MEB 2018 YKS (TYT-AYT) 1.Deneme Sınavları Yayınlandı

Melek Ozcelik

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018 YKS (TYT-AYT-YDT) Deneme Sınavlarının birincisini (1.Değerlendirme sınavı) mezunlar için yayınladı.Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ilk kez 2018 yılında üç oturum halinde yapılacak olan YKS deneme sınavlarını yayınladı.2018 YKS 1.oturum (TYT), 2.oturum (AYT) ve 3.oturum (YDT) deneme sınavları ÖSYM'nin yayınlamış olduğu örnek sorulara bağlı kalınarak hazırlanmış.Bu nedenle 2018 TYT-AYT ve YDT sınavlarına girecek öğrencilerin bu deneme sınavını mutlaka kendilerine uygulamalarını öneriyoruz.

ÖSYM 2018 TYT için örnek sorular yayınladıktan sonra değişik yayın evleri ve milli eğitim müdürlükleri deneme sınavları yayınladılar.Ancak neredeyse hiç biri MEB'in yayınladığı bu deneme kadar örnek sorulara yakın tarzda değil.Bunun için bu deneme sınavlarını sınava girecek her öğrenci önemsemeli.Öğretmenler öğrencilere tavsiye etmeli.
2018 YKS (TYT,AYT ve YDT) Soruları ve Cevapları için TIKLAYINIZ


MEB 2018 YKS (TYT-AYT) 2.Deneme Sınavları için TIKLAYINIZ

MEB 2018 YKS (TYT-AYT) 3.Deneme Sınavları için TIKLAYINIZ
Denemelerin sorularını ve cevaplarını PDF olarak aşağıdaki ilgili bölümden indirebilirsiniz.

2018 TYT (Temel Yeterlilik Testi) 1.Deneme Sınavı Kitapçığındaki Açıklamalar:

Soru sayısı:120, Sınav Süresi:135 dk-Üniversiteye geçiş için uygulanacak olan sınavda önlisans programları veya merkezi yerleştirme ile öğrenci alan lisans programlarından herhangi birini tercih etmek isteyen adaylar Temel Yeterlilik Testine girmelidirler. Ayrıca tüm adaylar TYT içeriğinde bulunan testlerin tamamından sorumludurlar. YKS SAY, YKS SÖZ, YKS EA ve YKS DİL puan türlerinden her biri için TYT testinin ağırlığı % 40’tır.

-Bu testte ortak müfredata bağlı kalınarak oluşturulmuş 4 bölüm bulunmaktadır.
✓ Türkçe Testi: 40 Türkçe sorusu bulunmaktadır.
✓ Sosyal Bilimler Testi: 5 Tarih, 5 Coğrafya, 5 Felsefe Grubu, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olanlar için 5 Felsefe) sorusu bulunmaktadır.
✓ Temel Matematik Testi: 40 Matematik sorusu bulunmaktadır.
✓ Fen Bilimleri Testi: 7 Fizik, 7 Kimya, 6 Biyoloji sorusu bulunmaktadır.

MEB   2018 TYT 1.Deneme Sınav Sorularını ve Cevaplarını İndirmek İçin TIKLAYINIZ


2018 AYT (Alan Yeterlilik Testi) 1.Deneme Sınavı Kitapçığındaki Açıklamalar:

Soru sayısı:160, Sınav Süresi:180 dk

-Bu test, 4 bölümden oluşmaktadır.
✓ Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler-1 Testi: 24 Türk Dili ve Edebiyatı, 10 Tarih-1,6 Coğrafya-1 sorusu bulunmaktadır.
✓ Sosyal Bilimler-2 Testi: 11 Tarih-2, 11 Coğrafya-2, 12 Felsefe Grubu (Felsefe, Psikoloji,Sosyoloji, Mantık), 6 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olanlar için Felsefe Grubu) sorusu bulunmaktadır.
✓ Matematik Testi: 40 Matematik sorusu bulunmaktadır.
✓ Fen Bilimleri Testi: 14 Fizik, 14 Kimya, 13 Biyoloji sorusu bulunmaktadır.
-Üniversiteye geçiş için uygulanacak olan sınavda adaylar hesaplanmasını istedikleri puan türü için gereken testleri cevaplamalıdırlar. SAY, SÖZ ve EA puan türlerinin hepsinin hesaplanmasını isteyen adaylar, sınav süresince tüm testleri cevaplayabileceklerdir.

MEB   2018 AYT 1.Deneme Sınav Sorularını ve Cevaplarını İndirmek İçin TIKLAYINIZ


2018 YDT (Yabancı Dil Testi) 1.Deneme Sınavı Kitapçığındaki Açıklamalar:

Soru sayısı:80, Sınav Süresi:120 dk

-Bu testte 80 İngilizce sorusu bulunmaktadır.
-Üniversiteye geçiş için uygulanacak olan sınav Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacaktır. Her dil için ayrı soru kitapçığı bulunacaktır. Sınavda adaya başvuru esnasında bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecektir.

MEB   2018 YDT 1.Deneme Sınav Sorularını ve Cevaplarını İndirmek İçin TIKLAYINIZ


DENEMELERDEN BİR KAÇ SORU ÖRNEĞİ:

2018 TYT DENEME SINAVLARI İNDİRİN (ONLARCA DENEME BURADA)

2018 AYT DENEME SINAVLARI İNDİRİN 

2018 AYT Matematik Testleri ve Cevapları (MEB) 

TYT Sınavında Problemlerin Önemi

Paylaş: