  Elektronik Başvuru Formu, Sabıka Sorgulama Belgesi ve Sağlık Kurulu Raporunun asılları alınacaktır.

c)  Millî Sporcu olarak atanan adaylardan Millî Sporcu Belgesi veya kurumca onaylı örneği istenecektir.

d)  Sabıka Sorgulama Belgesinde; “Adlî sicil kaydı vardır” ibaresi bulunanlar, buna ilişkin mahkeme kararı ile birlikte başvuracaktır.

                                                                           BAŞVURULAR:

BAŞVURU BÜROSU :  Konak Hisar Kız Anadolu İmam HAtip Lisesi Adres: Fevzipaşa Mah. 452 Sok. No:15 Konak (Konak KAtlı Otopark Arkası) 

BAŞVURU TARİHLERİ:  22-24 Şubat 2016 tarihleri arasında  (Mesai saatleri: 08.30-17.00) 


  N O T:

1-) 24/02/2016 tarihinden sonra başvuru yapan aday öğretmenlerin evrakı ise, İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İnsan Kaynakları Hizmetleri-3 ve 4 Biriminde (12.Kat) alınacaktır.

2-) Adaylığı kalmış olup, atandıkları eğitim kurumunda göreve başlayacak olanlar ise “Adaylık Eğitiminin Kaldırıldığına Dair Onaylı Belgesini” ibraz edeceklerdir.

İzmir MEM


Adana MEM'in Duyurusu

Aday öğretmenlerimizle ilgili iş ve işlemler Bakanlığımızın belirlediği takvim çerçevesinde yürütülecektir.

Aday öğretmenlerimiz 22 Şubat Pazartesinden itibaren İl Müdürlüğümüze bağlı  ADABİS  bilgi iletişim ağı üzerinden kimlik numaraları ve Ad/Soyad bilgisiyle giriş yaparak kendilerine sunulan okullar içinden 10 (on) tercihten yapacaklardır. Yerleştirme İşlemleri KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Aday öğretmenlerimiz 25 Şubat 2016 tarihinden sonra görevlendirildikleri ilçelere, göreve başlama ile ilgili evraklarını teslim edeceklerdir.

ADANA MEM  


Samsun MEM'in Duyurusu

15/02/2016-18/02/2016 tarihleri arasında yetiştirilmek üzere ikinci aşama il tercihinde bulunup 19/03/2015 tarihinde Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne  ataması  yapılan aday öğretmenlerin görev yerlerinin belirlenebilmesi kapsamında 22/02/2016 – 23/02/2016 tarihleri arasında Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şubesine (9. Nolu Oda) başvurmaları gerekmektedir.

İlgililerden ilk etapta görev yerlerinin belirlenebilmesi için Müdürlüğümüzden temin edebilecekleri dilekçe alınacaktır.

İl dışından atananlar dilekçelerini Müdürlüğümüz Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya 0 362 431 9376 nolu faks numarasına  gönderebilirler.

Başvuruda bulunmayanların görev yeri belirlemeleri resen yapılacaktır.

Atama sonuçları 25/02/2016 tarihinde Müdürlüğümüz samsun.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü-İnsan Kaynakları Şubesi


Şanlıurfa MEM'in Duyurusu:

Aday Öğretmenlik Sürecini İlimizde Tamamlayacak Öğretmenlerin Dikkatine!!!

Aday öğretmenlik sürecini ilimizde tamamlamak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz emrine atanan öğretmenlerin, uygun ilçe ve okullara dağıtımında değerlendirilmek üzere geçerli mazeretini(ikamet adresi, eşinin görev yeri belgesi... vb. ) ve adaylığını geçirmek istediği ilçeyi bildirir dilekçeyi, Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne (Atama birimine) iletmesi gerekmektedir.

Şanlıurfa MEM


Konya MEM 2016 Yılı Şubat Dönemi Aday Öğretmenlerin Atamalarıyla İlgili Duyuru

1-Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 2016 Yılı Şubat Dönemi Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu ile ek duyurular kapsamında aday sayılmayacak öğretmenlerin kararnameleri ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilmiş olup, göreve başlama iş ve işlemleri ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacaktır. (Halen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar hariç)
2- Halen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta iken ilimize öğretmen olarak (daha önce adaylığı kaldırılanlar) atananların duyuruda istenen belgeler ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmesi gerekmektedir.
3- -Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 2016 Yılı Şubat Dönemi Öğretmenlik İçin Başvuru ve atama Duyurusu ile ek duyurular kapsamında yetiştirilmek üzere ilimiz emrine atanan aday öğretmenlerden http://konya.meb.gov.tr/atama / adresinde bulunan tercih sayfasından 25 tercih olmak üzere, 22 Şubat (saat: 14:30) -24 Şubat (saat: 17:00) 2016 tarihleri arasında başvuru alınacaktır.
4- Yetiştirilmek üzere tercihte bulunan aday öğretmenlerin atamaları 25-26 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Göreve başlama için gerekli olan belgeleri, aday öğretmenlerimiz adaylık eğitimlerini almak üzere atandıkları okulun bağlı bulundukları ilçe milli eğitim müdürlüklerine elden teslim edeceklerdir. (Halen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar hariç)
5- Halen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta iken ilimize aday öğretmen olarak atananların duyuruda istenen belgeler ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmesi gerekmektedir.
6- Halen askerde olan aday öğretmenler tercihte bulunmayacaklardır. (muhtemel terhis tarihini belirtil belge ile dilekçelerini Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.)

KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ-İNSAN KAYNAKLARI-ÖĞRETMEN ATAMA

 

Paylaş: