Kredi ve burslar 330 lira oldu

Melek Özçelik


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2014 yılının son Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yapıyor.

Bülent Arınç’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

19 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanacak. Anayasa’nın emri hükmünce Cumhurbaşkanı başkanlığında kabinenin toplanmasını uygun buluyoruz. 19 Ocak tarihini Cumhurbaşkanı ve Başbakan görüşerek birlikte belirlediler.Feribot kazasında Türk vatandaşlarının tamamı salimen kurtuldu.

CİZRE’DE ÇIKAN OLAYLAR

Cizre’deki olaylara ilişkin, “Bu olaylar, yıllardır terörden beslenenlerin, terörü bir rant olarak görenlerin eski alışkanlıklarından vazgeçmemek için ayak sürüdüklerini, PKK içerisinde derin yapılanmaların olduğunu, Çözüm Süreci’ndeki ilerlemelerin bu derin yapıları rahatsız ettiğini, son derece otoriter bir yapıya sahip olan örgütün bölge genelinde herhangi bir farklılığa, değişik bir sese ve renge de tahammül edemediklerini gösteriyor”. Şu anda Cizre’de olayların yaşandığı günlere hitaben olumlu noktada asayişin tamamen sağlandığını ve sükunetin avdet ettiğini söyleyebilirim” dedi.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

Kişisel verilerin korunmasıyla ilgili kanun tasarısına ilişkin, “Kanun kapsamında öngörülen bireylerin sağlık, etnik köken, dini inançları, özel nitelikli kişisel verilerine ilişkin herhangi bir şikayet, başvuru ve rahatsızlıklarını iletebilecekleri bir kurulun oluşturulması son derece önemli bir adımdır. Kanun, çağdaş hukuk normları içinde ve insanların özel hayatının korunmasını amaçlayan fevkalade olumlu bir kanun tasarısıdır. Meclisimizde öncelikli olarak görüşülecektir” dedi.

ÖĞRENCİLERE VERİLEN KREDİ VE BURS YARDIMLARI

Kredi ve burslarda artış yapılacağını belirterek, 2014’te aylık 300 lira olan kredi ve burs miktarının 2015’te 330 liraya yükseltileceğini, yüksek lisans öğrencilerine 660 lira, doktora öğrencilerine ise 990 lira ödeneceğini bildirdi.

Memurlar.net