Malatya Norm Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Duyurusu

Melek Ozcelik

NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU  

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli Norm Kadro fazlası öğretmenlerin il içi yer değişiklikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLECEKÖğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalanlar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha az olan, öğretmenliğe daha sonra başlayan norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınır. Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanır.

GENEL AÇIKLAMALAR1. Alanlar itibariyle norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarının tamamı, müdürlüğümüzün http://malatya.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak ve yer değiştirmeler hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

2. Öğretmenlerin hizmet puanının ve hizmet süresinin hesabında başvuruların son günü esas alınacaktır.

3. Başvurular müdürlüğümüzün http://malatya.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanan Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Başvuru Form’u doldurularak yapılacak ve eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilecek.4. Norm kadro fazlası olup ta aylıksız izinli olan öğretmenler; aylıksız izinlerinin 08/02/2016 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

5. Yer değiştirme sürecinde yapılan işlemlerle ilgili olarak gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğretmenler ile gerekli kontrolleri yapmadan bu başvuruları onaylayan sorumlular hakkında yasal işlem yapılacaktır.

6. Okul/Kurum müdürlüğünce onaylanan başvurular ilçe milli eğitim müdürlüklerine ulaştırılacak ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince gerekli kontroller yapılıp onaylandıktan sonra başvuruların süresi içerisinde toplu bir şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine ulaştırılacaktır.7. Norm Kadro fazlası öğretmenlerden ekli listedeki ihtiyaç olan okullara atama yapılırken öncelikle aynı ilçedeki norm kadro fazlası öğretmenlerden hizmet puanı üstünlüğüne göre atama yapılacaktır. (Yönetmeliğin 53.maddesinin 3.bendi) (Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri birlikte değerlendirilecektir.)

8. Atamalar yapılırken mebbis kayıtlarındaki hizmet puanları dikkate alınacağından dolayı başvuru yapacak öğretmenlerin mebbis kayıtlarını kontrol etmesi ve varsa hataların düzeltildikten sonra müracaat etmesi gerekmektedir.

9. Bulunduğu ilçedeki Norm kadro ihtiyaçları karşılanmadan ilçe dışına atama yapılmayacaktır. (Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde görevli olan öğretmenler istemeleri halinde ilçe dışı tercihleri dikkate alınacaktır. Ancak o ilçedeki öğretmenin talebi varsa öncelik ilçe içindeki öğretmenler arasında yapılır.)

10.Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanlar ile tercihlerine atanamayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce resen belirlenir. (Bu uygulama sadece Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerindeki öğretmenler için geçerlidir.)

  YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

Başvuruların Kabul Edilmesi ve Okul/Kurum Müdürlüklerinin kontrol ve Onay Süreci

23-26 Kasım 2015

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Kontrolleri ve Evrakların İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırılması

27-30 Kasım 2015

Atamaların Yapılması

07 Aralık 2015

Tebligat ve ilişik Kesme İşlemleri

22 Ocak 2015  / 08 Şubat 2016

Dilekçe örneği için tıklayınız

İhtiyaç listesi için tıklayınız

Üst yazı için tıklayınız

2015 Öğretmen Norm Fazlası Atama-Yer Değiştirme - İL İL Türkiye