MEB, 2018 TYT ve AYT 2.Deneme Sınavlarını da Yayınladı

Melek Ozcelik

MEB, 2018 TYT-AYT İkinci Deneme Sınavlarını da Yayınladı.Milli Eğitim Bakanlığı Mezun ve 12.sınıfların 2018 YKS-TYT-AYT sınavlarına hazırlık aşamasında kendilerini ciddi bir şekilde deneme yapabilmeleri için geçen haftalarda 1.deneme sınavını yayınlamıştı.17 Mayıs tarihinde 2.deneme-değerlendirme sınavlarını yayınladı.

MEB'in YKS 2.deneme sınavlarını  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sitesinde yayınladı.

MEB 2018 YKS 2.DENEME SINAV SORULARI VE CEVAPLARI - İNDİRİN -PDF (Sorular-Cevaplar bir arada)MEB TYT 2.Deneme Sınavı Soruları ve Cevaplar ı - İNDİRİN  (Temel Yeterlilik Testi)

MEB AYT 2.Deneme Sınavı Soruları ve Cevapları - İNDİRİN  (Alan Yeterlilik Testi)

MEB YDT 2.Deneme Sınavı Soruları ve Cevapları - İNDİRİN  (Yabancı Dil Testi)2018 YKS sınavına girecek öğrencilere tavsiyemizi tekrar ediyoruz:MEB'in ikinci değerlendirme sınavlarını mutlaka sınava yakın ciddiyette kendinize uygulamaya çalışın.İki denemeden birisini bu günlerde diğerini de son prova anlamında sınava yakın uygulayabilirsiniz.Hem TYT, hem de AYT için kaliteli deneme olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.


2018 YKS (TYT,AYT ve YDT) Soruları ve Cevapları  için  TIKLAYINIZ


KİTAPÇIKLARDA 2018 YKS (TYT-AYT-YDT) iLE İLGİLİ YER ALAN BİLGİLERTYT

Soru sayısı:120, Sınav Süresi:135 dk

-Üniversiteye geçiş için uygulanacak olan sınavda önlisans programları veya merkezi yerleştirme ile öğrenci alan lisans programlarından herhangi birini tercih etmek isteyen adaylar Temel Yeterlilik Testine girmelidirler. Ayrıca tüm adaylar TYT içeriğinde bulunan testlerin tamamından sorumludurlar. YKS SAY, YKS SÖZ, YKS EA ve YKS DİL puan türlerinden her biri için TYT testinin ağırlığı % 40’tır.

-Bu testte ortak müfredata bağlı kalınarak oluşturulmuş 4 bölüm bulunmaktadır.

✓ Türkçe Testi: 40 Türkçe sorusu bulunmaktadır.
✓ Sosyal Bilimler Testi: 5 Tarih, 5 Coğrafya, 5 Felsefe Grubu, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olanlar için 5 Felsefe) sorusu bulunmaktadır.
✓ Temel Matematik Testi: 40 Matematik sorusu bulunmaktadır.
✓ Fen Bilimleri Testi: 7 Fizik, 7 Kimya, 6 Biyoloji sorusu bulunmaktadır.

AYT

Soru sayısı:160, Sınav Süresi:180 dk

-Bu test, 4 bölümden oluşmaktadır.
✓ Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler-1 Testi: 24 Türk Dili ve Edebiyatı, 10 Tarih-1,6 Coğrafya-1 sorusu bulunmaktadır.
✓ Sosyal Bilimler-2 Testi: 11 Tarih-2, 11 Coğrafya-2, 12 Felsefe Grubu (Felsefe, Psikoloji,Sosyoloji, Mantık), 6 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olanlar için Felsefe Grubu) sorusu bulunmaktadır.
✓ Matematik Testi: 40 Matematik sorusu bulunmaktadır.
✓ Fen Bilimleri Testi: 14 Fizik, 14 Kimya, 13 Biyoloji sorusu bulunmaktadır.
-Üniversiteye geçiş için uygulanacak olan sınavda adaylar hesaplanmasını istedikleri puan türü için gereken testleri cevaplamalıdırlar. SAY, SÖZ ve EA puan türlerinin hepsinin hesaplanmasını isteyen adaylar, sınav süresince tüm testleri cevaplayabileceklerdir.

YDT

Soru sayısı:80, Sınav Süresi:120 dk

-Bu testte 80 İngilizce sorusu bulunmaktadır.
-Üniversiteye geçiş için uygulanacak olan sınav Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacaktır. Her dil için ayrı soru kitapçığı bulunacaktır. Sınavda adaya başvuru esnasında bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecektir.

2018 TYT DENEME SINAVLARI İNDİRİN (ONLARCA DENEME BURADA)

2018 AYT DENEME SINAVLARI İNDİRİN 

MEB 2018 YKS (TYT-AYT) 1.Deneme Sınavları için TIKLAYINIZ

MEB 2018 YKS (TYT-AYT) 3.Deneme Sınavları için TIKLAYINIZ

Paylaş: