MEB Müsteşarı gündemle ilgili açıklama yaptı

Melek Ozcelik

MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN twitter hesabından gündemle ilgili bir dizi açıklamalar yaptı:

'Eğitim-öğretim yılının başlangıç tarihi olarak 14 Eylül 2015'i duyurmuştuk.Öğretmen ve Öğrencilerimiz başta olmak üzere bütün eğitim camiasının bu tarihin kurban bayramı sonrasına ertelenmesi yönündeki yoğun talepleri Sn.Bakanımız Tarafından Bakanlar Kurulunda gündeme taşınmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanı'mızın da turizm sektörünün aynı yöndeki talepleri olduğunu belirtmesi üzerine Sn.Başbakanımızın talimatları doğrultusunda bakanlığımız eğitim öğretim takviminin güncellenmesine ilişkin bir çalışma yapmıştır.Sonuçta Sn.Başbakanımızın da biraz önce açıkladığı gibi bu yıl okulların açılış tarihi 28 Eylül olarak revize edilmiştir.

Bu kapsamda takvime ilişkin ayrıntılı açıklama bakanlığımız Tarafından duyurulacaktır.Bütün öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve eğitim camiası için hayırlı olsun.

Herkese şimdiden hayırlı bayramlar.

Değerli arkadaşlar öğretmenlerimizin dönem başı seminer ve mesleki çalışmaları, uyum programı, eğitim öğretim hazırlık ödeneğine ilişkin takvim ve değişiklikleri birazdan bir basın açıklaması ile yayınlayacağız.

Bu konuda gerekli bütün düzenlemeler yapıldı..Arkadaşlar yoğun bir biçimde seminer dönemi soruları var, rahat olun sorun olmayacak. Basın açıklamamız yarın sabah yayınlanacak'