MEB 2.Dönem Takviye Kursu öğretmen ve öğrenci başvuru tarihleri

Melek Özçelik


MEB 2.Dönem Takviye-Destekleme ve Yetiştirme Kursu başvuru tarihleri

MEB yıl içinde kursları 3 aşamalı yapacak.1.Aşama 1.dönem bitmek üzere.2.Aşama ise 2.dönem başından hazirana kadar devam edecek.MEB 2.dönem öğretmen ve öğrenci başvurularını tekrar alacak.

Kurs merkezi başvuruları / il ve ilçe onay işlemleri: 18-25 Aralık 2015
Öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları: 26 Aralık 2015-2 Ocak 2016
Öğrenci başvuruları: 3 Ocak-18 Ocak 2016
Sınıf oluşturma işlemleri: 19–29 Ocak 2016
2.Dönem Kurslarının Başlangıcı: 8 Şubat 2016
2.Dönem Kurslarının ve Yıllık Kursların tamamlanması: 17 Haziran 2016

Başvuruların yapılacağı adres: https://e-kurs.eba.gov.tr/
ÖĞRETMENLERİ İLGİLENDİREN TEMEL HUSUSLAR

a)Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunurlar.
b)Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilirler.
c)Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır.
d)Ücretli öğretmenler, e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştırırlar.
e)Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenir.
f)Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilirler.
g)Başvurular, http://odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştireceklerdir. 

MEB Destekleme (Takviye) ve Yetiştirme Kursları Yönergesi - 31 EKİM 2015 DAHİL- SON HALİ

MEB TAKVİYE KURS KILAVUZU

Öğrenciler EBA şifresini nereden ve nasıl alacaklar?