Kelis Net Değeri: Geliri, Maaşı ve Biyografisi Hakkında Bildiğimiz Her Şey?

Melek Ozcelik

Kelis Rogers, Harlem, Manhattan, New York'tan Amerikalı bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Kelis'in net değeri şu an 4 milyon dolar. R&B, Hip Hop, Soul ve Elektronik müzik türlerinde adını duyurdu.Kelis, aralarında Caught Out There, Acapella, Ten Tonu , Patron ve Milkshake.Keli'nin profesyonel şarkıcılık kariyeri on dört yaşındayken başladı. O sırada New York'taki Fiorella H. LaGuardia müzik ve sanat lisesine kabul edildi. Orada sanat icra ediyordu.

  birkaç net değer

Kelis saksafon öğrenmeye başladı ve ardından Harlem Kız Korosu'nun bir parçası olma fırsatı buldu.Kelis şarkıcılık kariyerine başlamadan önce ülkede birkaç iş yaptı. 16 yaşında evinden ayrılmaya karar verdi. Dört yıllık bir mücadelenin ardından birçok plak şirketinin dikkatini çekti. Keli'nin popülaritesi, Virgin Records ile bir albüm imzaladıktan sonra patlamaya başladı.

Bundan sonra çok sayıda hit müzik kaydı yayınladı ve bu onun çok fazla ün kazanmasına yardımcı oldu. Daha sonra Busta Rhymes gibi yüksek profilli sanatçılar ve bunun gibi pek çok kişiyle takım kurmaya başladı. Kelis ayrıca tüm dünyada 6 milyondan fazla plak satmasıyla da tanınmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak Kelis, 11 yaşında başarı elde etti. inci single, Birleşik Krallık single listesinde ilk 10'a girdi. Kelis, sanatçılar için bir özellikli sanatçı olarak 21'den fazla müzik videosu ve single ile işbirliği yaptı.İçindekiler

Sayısız Albümü ve Şarkısı Vardır ve Bazıları Aşağıdaki Gibidir:

  • Altı stüdyo albümü
  • Bir derleme albüm
  • otuz dokuz parça
  • Yirmi dokuz müzik videosu

Müzik endüstrisinde büyük bir başarıya sahip olmasına rağmen, küçük yaşta yemeğe büyük bir ilgi duymaya başladı. Bu nedenle, gıda endüstrisinde kariyer yapmak için annesiyle birlikte çalıştı ve sonunda müzik kariyerinden yemek kariyerine geçti.

  birkaç net değerBununla birlikte Lee Cardon bleu adlı bir aşçılık okuluna kabul edildi. Kendine özgü imza sosları markasını perçinleyerek iş sektöründe iyi bir başarı elde etti. Ayrıca aksesuar serisini kurdu.

Kelis'in Erken Yaşamı Nedir?

Tam adı Kelis Rogers-Mora ve 21 yaşında doğdu. Aziz Ağustos 1979, Harlem, Manhattan, New York. Ebeveynlerinin isimleri Kenneth ve Eveliss.

Keli'nin babası Caz müzisyeni olarak biliniyordu ve aynı zamanda Wesleyan Üniversitesi'nde profesör olarak çalıştı. Keli'nin annesi moda tasarımcısı olarak çalıştı. Kelis'in iki ablası ve bir ablası var.

Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymaya başladı. Bunların hepsi, müzik kariyerine devam etmesi için ısrar eden annesi yüzünden. Ancak 16 yaşında Kelis'in kötü davranışları nedeniyle ailesi tarafından evinden kovuldu.

Ayrıca Okuyun – Dusty Hill Net Değeri: Geç Amerikalı Müzisyen Dusty Hill'in Serveti Neydi?

Kelis'in Sahip Olduğu Eğitim Nedir?

Büyüyen yaşına geldiğinde, piyano, saksafon ve keman çalmanın yanı sıra performans gösterdiği kilise korolarına katıldı. Kelis'in Manhattan Country School'da okuduğu ve daha sonra Fiorella H. LaGuardia Müzik ve Sanat Lisesi'ne kabul edildiği zamanlardı.

Lise eğitiminin yanı sıra BLU'yu kurdu ve tam formu Black Ladies United ve R&B üçlüsüydü. Müzik okuluna girmeden önce, önce barmenlik yapmak, ardından bir giyim mağazasında pazarlamacı olarak çalışmak gibi çeşitli işler yaptı.

Bu sırada Kelis hala lisede okuyordu. Ayrıca, Virgin Records ile bir anlaşma imzalama şansı buldu. O sırada arkadaşı tarafından Pharrell Williams ile çalışmaya davet edildi ve Çad hugo Neptünler olarak bilinirler.

Hepsi, sonunda Kelis tarafından Virgin Records'un imzalanmasıyla sonuçlanan güçlü bir bağ kurarlar.

Kelis'in Şarkıcılık Kariyeri Nedir?

Sonunda, Virgin Records ile anlaşma imzaladıktan sonra, Kelis 1998'in ortalarında müzik yapmaya başladı. Kelis ilk albümünü Virgin Records ile yaptığı sözleşme kapsamında çıkardı ve adı Kaleidoscope.

Albüm zirve yaptı 7 inci İngiltere albüm listesinde yer aldı ve bu albüm Kelis tarafından sadece bir yılda kaydedildi. Bu aynı zamanda Altın Sertifika aldı ve Kelis'in kariyerinde bir dönüm noktası oldu.

Ayrıca Out There yakalanan popüler single'ı da içeriyor. Bu albümden bu yana kariyeri bir tutuş aldı ve şimdiye kadar hiç durmadı.

2001 yılında The Neptunes ile yaptığı ortak çalışmayla ikinci albümü Wanderland'ı çıkardı. Bu albüm daha da başarılı oldu ve İngiltere listesinde 78 kazandı. Bu albümün tek lideri Young'dı; Fresh n New, o zamanın en büyük hiti oldu.

Kelis üçüncü stüdyo albümü Tasty'yi çıkardığında, kariyerinde bir dönüm noktası geldi. Tüm müzik kariyerinde ana akım bir başarı haline geldi. Bu albüm 2003 yılında Star Tarak ve Arista plak şirketleri altında yayınlandı.

Ayrıca, BPI tarafından Platin Sertifikası kazandı. 27 kazandı inci Billboard 200'de yerini aldı.

Bundan sonra 2006 yılında Kelis is Here, 2010 yılında Flesh Tone, 2014 yılında Food dahil olmak üzere sayısız albüm çıkardı. 2004 yılında Tasty Down Under Tour adlı bir turneye çıktı. aşağıdaki gibi turlar

  • 2010'da Robyn ile tüm kalpler turu
  • 2014'te Samimi Mekanlar Turu
  • Kaleydoskop 20 inci 2020 Yıldönümü Turu

Kelis ile oyunculuk kariyeri nasıl?

Volcano High adlı bir Güney Kore aksiyon filminde Kelis ilk seslendirmesini yaptı. Bundan sonra, American Late Night şovunda Müzikal Konuk olarak geldi ve adı Saturday Night Live oldu.

2010 yılında yine müzikal animasyon filmi Freaknik: The Musical'de seslendirme yaptı ve bu filmdeki karakteri Tyra Banks'ti.

Ertesi yıl, Kelis, Top Chef Masters adlı Amerikan gerçeklik televizyon dizisi için Quickfire Yargıcı oldu. Gösterinin 3. sezonunun 2 bölümünde yer aldı. Kelis ayrıca 2012'de Fashion Police'de konuk jüri üyesi olarak yer aldı ve gelecek yıl Brazzaville Teenager adlı kısa filmde rol aldı.

Ayrıca Okuyun – John Mayer Net Değeri: Lüks Saatlerinden Gösterişli Yaşam Tarzına Her Şey Paha biçilemez!

Sıkça Sorulan Sorular

Kelis'in Net Değeri Nedir?

Şu an itibariyle Kelis Net Değerinin 4 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Dünyanın en ünlü şarkıcılarından biridir. İkinci albümü Wanderland'i çıkardığında ilgi odağı oldu. O zamandan beri hiç durmadı ve büyük izleyicilerin dikkatini çekmedi.

Bazı haberlere göre gelirini albüm satışları, telif hakları, şovlar, işbirlikleri ve turlar yoluyla elde ediyor. Dünya çapında 6 milyon kopya satan inanılmaz projesini içeren yaklaşık 7 albüm çıkardı.

Ayrıca Okuyun – Mary J Blige Net Değer 2022: Mary J Blige Super Bowl için Ne Kadar Para Kazandı?

Çözüm

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Kelis, hit single'ı Milkshake'i piyasaya sürmesiyle tanınıyor ve o zamandan beri hiç durmadı.

Kayıtlarının 6 milyon kopyasını satmaya geldi ve iki Grammy Ödülü adaylığı kazandı. Yani bu aynı zamanda 4 milyon dolarlık büyük bir Kelis net değerini de sayar.

Paylaş: