LYS Yöre Dışı/Gözlemci Başvuruları Başladı

Melek Özçelik


ÖSYM, 2017 LYS Sınavları İçin Yöre Dışı/Gözlemci Görevi Başvurularını Almaya Başladı

Yöre Dışı/Gözlemci Görevli Başvuruları 26-28 Nisan 2017 saat:10:00 tarihleri arasında yapılacak.

2017 LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI-1 (MATEMATİK) Sınav Gözlemcilik Görevi2017 LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI-2 (FEN BİLİMLERİ) Sınav Gözlemcilik Görevi

2017 LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI-3 (EDEBİYAT-COĞRAFYA) Sınav Gözlemcilik Görevi

2017 LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI-4 (SOSYAL BİLİMLER) Sınav Gözlemcilik Görevi

2017 LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI-5 (YABANCI DİL) Sınav Gözlemcilik Görevi

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Sınav Gözlemci Başvurusu Nasıl Yapılacak?

1) Görevli İşlemleri Sistemi(http://gis.osym.gov.tr) üzerinden 'Görev Tercihleri' Bölümünden 'Yöredışı/Gözlemci Görevleri' menüsüne tıklayınız.

2) '2017 LYS SINAVLARI GÖZLEMCİLİĞİ' için ayrı ayrı tıklayınız

 

3) Eğer kontenjan varsa,yani ihtiyaç varsa istekte bulunabilirsiniz.

Yöre Dışı Gözlemcilik Görevi Nedir?

ÖSYM Başkanlığı sınav binalarında sınavın organizasyonunun ve uygulamalarının standartlara uygunluğunu gözlemlemek amacıyla aday olarak sınava girmek üzere ÖSYM Sınav Gözlemcisi görevlendirmesi yapmaktadır.

ÖSYM Sınav Gözlemcisi olarak görev almak isteyen görevlilerin tercihleri Görevli İşlemleri Sistemi(GİS) üzerinden toplanacak ve merkezi olarak görevlendirme yapılacaktır.

Görevlendirme sonrasında görevliler, sınav günü aday olarak atandıkları binaya giderek sınava girecek ve sınavdan sonra bu sınava ilişkin gözlem, değerlendirme ve önerilerini kapsayan bir raporu en geç sınavı izleyen ikinci iş günü saat 12:00’a kadar elektronik ortamda ÖSYM Başkanlığına ulaştıracaklardır.

ÖSYM Sınav Gözlemcileri bu görevlerini yerine getirirken sadece aday olarak sınava gireceklerinden sınavın uygulamasına ve organizasyonuna her hangi bir müdahalede bulunmayacaklardır.