Kate Spade Death: Spade'in Nasıl Ölü Bulunduğunu Biliyor musunuz?

Melek Ozcelik
  Kate Maça Ölümü

Bu yazımızda Kate Spade Nasıl Ölü Bulundu gibi konuları ele alacağız. Kate Spade ve Ölüm Nedeni Hakkında Her Şey. Bu nedenle, bu merakınızı uyandıran bir şeyse, bizimle kalın.Katherine Noel Valentine Brosnahan Spade, Amerikalı bir moda tasarımcısı ve işletme sahibiydi. 24 Aralık 1962'de Katherine Noel Brosnahan'da doğdu ve 5 Haziran 2018'de öldü. Tasarımcı markası Kate Spade New York'u kurdu ve sahiplerinden biriydi.İçindekiler

Erken dönem

Katherine Noel Brosnahan, Kansas City, Missouri'de doğdu. Ailesi June (Mullen) ve Francis (Frank) Brosnahan, bir yol yapım işi yürütüyordu. Çoğunlukla İrlanda kökenliydi. Kız Katolik lisesi St. Teresa's Academy'den mezun olduktan sonra Spade, Kansas Üniversitesi'ne gitti. Ondan sonra Arizona Eyalet Üniversitesi'ne geçti. Daha sonra Kappa Kappa Gamma kız öğrenci yurduna katıldı ve 1985'te gazetecilik diploması aldı. Televizyon prodüksiyonunda çalışacağını düşündü ama hiç çalışmadı. Üniversitedeyken Phoenix'te Carter's Men Shop adlı bir erkek giyim mağazasında satışta çalıştı. Oradaki iş arkadaşı, daha sonra kocası ve iş ortağı olan Andy Spade idi.

  Kate Maça ÖlümüKariyer

matmazel

1986'da çift New York'a taşındı. Kate, Mademoiselle dergisinin aksesuarlardan sorumlu bölümünde çalıştı. 1991 yılında Mademoiselle'den ayrıldığında Kıdemli Moda Editörü ve Aksesuar Başkanıydı. Matmazel için çalışırken piyasada yeterince şık, uygun fiyatlı ve kullanışlı çanta olmadığını gördü. Bu yüzden kendininkini yapmaya karar verdi.

Kate Spade New York

Kate ve Andy, Kate Spade'i 1993'te kurdu. O ve Andy evli olmadığı için “Kate Brosnahan” uygun bir marka adı gibi görünmüyordu. Andy, “Kate Spade”i teklif etti ve o, evlendikten sonra almayı kabul etti.

Spade, çantaları inşa etmek için bir Doğu New York üreticisi bulmadan önce Scotch Tape ve kağıtla altı prototip yaptı. Bir metin yazarı olan Andy, çalışanlarına ödeme yapmak için 401(k) ve kendi parasını kullandı. Çift, daireleri el çantalarıyla dolu olduğu için nakliye sezonu boyunca arkadaşlarıyla birlikte yaşadı.Spade, etiketleri Barneys'in Javits Center'ın ilk sunumunda satın almasının ardından çantaların üzerine koydu. Bu güncelleme bütün gece sürdü, ancak marka bilinirliğini artırdı.

New York'ta modaya uygun çantalar 150 ila 450 dolar arasında değişiyor. eğrelti otları 1990'larda CFDA'yı yöneten , bunu 'gerçek bir dönüşüm' olarak nitelendirdi 'Kate Spade çantaları her yerdeydi. Çoklu satın alabilirsin.”

  Kate Maça ÖlümüGenç Amerikalı kadınlar çantaların şıklığına hayran kaldı. Bir kadın, Kate Spade çantalarının 'bir genç için fazla yetişkin olmadığı halde olgun' olduğunu gözlemledi. Vogue'un genel yayın yönetmeni Anna Wintour, Manhattan'da valizini görmeden bir blok öteye gidemeyeceğini hatırladı.

Şirket önce çanta sattı, ancak kısa süre sonra giysi, mücevher, ayakkabı, kırtasiye, gözlük, bebek ürünleri, kokular ve hediyeler ekledi. Kate Spade ilk mağazasını 1996 yılında Manhattan, SoHo'da açtı. Ayrıca merkezini West 25th Street'e taşıdı.

Kate Spade ayrıca Kate Spade Saturday ve Jack Spade'ı yarattı. Kate Spade Saturday, gündelik çantalar ve kıyafetler sattı, ancak yoğun bir şekilde reklam yaptı ve 2015'te kapandı. Kate Spade'in erkek koleksiyonu Jack Spade, deri ürünler ve aksesuarlar sattı. Başka bir 2015 kapanışı: bu satır.

Neiman Marcus, 1999 yılında Spade şirketinin %56'sını satın aldı. Marka küresel olarak büyüdü.

“Kate Spade at home” 2004 yılında piyasaya çıktı. Yataklar, banyo malzemeleri, porselenler, duvar kağıtları, yemek takımları ve süslemeler sunuyordu. Kate Spade, Tokyo, Aoyama'da açıldı.

Maça görgü kuralları, eğlence ve moda kitapları yayınladı. Görgü, Durumlar ve Stil.

2006 yılına kadar, Spade, Neiman Marcus Group'un son %44'ünü sattı. Grup, etiketi 2006 yılında 124 milyon dolara sattı. Satıştan sonra, etiket Fifth & Pacific oldu. Coach şirketi Mayıs 2017'de satın aldı. Goblen, Inc. artık Coach ve Kate Spade'in sahibi.

fransa sevgililer günü

Spade, kızını büyütmek için son marka ürününü sattıktan sonra birkaç yıl ara verdi.

Frances Valentine yönetiminde 2016'da üst düzey ayakkabı ve çantalar çıkardı. İki aile ismi birleştirildi. Spade'in babasının soyadı Frances. Spade'in anne tarafından büyükbabası Sevgililer Günü'nde doğdu, dolayısıyla göbek adı. Daha sonra Spade, Valentine'ı ekledi.

İş, Spade'in ölümünden sonra “Love Katy” tasarımları yarattı. Şirket, Spade'in eski tasarımlarını ve konseptlerini piyasaya sürecek.

  Kate Maça Ölümü

Özel hayat

maça evlendi Andy Maça Andy, aktör ve komedyen David Spade'in kardeşidir. Resmi olarak boşanmamış olsalar da, o ölmeden önce birkaç aydır ayrı yaşıyorlardı.

2005 yılında çiftin tek çocukları olan bir kızları oldu.

Oyunculuk yapan Rachel Brosnahan, Spade'in yeğenidir.

Kate Spade'in Ölümü

5 Haziran 2018'de bir hizmetçi Spade'i Manhattan'daki dairesinde ölü buldu. Ölümünün kendini asmaktan olduğuna karar verildi. Polis, kızına bir not yazıp bıraktığını söyledi. Andy Spade, karısının ölümünden bir gün sonra bir açıklama yaptı:

Kate çok uzun bir süre depresyon ve endişe yaşadı. Çok fazla insanı öldüren hastalığını tedavi etmek için aktif olarak yardım arıyordu ve doktorlarla yakın işbirliği içinde çalışıyordu. Bir gece önce onunla konuştuk ve mutlu görünüyordu. Bunu yapacağına dair hiçbir işaret ya da uyarı vermedi. Bu büyük bir sürprizdi. Onun olmadığı açıktı. Kendi şeytanlarıyla mücadele ediyordu.

Ödüller

1996 yılında, CFDA Maça “Aksesuarda Amerika’nın Yeni Moda Yeteneği” seçildi 1998 yılında yine “En İyi Aksesuar Tasarımcısı” ödülünü kazandı.

Ev koleksiyonu 2004'te üç ödül kazandı. Ödüller House Beautiful, Bon Appetit ve Elle Decor'dandı.

2017'de Henry W. Bloch School of Management'ın Girişimci Onur Listesi'ne girdi.

Fast Company, 2017'nin En Yaratıcı İş Adamı ödülünü aldı.

Ölümünden bir hafta sonra, Manhattan'daki amiral gemisi Kate Spade New York mağazasının ön camında şunlar yazılıydı:

Markamızın yaratıcısı Kate Spade öldü. Bu trajik dönemde ailesini düşünüyoruz. Güzelliğini onurlandırıyoruz.

İşte hepsi bu 'Kate Spade Death' makalesinde bu kadar. Umarız bir şeyler öğrenirsiniz. Bu yüzden gözünüzü dört açın ve iletişimde kalın. Bizi takip edin trendingnewsbuzz.com Web'in her yerinden en iyi ve en ilginç içeriği bulmak için.

Paylaş: