Little America'nın Suriyeli Eşcinsel Adamla İlgili Bölümü 11 Ülkede Yasaklandı!

Melek Ozcelik
"Little America’ episode about gay Syrian man banned in 11 countries "

Garip Orta Doğu Hikayeleri Anlatmak Zor Bir Görev!

Yeni ve beğenilen Apple TV+ serisinin LGBTQ temalı bölümü “Küçük Amerika” yaklaşık on iki Orta Doğu ülkesinde yasaklanmıştır.17 Ocak'ta ortaya çıkan dizi, 'Enormous Wiped Out' deneme yazarlarının da yer aldığı bir yazar ve yapımcı gruptan geliyor. Kumail Nanjiani Ve Emily V.Gordon , bu civarda “Hiçbirinin Uzmanı” ortak yapımcı Alan Yang, Lee Eisenberg, Joshuah Bearman ve Joshua Davis. Hem kalabalıklar hem de uzmanlar tarafından benzer şekilde övüldü ve yeni başlayan yayın aşaması tarafından kısa bir süre için yenilendi, hatta daha ilk çıkış yapılmadan önce.Legendary Magazine'de yer alan özgün bir hikaye dizisinin ışığında, dizinin gerçek tasviri, “Amerika'daki işçilerin eğlenceli, romantik, samimi, ilham verici ve beklenmedik varoluşlarına, hesapları daha fazla olduğunda bir göz atmak için manşetleri aştığını” bize gösteriyor. her zamankinden önemli.

“Her bağımsız bölüm, yerleşimci deneyiminin beklentilerini, hayallerini ve zorluklarını takip eden alternatif bir Amerikalı yabancının hikayesini anlatıyor.

Her ne kadar dizinin vurgusu karakter ve sempati olsa da, açıklamaları mevcut ciddi milliyetçi ortamda kaçınılmaz olarak politiktir; olarak Pakistan-Amerikan Nanjiani Son zamanlarda bir röportajda görüldüğü gibi, 'Bu ortamda çalışanların beklentileri, istekleri, hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları insanlar olduğunu basitçe söylemek aşırı bir iddiadır.'Adını verdiği sezonun son taksiti 'Çocuk, ”nın anlatısıdır Refik ( Haaz Süleyman ), istemeden ailesinin yanına giden gizli bir Suriyeli adam, sonunda onu Amerika'ya getirecek bir ayrılışı başlatır.

koordine eden Stephen Dunn, aynı şekilde birlikte beste yapan Amrou Al-Kadhi, ve Shadi adlı bir Suriyelinin gerçek biyografisinin ışığında, geçerli garip deneyimin katmanlı ve sempatik bir anlatımını sunan kişisel bir heyecan yolculuğu.

"Little America’ episode about gay Syrian man banned in 11 countries "büyük çoğunluk için LGBTQ kalabalıklar, genç kahramanın gezisi - homofobiden ve ailesinin ve onların yaşam tarzlarının kısıtlamasından kurtulması, bir “eksantrik aile” yolda ve nihayet özgür olabileceği, ancak kendisi gibi etrafındaki insanlar tarafından olduğu gibi kabul edilip sevilebileceği bir yerde kendini bulduktan sonraki tatmini, önemli ölçüde ilgi çekicidir.

Bölüm Daha Yapılmadan Siyasi Engellerle Karşılaştı!

Dunn'ın Queerty ile yaptığı bir röportajda ortaya çıkardığı gibi, bölüm 'Asla olmayacak' çünkü aktör, Rafiq'in yol arkadaşı Zain'i (Lübnan asıllı, Manchester, Birleşik Krallık'ta ikamet eden Adam Ali) oynamaya karar verdiği için, Trump'ın ısrarları yüzünden Amerika'ya film çekmek için giremedi. 'seyahat boykotu'

Şans eseri, yapımcılar ve stüdyo, kreasyonu New Jersey'den Kanada'ya taşımak gibi ciddi bir zahmete katlanmaya istekliydi - Dunn'ın söylediğine göre bu seçim ona kalmıştı ' afallamışDevamını oku: Iker Casillas Gay mi? Iker Casillas'ın LGBTQ+'da Sahte Çıkma Tweetine Tepki

Dunn aynı şekilde gerçek hayatın Refik Barınak talebi, Trump'ın Amerika'sında sunulmuş olsaydı (hikaye 2000'lerde geçiyor) şans eseri reddedilebilirdi, bu da şovun yaratıcı kadrosuyla doldurmak için çalışan dışlanmış için çok farklı bir sonuca yol açardı. bölümün oluşturulması sırasındaki deneyiminin inceliklerinde.

Şu anda, bölümün on bir benzersiz ülke (Onu Orta Doğu ve Rusya'da) tarafından yasaklandığı haberi geldi. LGBTQ içerik.

Cumartesi günü, yazar Al-Kadhi İkili olmayan olarak ayırt eden Iraklı bir drag şovmeni, boykotla ilgili yeni içgörüleri tweetledi ve 'Son zamanlarda bizim bölümümüzün olduğunu anladık. #LittleAmerica birkaç Orta Doğu ülkesinden yasaklandı. Çok üzüldük ve bunu anlamlı kılmak için çalışıyoruz. Bununla karşılaştığınızı veya değişiklikleri fark ettiğinizi varsayarsak, çok fazla sorun olmayacaksa bize bildirin.'

Devamını oku: Don Lemon Eşcinsel mi? Don Lemon'un Özel Yaşamına Dair Muhteşem Şeylere Bakın

Pazartesi günü, bölümü etkilenen ülkelerdeki izleyiciler için erişilebilir hale getirme sözü veren başka bir tweet ile takip ettiler ve 'Bu, garip hale getirmenin acımasız gerçeği. Ortadoğulu iş.

"Little America’ episode about gay Syrian man banned in 11 countries "

Trump seyahat boykotu, bu çekimi Amerika'nın dışına taşımamız gerektiğini ima etti. Ayrıca, şu anda bizim #LittleAmerica Bölüm 11 ülkede yasaklandı. Bu konuda çok üzgünüz - bunu size ulaştırmak için bir yöntem bulmak için çok çalıştığımızı lütfen anlayın.'

Al-Kadhi, Pink News ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi: “Şu anda Orta Doğu'da yaşayan ve kendilerini ifade etmekten korkan bir sürü eksantrik Bedevi ve Müslüman tanıyorum ve çılgınca bu olayın onlar için bir tür yumuşatıcı veya yuva ve teselli kaynağı gibi davranacağını umuyordum.

Bölüme kabul edilmediklerini düşünmek beni gerçekten üzüyor - onlara bunu sağlamak için akla gelebilecek tüm seçenekleri araştırıyoruz.

Devamını oku: John Travolta Eşcinsel mi? Buna Şaşırabilirsiniz!

Aynı şekilde, 'Dünya çapındaki bu aşırı sağ vatanseverlik ortamında eksantrik Bedevi hikayelerini anlatmaya çalışmak korkunç bir gerçek. İşi basitleştirmiyorlar - bu yüzden onlara anlatmak için lanet gibi savaştığımız en önemli şeylerden her biri.

Al-Kadhi Pazartesi Boykot Uyarısını Twitter'dan Seslendirdi!

İkili olmayan olarak ayırt eden Al-Kadhi, Pink News'e boykota yanıtlarında 'Gerçekten kederlendim' dedi. 'Bölüm neredeyse gerçekleşmediği için başka bir darbe oldu.'

'Şu anda Orta Doğu'da yaşayan ve kendilerini ifade etmekten korkan yığınla eksantrik Bedevi ve Müslüman tanıyorum ve çılgınca bu olayın onlar için bir tür ev ve teselli kaynağı ya da ilaç gibi devam etmesini umuyordum.' Al-Kadhi söyledi. 'Bölüme kabul edilmediklerini düşünmek beni gerçekten üzüyor - - bunu onlara ulaştırmak için akla gelebilecek tüm seçenekleri araştırıyoruz.'

"Little America’ episode about gay Syrian man banned in 11 countries "

Her durumda, haberler gerçekten şok olmadı Al-Kadhi. “Bu dünya çapındaki aşırı sağ vatanseverlik ortamında garip Orta Doğu hikayelerini anlatmaya çalışmanın kasvetli gerçeği. İşi basitleştirmiyorlar - - bu yüzden onlara anlatmak için lanet gibi savaşıyoruz,' dediler.

Dunn, The Backer ile yaptığı röportajda ayrıca Little America gibi şovların yerleşimcilerin tanınmasına yönelik kalpleri ve zihinleri değiştirmedeki önemine odaklandı. LGBTQ bireyler ve diğer marjinalleştirilmiş topluluklar.

"Little America’ episode about gay Syrian man banned in 11 countries "

'Genel halkımız o kadar bölünmüş ki, bu yüzden birbirinden korkuyor' s Dunn'a yardım et. 'Bunun sadece bir Ağ programı olduğunun farkındayım. Ancak, gerçekten düşünüyorum ki... bu hesapların bireylere açık olması, birbirimizi görmeye çalışmamız için inanılmaz derecede iyileştirici bir araç.

Çözüm

Yeni Apple TV+ şovunun yazarları Küçük Amerika çok sayıda ülkenin bir bölümü çıkışından sadece dört gün sonra yasakladığını söyleyin.

Dizi, işçilerin hikayelerini anlatıyor. Amerika , Amazing Magazine'de dağıtılan gerçek hikayelerden uyarlanan sekiz, yarım saatlik bölümün her biri tek başına.

Sonuç olarak, gösteri harika %100 değerlendirme inceleme toplama sitesi Spoiled Tomatoes'da, 21 incelemenin ışığında veya başka bir deyişle, şimdiden Amerikalı uzmanlar tarafından sevildiğini.

Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin ve ziyaret etmeyi unutmayın. Trendingnewsbuzz daha akıllara durgunluk veren güncellemeler için.

Paylaş: