MEBBİS Şifremi Unuttum,Şifreyi Nasıl Yenileyeceğim?

Melek Özçelik

MEBBİS Unutulan Şifrelerin yenilenmesi,'Şifre Unuttum' bağlantısı ile cep telefonu onayı alınarak kullanıcılar(öğretmenler) tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

MEB,öğretmenleri ve eğitimi ilgilendiren temel bir çok işlemi MEBBİS'e taşımış durumda.En son eğer gözümüzden kaçmadıysa MEB yaptığı merkezi sınav görev başvurularını da MEBBİS'de 'Sınav İşlemleri Modülü'nden almaya başladı.

Böyle olunca öğretmenler her geçen gün MEBBİS'e daha çok ihtiyaç duyacaklar.Çok kullanılan bir sistemin şifresi kolay kolay unutulmaz ama yine de zaman zaman öğretmenler MEBBİS ŞİFRELERİNİ unutabilirler.Mebbis şifresini unutan öğretmenler 'MEBBİS ŞİFRE HATIRLATMA' sayfasını kullanarak kolayca yeni şifrelerini belirleyebilirler.

MEBBİS şifresini unutan öğretmenlerin giriş ekranında sağda yer alan 'Şifremi Unuttum' a tıkladıktan sonra açılan sayfadaki başvuru formunu doldurmaları yeterli.Zaten Şifre unuttum sayfasında şu açıklama yer alıyor:

'Bu bölümü şifrenizi unuttuğunuzda kullanabilirsiniz. Şifrenizi tekrar belirlemek için aşağıda gereken bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bilgiler doğru ise kullanıcınıza bağlı Cep Telefonunuza onay SMS gönderilecek ve yeni şifrenizi belirleyebileceğiniz bölüm açılacaktır.Yeni şifrenizi belirlerken son üç şifrenizden farklı bir şifre belirlemeniz gerekmektedir.Şifrenizin sadece numaralardan veya sadece harflerden oluşmamasına, harf, numara ve noktalama işaretlerini içermesine dikkat ediniz.'

www.www.ogretmenler.com